Ταϊλάνδη προς πουκετ(Ταϊλανδη)

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
επειδη τον ιουνιο θα παω νοτια Ταϊλανδη για 20 μερες θα ηθελα να ρωτησω απο ποιο αεροδρομιο της ευρωπης με συμφερει να φυγω για πουκετ(τα ποιο φθηνα εισιτηρια)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλυτερα να ξεκινήσεις αλλιώς.
πέταξε με την πιο οικονομική εταιρεία για bankong,συνήθως βρίσκεις απο αθήνα.
ψάξε ολες τις εταιρείες και κλείσε αναλόγως...
δεν ειναι απαραίτητο οτι άν φύγεις απο ευρώπη θα βρείς καλύτερο ναύλο εκτός αν μένεις εκεί.
για να πας στο phuket πρώτα πρέπει να φτάσεις στην bgg.
 

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
καλυτερα να ξεκινήσεις αλλιώς.
πέταξε με την πιο οικονομική εταιρεία για bankong,συνήθως βρίσκεις απο αθήνα.
ψάξε ολες τις εταιρείες και κλείσε αναλόγως...
δεν ειναι απαραίτητο οτι άν φύγεις απο ευρώπη θα βρείς καλύτερο ναύλο εκτός αν μένεις εκεί.
για να πας στο phuket πρώτα πρέπει να φτάσεις στην bgg.
απο λονδινο βρηκα για πουκετ 578 ευρω με επιστροφη πριν απο λιγο με μια ενδιαμεση σταση στην μαλαισια ....δεν πετανε απο αθηνα εδω και καιρο για ταυλανδη οι αεροπορικες μεχρι νεωτερας...ευχαριστω παντως
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
θέλεις να πεις οτι απο αθήνα δεν έχει για bkk ??? καποιο λάθος κάνεις..
αν εννοείς οτι ειναι ακριβά τα εισιτήρια αυτη την εποχή που ψάχνεις εντάξει--άλλο θέμα αυτο!
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
θέλεις να πεις οτι απο αθήνα δεν έχει για bkk ??? καποιο λάθος κάνεις..
αν εννοείς οτι ειναι ακριβά τα εισιτήρια αυτη την εποχή που ψάχνεις εντάξει--άλλο θέμα αυτο!
μήπως εννοεί ότι δεν έχει απ' ευθείας πτήσεις?:roll:
 

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
θέλεις να πεις οτι απο αθήνα δεν έχει για bkk ??? καποιο λάθος κάνεις..
αν εννοείς οτι ειναι ακριβά τα εισιτήρια αυτη την εποχή που ψάχνεις εντάξει--άλλο θέμα αυτο!
πουκετ ηθελα να πω χαχαχα ναι οντως τσεκαρα απο αθηνα για bkk εχει κανονικα αλλα οπως σου ειπα πριν βρηκα απο λονδινο μια καλη τιμη με ενδιαμεση για πουκετ να σαι καλα
 

paskalis

Member
Μηνύματα
88
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Καλησπέρα. Τα Χριστούγεννα βρέθηκα στο Πουκέτ. Πέταξα με Qatar μέσω Ντόχα. Απο Αθήνα - Μπανγκοκ μου κόστισε 650? (πολύ καλή τιμή για Χριστούγεννα θα έλεγα), αλλά με κλείσιμο εισιτηρίων τουλάχιστον ένα εξάμηνο πριν. Γενικώς η εταιρία αυτή έχει πολύ καλές ανταποκρίσεις, δεν κάθεσαι πολύ ώρα στη Ντόχα και έμεινα ευχαριστημένος από το σέρβις. Το ψαξα πάρα πολύ πριν καταλήξω εδώ και είδα πολλούς συνδυασμούς πτήσεων απο Ευρώπη, όμως απο Θεσσαλονίκη που είμαι εγώ είναι λίγο προβλημα σε σχεση με την Αθήνα που έχεις περισσότερες επιλογές. Δοκίμασε Αθήνα - Λονδίνο μέ easyjet και Λονδίνο - Μπανγκοκ με οποιαδήποτε οικονομική (έχει αρκετές επιλογές από εκεί).
Οσον αφορά το Μπανγκοκ - Πουκέτ, επέλεξα την AirAsia, μια lowcost εταιρία (οχι και τόσο φθηνή, 120? με επιστροφή για πτήση μιας ώρας).
 

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
Καλησπέρα. Τα Χριστούγεννα βρέθηκα στο Πουκέτ. Πέταξα με Qatar μέσω Ντόχα. Απο Αθήνα - Μπανγκοκ μου κόστισε 650? (πολύ καλή τιμή για Χριστούγεννα θα έλεγα), αλλά με κλείσιμο εισιτηρίων τουλάχιστον ένα εξάμηνο πριν. Γενικώς η εταιρία αυτή έχει πολύ καλές ανταποκρίσεις, δεν κάθεσαι πολύ ώρα στη Ντόχα και έμεινα ευχαριστημένος από το σέρβις. Το ψαξα πάρα πολύ πριν καταλήξω εδώ και είδα πολλούς συνδυασμούς πτήσεων απο Ευρώπη, όμως απο Θεσσαλονίκη που είμαι εγώ είναι λίγο προβλημα σε σχεση με την Αθήνα που έχεις περισσότερες επιλογές. Δοκίμασε Αθήνα - Λονδίνο μέ easyjet και Λονδίνο - Μπανγκοκ με οποιαδήποτε οικονομική (έχει αρκετές επιλογές από εκεί).
Οσον αφορά το Μπανγκοκ - Πουκέτ, επέλεξα την AirAsia, μια lowcost εταιρία (οχι και τόσο φθηνή, 120? με επιστροφή για πτήση μιας ώρας).
φιλε ουτε στο μυαλο μου να εισουνα το τελευταιο ακριβως εκανα με μονοι διαφορα οτι βρηκα προσφορα για πουκετ κατευθειαν με air malaisia(μια σταση)απο λονδινο 573 ευρω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.225
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom