μόνοι ή με γκρούπ?

davel

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Κατάλαβα.
εγώ απλά σκέφτομαι ότι είναι τρελή ευκολία να πας στο πρακτορείο και να στα κανονίσει όλα αεροπορικά και ξενοδοχείο και ότι με το group θα σε πάει στο ξενοδοχείο από το αεροδρόμιο και θα σε πάει στα αξιοθέατα πχ Βατικανό , Κολοσσαίο. Οπού έτσι κ αλλιώς δεν θα πήγαινες? Μετα αφού πήγες εκεί δεν μπορείς να πας μονός σου βόλτα πχ μπορεί να θέλουμε να κάτσουμε με τις ώρες στην Φοντάνα ντι τρεβι και το group να τους ξαναδώ την άλλη μέρα το πρωί ?
 

cromhania

Member
Μηνύματα
101
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κατάλαβα.
εγώ απλά σκέφτομαι ότι είναι τρελή ευκολία να πας στο πρακτορείο και να στα κανονίσει όλα αεροπορικά και ξενοδοχείο και ότι με το group θα σε πάει στο ξενοδοχείο από το αεροδρόμιο και θα σε πάει στα αξιοθέατα πχ Βατικανό , Κολοσσαίο. Οπού έτσι κ αλλιώς δεν θα πήγαινες? Μετα αφού πήγες εκεί δεν μπορείς να πας μονός σου βόλτα πχ μπορεί να θέλουμε να κάτσουμε με τις ώρες στην Φοντάνα ντι τρεβι και το group να τους ξαναδώ την άλλη μέρα το πρωί ?
παντα τα οργανομενα ταξηδια με γκρουπ σου εχουν και ελευθερες ωρες και μπορεις να πας οπου θες
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Κατάλαβα.
εγώ απλά σκέφτομαι ότι είναι τρελή ευκολία να πας στο πρακτορείο και να στα κανονίσει όλα αεροπορικά και ξενοδοχείο και ότι με το group θα σε πάει στο ξενοδοχείο από το αεροδρόμιο και θα σε πάει στα αξιοθέατα πχ Βατικανό , Κολοσσαίο. Οπού έτσι κ αλλιώς δεν θα πήγαινες? Μετα αφού πήγες εκεί δεν μπορείς να πας μονός σου βόλτα πχ μπορεί να θέλουμε να κάτσουμε με τις ώρες στην Φοντάνα ντι τρεβι και το group να τους ξαναδώ την άλλη μέρα το πρωί ?
Ναι οκ απλα ειναι ποσα θες να διαθεσεις!στα αξιοθεατα και με γκρουπ να πας την εισοδο τν πληρωνεις ξεχωριστα,δεν ειναι στη τιμη του πακετου!αρα σκεψου αν αξιζει να σκασεις ενα 200-300ε περιπου το ατομο για να πας με γκρουπ ή να δωσεις τα ιδια λεφτα για 2 ατομα και να τα κλεισεις μονος σου!ναι εχεις ελευθερη ωρα και αν επιλεξεις το γκρουπ μπορεις να δηλωσεις οτι θα συμμετασχεις σε συγκεγκριμενα πραγματα και τις αλλες μερες να κανεις οτι θες!αυτα ειναι ξεκαθαρα στη κριση του καθε πρακτορειου,οτι και να σου λεμε εμεις ειναι σχετικο,βρες πακετα και παρε τηλ στα πρακτορεια να σου λυσουν καθε απορια!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
δες τιμες πακετων και τι παιζει και μετα ψαξε μονος σου αεροπορικα και ξενοδοχεια να δεις τι συμφερει. αλλο να θες τετραστερο, αλλο να βολευεσαι με ενα δωματιο airbnb η χοστελ.
ειναι αναλογα και τα γουστα σου σαφως, εγω εχω τρελα να οργανωνω ταξιδι (και πιστευω πολλοι στο φορουμ γι αυτο και ζητανε συμβουλες και επισης τις δινουν απλοχερα), αν και παντα μου βγαινει ενα αγχος μην ειναι το προγραμμα πιεστικο, μην αφησω κατι απεξω, αλλα εχει την γλυκα του.

κι εμεις απροπροσανατολιστοι ειμαστε αν δεν υπηρχε το ιντερνετ και οι χαρτες, κυκλο γυρω απο τον εαυτο μας θα καναμε, αλλα ζουμε στο 2017, ουπς 18 και πλεον δεν χρειαζεσαι προσανατολισμο, μονο ενα κινητο. αλλωστε καμια φορα η ωραιοτερη στιγμη του ταξιδιου ειναι οταν χανεσαι και βρισκεσαι σε κατι στενα να εισαι ο μονος τουριστας, να μην εχει τιποτα εκει και απλως να κοιτας πως ζουν οι ντοπιοι, στα λιγα μου ταξιδια, οι στιγμες που χαθηκα τελικα ηταν οι καλυτερες, συγγνωμη βγηκα και εκτος θεματος:p

ντοντ γουορυ για οργανωση ταξιδιου υπαρχει το τραβελστοριες, 24/7 υποστηριξη καποιος θα σου απαντησει πως θα βρεθεις απο το αεροδρομιο στο κεντρο, ποιο ξενοδοχειο ειναι στην καλυτερη τοποθεσια κλπ:D
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Παιδιά τι συζητάμε τώρα... όταν για προορισμούς όπως η Ρώμη μπορείς να βρεις αεροπορικά με 40-50€ πηγαινε-έλα και με 70-80 κεντρικό καταλυμα, για πιο λόγο να πας με γκουπ; Εκτός οτι θα φας ένα καπέλο 200€ + το άτομο, κατα πάσα πιθανότητα το ξενοδοχείο του γκρουπ δε θα είναι και κεντρικό! Για να πληρώνεις νταβατζιλίκια; Όσο για τον προσανατολισμό, τα πράγματα πλέον είναι αστεία! Μια πινέζα στο gps του κινητού σου και σε πάει αυτό! Τώρα πια που το roaming είναι δωρεάν, ούτε τις χρεώσεις δε σκεφτεσαι...
Φίλε davel, πήγαινε με γκρουπ και όταν γυρίσεις έλα να μας γράψεις πόσο δικιο είχαμε και οτι δεν θα ξαναπάς ποτέ με γκρουπ! :haha:
 

gordion_soutien

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Γεια σας και καλως σας βρηκα!!!
Ειμαι 20 χρονων και θελω να ταξιδεψω προς Ασια ή Αφρικη. Η αληθεια ειναι πως την αφρικη την εχω ονειρο απο παιδι, (ινλφουενσντ μπαι national geographic :p). Η ερωτηση ειναι η εξης, να κοιταξω ατομικα ταξιδια ή σε γκρουπ καθοτι θα σαλπαρω μοναχη μου;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Καλώς ήρθες.Εξαρτάται από την εμπειρία που έχεις σε ατομικά ταξίδια και από τις χώρες που θέλεις πρώτα να επισκεφτείς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom