Ταϊλάνδη πουκετ

alex63

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
καλησπερα θελω να πληροφοριες που για πουκετ εχω κανει κρατηση στο diamont cottage στη παραλια karon εαν ξερει καποιος για το ξενοδοχειο και για τη παραλια θελω ακομα να ρωτησω για αεροπορικα και καθε πληροφορια για αξοθεατα φαγητο κοντινα ημερησια ταξιδια ειναι χρησιμη επισεις να πω οτι εμαστε δυο ζευγαρια και η περιοδος του ταξιδιου ειναι 30/10-15/11 ευχαριστω
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.762
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Στο ξενοδοχείο αυτό έμεινα πέρισυ την άνοιξη. Είναι αρκετά συμπαθητικό, με ευρύχωρα δωμάτια και πολύ καλό πρωινό. Είναι σε πολύ κεντρικό σημείο, έχει δίπλα μαγαζιά, εστιατόρια και ταξιδιωτικά γραφεία αλλά δεν είναι κοντά στη θάλασσα ούτε έχει θέα τη θάλασσα. Σαν παραλία η Kata είναι λίγο καλύτερη νομίζω (15' με τα πόδια) αλλά γενικά έχει πολύ καλύτερες παραλίες αλλού στο νησί.

Για φαγητό εκεί κοντά μια πολύ καλή επιλογή είναι το Kampong Kata Hill Restaurant πολύ κοντά στο ξενοδοχείο. Τριγύρω θα βρείτε και πολλά ταξιδιωτικά γραφεία για να οργανώσετε τις εκδρομές σας.

Θα μείνετε και τις δεκαπέντε μέρες εκεί; Νομίζω αξίζει να νοικιάσετε αυτοκίνητο για να γυρίσετε το νησί με την άνεσή σας.
 

alex63

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
mariath ευχαριστω οπωσδηποτε θα νοικιασουμε αυτοκινητο εαν εχεις καποια πληροφορια για αεροπορικα και πια εναι καλη περιοδος να κλησω επισεις για μερη που δεν πρεπει να χασω
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.762
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Για αεροπορικά ίσως είναι νωρίς ακόμη. Αν πάτε μόνο Πούκετ ίσως αξίζει να το ψάξετε με την Thai με ένα εισητήριο: ATH-BKK-HKT.
Επίσης μια καλή λύση είναι να πάτε Μπανγκόκ ή Κουάλα Λουμπούρ ή Σινγκαπούρη (όπου βρείτε καλή τιμή) και από εκεί να πετάξετε με Air Asia για Πούκετ. Έχεις καιρό όμως ακόμη και έχε το νου σου εδώ μέσα μήπως σκάσουνε τίποτα προσφορές μέχρι τότε.

Το σκέφτηκες μήπως βαρεθείτε τόσες μέρες στο Πούκετ; Μήπως να βάζατε έναν προορισμό ακόμη;
Σίγουρα θα κάνετε κάποιες από τις κρουαζιέρες που οργανώνουν τα γραφεία, όλα λίγο πολύ τις ίδιες κάνουν οπότε πάτε εκεί και διαλέγετε αφού παζαρέψετε αρκετά.
Χρήσιμο σάιτ για να δείτε εκδρομές και δραστηριότητες: Phuket hotels, Thailand: travel information guide
 

alex63

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
πιστευω οτι με κοντινες εκδρομες δεν θα βαρεθουμε εξαλου παμε και για αραλικη εχω ακουσει οτι εχει αρκετα ενδιαφεροντα μερη το νησι αλλα και τα γυρω εαν εχεις καποιες προτασεις θα ημουν υποχρεως και παλι ευχαριστω
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
θελω να παω και εγω πουκετ τον αυγουστο ειναι καλη εποχη τοτε?και απο τιμες τι εχουμε+
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
θελω να παω και εγω πουκετ τον αυγουστο ειναι καλη εποχη τοτε?και απο τιμες τι εχουμε+
Τωρα ειναι καλη εποχη να πας Ταιλανδη.Κανε τον ελληνικο χειμωνα τροπικο καλοκαιρι...αν μπορεις.:xmas_cheesygrin:

Τον Αυγουστο μεινε Ελλαδα και κανε τα μπανια σου εδω.
 

alex63

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
συμφωνω με τον xeno μετα τον νοεμβριο μεχρι απριλιο για πουκετ με την ευκαιρια να ρωτησω ξερει κανενας για ενοικιασεις σπιτιων στο πουκετ
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
εχω δει οτι τοτε εχει καλο πακετακι γυρο στα 800 ε 9 μερες αλλα με φοβιζει η πτηση εινα πολυ μακρια 12 ωρες πτηση μεσου μπαχρειμ
 

alex63

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
οι πτησεις δεν ειναι προβλημα βλεπεις καμια ταινια κοιμασαι και εφτασες κοιτα και και eguptair δινει καλες τιμες
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
αυτο κανω εχω πολυ υλικο και το ψαχνω ευχαριστω
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Εγώ θα πρότεινα σε όποιον πάει στο Πουκέτ να νοικιάσει αμάξι, αν και οδηγούν αριστερά. Η μαφία των ταξί και των τουκ-τουκ κρατά τις τιμές σε πολύ υψηλές τιμές, σχεδόν τετραπλάσιες σε σχέση με τη Μπανγκόκ (πρακτικά με μια διαδρομή μετ' επιστροφής αυτοί έχουν βγάλει καλό μεροκάματο). Αν κάποιος έχει πολλές μέρες στη διάθεσή του, θα του πρότεινα να παει από Πουκέτ στα νησιά Πι-Πι για 2 μέρες, και μετά Άο Νανγκ (Κράμπι). Τα Πι-Πι μου θύμισαν μικρό ελληνικό νησάκι με τα λίγα σοκάκια του, επιπλέον είναι πολύ φθηνό σε σχέση με το Πουκέτ, τα αναμνηστικά σε πολύ χαμηλότερη (συχνά fixed) τιμή. Βέβαια αν κάποιος ψάχνει μόνο nightlife, καλύτερα να παραμείνει όλες τις μέρες Πουκέτ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.205
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom