νεο μελος

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.110
καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα.αν και παλιος αναγνωστης σημερα αποφασισα να γινω μελος του forum γιατι δεν θελω μονο να παιρνω πληροφοριες για τα ταξιδια που προγραμματιζω αλλα και να προσφέρω τη βοηθεια μου οπου μπορω.το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο το εκανα το 2005 στην κωνσταντινουπολη.πρωτοχρονια 2009 πραγα-βερολινο και μετα αρχιζει μια κουρσα!βουδαπεστη, σκωτια, αιγυπτο-ῑεροσολυμα, μαλτα, ρωμη πριν 10 μερες γυρισα απο βαρκελωνη και 21/2 φευγω για 5 μερες βιενη.τα 7 ταξιδια σε 14 μηνες οφείλονται στη δουλεια μου και στο γεγονος οτι μπορω να προγραμματιζω αδειες πολυ νωρις και ετσι να βρισκω σουπερ ευκαιριες σε εισιτηρια και ξενοδοχεια.ευχομαι καλα ταξιδια σε ολους και προδοκώ στη βοηθεια σας!
Πράγματι κούρσα! Τέλεια δουλειά αυτή! όχι σαν εμάς που περιμένουμε μέχρι τελευταία στιγμή τα κέφια του εργοδότη...
Σου εύχομαι να συνεχιστεί η "τρελή" ταξιδιωτική κούρσα!
Καλωσόρισες TAX78!!! :)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.880
περιεργο.η ισπανια ειναι απο τις λιγες χωρες που εκλαψα τα χρηματα μου.μακαρι να μην περασω ουτε με αεροπλανο απο πανω.μεχρι και την ελλαδα τη θεωρω πιο ευρωπαικη χωρα.
το ιδιο λεω και εγω,τι συμπτωση?
στο καλο σου με εκανες και γελασα:haha:
μπορω να σου αναλυσω με πμ τις διαφορες στην ποιοτητα ζωης
και μετα τα ξανα λεμε,
ενα μονο θα πω ετσι για να γελασουμε.
Ποσες παραλιες στην ευρωπαικη αυτη χωρα εχουν πιστοποιηση iso?:shock:
για την ελλαδα ηταν το ερωτημα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.880
απο ισπανια πηγα βαρκελωνη, μαδριτη,εσκοριαλ,τολεδο και σαραγοσα.οι μονες πολεις που εσωσαν την παρτιδα ηταν η βαρκελωνη και η σαραγοσα.για την αηδια που ενιωσα οταν πηγα στη μαδριτη δεν μπορω να πω περισσοτερα.αφορητη ζεστη,ζητιανοι κλπ.εγω σε ολους λεω να μη πανε ποτε ισπανια.βεβαια οπως πολυ σωστα λες,γουστα ειναι αυτα.παντως οι ολυμπιακες εγκαταστασεις τους δεν ηταν τοσο καλες οσο οι δικες μας ρε.ηταν και 12 χρονια πιο πριν βεβαια.τεσπα .γουστα ειναι!μακρια απο ισπανια! :p:bleh:
και ειχα πη τον δημαρχο να μαζεψει τους ζητιανους και να ανοιξει τον
ανεμειστηρα, ερχεται ο gran torino αλλα τιποτα:roll:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
μπορω να σου αναλυσω με πμ τις διαφορες στην ποιοτητα ζωης

Ποσες παραλιες στην ευρωπαικη αυτη χωρα εχουν πιστοποιηση iso?:shock:
για την ελλαδα ηταν το ερωτημα.
γιατί με πμ; :roll:
ανοιξε νεο τοπικ, στο σόσιαλ η καπου αλλου, και ανέλυσέ το...
νομίζω οτι εχει γενικότερο ενδιαφέρον μια τέτοια ανάλυση απο καποιον που ζει και εργάζεται στην Ισπανία!

εμεις εδω στην ελλαδα μπορει να μην εχουμε παραλιες με πιστοποίηση iso, κάτι που δεν γνωρίζω,
αλλά έχουμε μπλέ σημαίες...
στην ισπανία οι παραλίες τους εχουν μπλε σημαίες;:roll:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
καλώς ήλθες στη μεγάλη μας παρέα, να ξέρεις ότι εγώ άλλους tax δε πληρώνω και πες με και γαιδούρι αν θες....:D
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.880
γιατί με πμ; :roll:
ανοιξε νεο τοπικ, στο σόσιαλ η καπου αλλου, και ανέλυσέ το...
νομίζω οτι εχει γενικότερο ενδιαφέρον μια τέτοια ανάλυση απο καποιον που ζει και εργάζεται στην Ισπανία!

εμεις εδω στην ελλαδα μπορει να μην εχουμε παραλιες με πιστοποίηση iso, κάτι που δεν γνωρίζω,
αλλά έχουμε μπλέ σημαίες...
στην ισπανία οι παραλίες τους εχουν μπλε σημαίες;:roll:
το να εχει πιστοποιηση ειναι ανωτερα απο μπλε σημαιες
ναι εχει
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλά έχουμε αλλάξει θέμα, αλλά με συγχωρείτε (δε με συγχωρείτε-δε με νοιάζει), η Ελλάδα δεν έχει καθόλου ανάγκη ούτε απο μπλέ, ούτε απο κίτρινες, ούτε απο κανενός χρώματος σημαία ανάγκη, ούτε απο iso. Άν νομίζαμε ότι χρειαζόμασταν iso για τις παραλίες μας θα το είχαμε πάρει και τότε θα ήμασταν και κομπλεξικοί!!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.880
Καλά έχουμε αλλάξει θέμα, αλλά με συγχωρείτε (δε με συγχωρείτε-δε με νοιάζει), η Ελλάδα δεν έχει καθόλου ανάγκη ούτε απο μπλέ, ούτε απο κίτρινες, ούτε απο κανενός χρώματος σημαία ανάγκη, ούτε απο iso. Άν νομίζαμε ότι χρειαζόμασταν iso για τις παραλίες μας θα το είχαμε πάρει και τότε θα ήμασταν και κομπλεξικοί!!!
αν νομιζεις οτι ειναι κομπλεξισμος στις παραλιες να υπαρχη ασθενοφορο,
ναυαγοσωστης ,τουαλετα καθαρη κ.α.τις παραλιες να περνα καθε ημερα
μηχανημα και να τις καθαριζει ε τοτε δεν εχω τιποτα αλλο να πω.
 

gran_torino

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι 26-31 Μαρτίου 2010
Ταξίδι-Όνειρο
Περού

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
δεν ξερω ρε παιδια τι μου λετε.τι ειναι παντως η βαρκελωνη μπροστα σε ρωμη, λονδινο, βενετια, φλωρεντια, νυρεμβεργη, βερολινο?οποιος θελει να παει βαρκελωνη να μου δωσει τα χρηματα καλυτερα επειδη μαζευω για γυρω κεντρικης αμερικης. :p
Καλη αποταμιευση και πραγματοποιηση του ταξιδιου σου!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.131
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
δεν ξερω ρε παιδια τι μου λετε.τι ειναι παντως η βαρκελωνη μπροστα σε ρωμη, λονδινο, βενετια, φλωρεντια, νυρεμβεργη, βερολινο?οποιος θελει να παει βαρκελωνη να μου δωσει τα χρηματα καλυτερα επειδη μαζευω για γυρω κεντρικης αμερικης. :p
Ε, ντάξει, είπαμε, αλλά όχι και η Νυρεμβέργη καλύτερη από τη Βαρκελώνη, μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα (ναι, έχω πάει και στις 2 το τελευταίο 6μηνο, στην καλύτερη για την κάθε μια εποχή).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom