νιωθω τυχερη που βρηκα αυτο το σαιτ!!!!!

Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Βρηκα λοιπον χρονο βρηκα και χρηματα και ειμαι ετοιμη...μμμμ καλη παρεα ομως???



Γεια σου και από μένα! αν και εγώ ειμαι νέος στο φόρουμ ! θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα λες αλλά ακόμα πιο πολύ με το θέμα της παρέας! Δεν ακολουθη κανείς συνήθως ! ή δεν συμπιπτουν οι καταστασεις!
Εξωτερικό δεν έχω πάει και θα ήθελα πολύ ένα τέτοιο ταξίδι, μόνος αξίζει να πας ?
Καλησπέρα κι απο μένα.Αν σου αρεσουν πραγματικά τα ταξίδια ναι φυσικά και αξίζει να πας μόνος,το ιδανικό θα ηταν βέβαια ναχεις μια καλή παρέα ,αλλα ακριβως για τους λογους που ανέφερες....δυσκολο ,οποτε γιατι να στερείς απο τον εαυτο σου μια περιπετεια περιμένοντας ποτε θα ...φανεί η παρέα;Από προσωπική μου εμπειρία τα καλύτερα ταξίδια ,περιπλανήσεις,κλπ ταχω κάνει σχεδόν μόνη.Πολλά μέσω πρακτορείου δηλ με γκρουπ απλά και μονο για λογους ...ασφάλειας /ισως χαζομάρα αλλα λεω μην τυχει κάτι απροοπτο ναχω καποιον υπευθυνο να με βοηθήσει/,απο κει και πέρα ομως κανω παντα το δικο μου πρόγραμμα και δεν ακολουθω τά συμβατικά και μάλλον απο δω και πέρα θα το εξελίξω στο τελείως ανεξάρτητο:haha: ,απότι βλέπω κι εγω εδω πολλοι και μαλιστα γυναίκες /δεδομενου οτι για μας ε πως να το κανουμε είναι λιγο πιο παρακινδυνευμένο/,πηγαινουν μόνες....
 

j-pali

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
BORA - BORA
Καλησπέρα κι απο μένα.Αν σου αρεσουν πραγματικά τα ταξίδια ναι φυσικά και αξίζει να πας μόνος,το ιδανικό θα ηταν βέβαια ναχεις μια καλή παρέα ,αλλα ακριβως για τους λογους που ανέφερες....δυσκολο ,οποτε γιατι να στερείς απο τον εαυτο σου μια περιπετεια περιμένοντας ποτε θα ...φανεί η παρέα;Από προσωπική μου εμπειρία τα καλύτερα ταξίδια ,περιπλανήσεις,κλπ ταχω κάνει σχεδόν μόνη.Πολλά μέσω πρακτορείου δηλ με γκρουπ απλά και μονο για λογους ...ασφάλειας /ισως χαζομάρα αλλα λεω μην τυχει κάτι απροοπτο ναχω καποιον υπευθυνο να με βοηθήσει/,απο κει και πέρα ομως κανω παντα το δικο μου πρόγραμμα και δεν ακολουθω τά συμβατικά και μάλλον απο δω και πέρα θα το εξελίξω στο τελείως ανεξάρτητο:haha: ,απότι βλέπω κι εγω εδω πολλοι και μαλιστα γυναίκες /δεδομενου οτι για μας ε πως να το κανουμε είναι λιγο πιο παρακινδυνευμένο/,πηγαινουν μόνες....

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες! απλα επειδη ειναι το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο το σκεφτομαι λιγο παραπανω καταλαβενεις! Αλλα εχεις απολυτο δικιο! αν και δεν θα γινει και πολυ συντομα!θα το επιχειρησω λοιπων!
 

angikok

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Πετρουπολη (λευκες νυχτες
Καλησπέρα κι απο μένα.Αν σου αρεσουν πραγματικά τα ταξίδια ναι φυσικά και αξίζει να πας μόνος,το ιδανικό θα ηταν βέβαια ναχεις μια καλή παρέα ,αλλα ακριβως για τους λογους που ανέφερες....δυσκολο ,οποτε γιατι να στερείς απο τον εαυτο σου μια περιπετεια περιμένοντας ποτε θα ...φανεί η παρέα;Από προσωπική μου εμπειρία τα καλύτερα ταξίδια ,περιπλανήσεις,κλπ ταχω κάνει σχεδόν μόνη.Πολλά μέσω πρακτορείου δηλ με γκρουπ απλά και μονο για λογους ...ασφάλειας /ισως χαζομάρα αλλα λεω μην τυχει κάτι απροοπτο ναχω καποιον υπευθυνο να με βοηθήσει/,απο κει και πέρα ομως κανω παντα το δικο μου πρόγραμμα και δεν ακολουθω τά συμβατικά και μάλλον απο δω και πέρα θα το εξελίξω στο τελείως ανεξάρτητο:haha: ,απότι βλέπω κι εγω εδω πολλοι και μαλιστα γυναίκες /δεδομενου οτι για μας ε πως να το κανουμε είναι λιγο πιο παρακινδυνευμένο/,πηγαινουν μόνες....[/
Σ ευχαριστω πολυ για την ενθαρρυνση που μου δινεις...κι εγω προς τα κει κατευθυνομαι στα μοναχικα ταξιδια...βλεπω οτι το ταξιδι των ονειρων σου ειναι το μεξικο..λοιπον εχω ενα καλο φιλο εκει και σκεφτομαι κι εγω να παω του χρονου...αν ειμαστε καλα κραταμε επαφη και γιατι οχι παμε μαζι!!!!
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Καλώς μας ήρθες και καλώς να φεύγεις (πιστεύω αρμόζει αυτός ο χαιρετισμός σε ταξιδιάρες ψυχές και αυτό το "να φεύγεις" μπορεί να εκτιμιθεί δεόντος από τους εραστές των άγνωστων εκτάσεων). Και συ είσαι τυχερή που βρηκες το φόρουμ, και γω είμαι τυχερός και εκείνοι οι γνωστοί μου που έχουν άλλα χόμπι και δεν τους πολυνοιάζουν τα ταξίδια τυχεροί είναι, γιατί επιτέλους σταμάτησα να τους ζαλίζω αφού τα λέμε εδώ και εκτονώνομαι και τους αφήνω στην ησυχία τους! Μακάρι να βρίσκανε και αυτοί κανένα ανάλογο φόρουμ για τα δικά τους ενδιαφέροντα να με αφήναν και μένα στην δικιά μου ησυχία.:haha::haha::haha:
Ενδιαφέρον προορισμός η Συρία και η Ιορδανία... για ψάξε θα βρεις πολύ πληροφορία εδώ, άνοιξε και post αν θες στο "αναζήτηση πληροφοριών"... Τα λέμε!
 

angikok

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Πετρουπολη (λευκες νυχτες
Καλώς μας ήρθες και καλώς να φεύγεις (πιστεύω αρμόζει αυτός ο χαιρετισμός σε ταξιδιάρες ψυχές και αυτό το "να φεύγεις" μπορεί να εκτιμιθεί δεόντος από τους εραστές των άγνωστων εκτάσεων). Και συ είσαι τυχερή που βρηκες το φόρουμ, και γω είμαι τυχερός και εκείνοι οι γνωστοί μου που έχουν άλλα χόμπι και δεν τους πολυνοιάζουν τα ταξίδια τυχεροί είναι, γιατί επιτέλους σταμάτησα να τους ζαλίζω αφού τα λέμε εδώ και εκτονώνομαι και τους αφήνω στην ησυχία τους! Μακάρι να βρίσκανε και αυτοί κανένα ανάλογο φόρουμ για τα δικά τους ενδιαφέροντα να με αφήναν και μένα στην δικιά μου ησυχία.:haha::haha::haha:
Ενδιαφέρον προορισμός η Συρία και η Ιορδανία... για ψάξε θα βρεις πολύ πληροφορία εδώ, άνοιξε και post αν θες στο "αναζήτηση πληροφοριών"... Τα λέμε!
Αυτη κι αν ειναι ευστοχη ευχη!!!!!Σευχαριστω
Σε ζηλευω εσυ εχεις παντου....
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Καλώς ήρθες και από μένα.
Ναι, την εποχή που θέλεις να πας, θα κάνει ζέστη. Όχι όμως τρελή, ανυπόφορη. Την ημέρα θα ζεσταθείς, το βραδάκι θα θέλεις κάτι πιο βαρύ. Μην ανησυχείς όμως, δεν πρόκειται η ζέστη να γίνει πρόβλημα στις μετακινήσεις σου και στις περιπλανήσεις σου στα αξιοθέατα. Κατά τα άλλα, μην σκέφτεσαι τίποτε. Πήγαινε και θα περάσεις υπέροχα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.348
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom