Βέλγιο ταξίδι βρυξέλλες-προτάσεις?

maria blue

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ευχαριστω πολυ.. Θα κάνω και άλλες ερωτήσεις μελλοντικά ε ..
Εάν μπορειται απαντήσετε στο θέμα με Ολλανδία ..
 

maria blue

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Καλησπέρα και πάλι , να κάνω σχετικά με την κάρτα I Amsterdam .. Γενικά εγώ και το αγόρι μου όταν πηγαίνουμε σε ένα μέρος μας αρέσει να περπατάμε πολύ χωρίς να δίνουμε έμφαση σε μουσεία.. Το Ξενοδοχειο είναι κοντά στο κέντρο με τα πόδια , αξίζει να πάρουμε αυτή τη κάρτα γιατί είναι και ακριβουτσικη... Πάλι πόσο στοιχίζει το εισιτήριο του τραμ π.χ?
 

mike1526gr

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα στην παρεα!

Προγραματιζω Εκδρόμη στο Βελγιο για 19-26/1/2014. Σκέφτομαστε να δουμε τις Βρυξλελες, Μπριζ,Γανδη και να παμε Amsterdam 24-26/1 και να φυγουμε απο εκει για Αθηνα.
Φτάνουμε 19/1 βραδυ και θα μεινουμε για ενα βραδυ κοντα στο αεροδρομιο. Στις 20/1 λογω δουλειας το πρωι δεν θα μπορεσω να δω κατι. Σκέφτομαι λοιπον πως απο τις 20/1 να οργανωσω το ταξιδι.

1η επιλογη θα ηταν διαμονη για 2 βράδια στις Βρυξελες, 2 στο Μπριζ και 2 στο ΑΜστερνταμ.
2η επιλογη ειναι διαμονη 2 Μπριζ, 2 Βρυξελες, 2 Αμστερνταμ.
3 η επιλογη ειναι 2 Μπριζ, 2 Αμστερνταμ, 2 Βρυξελες και αναχώρηση απο Βρυξέλες για Αθηνα

Αρχικα πιστευετε οτι ολα τα παραπανω βγαινουν στο διαστημα που σας αναφέρω?
 
Last edited:

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Παιζει ρολο ποσα κ τι θελετε να δειτε κ να επισκεφτητε βεβαια.ναι βγαινουν ομως ανετα!θα σου προτεινα την τριτη επιλογη.διαβασε κ ιστοριες απο εδω θα σε βοηθησουνε.εγω το εκανα σχεδον ιδιο αυτο το ταξιδι κ τα βολεψα ολα.
 

mike1526gr

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντως εχω ενα φόβο για το καιρο εκείνη την περίοδο. Βρυξέλες έτσι και αλλίως πρεπει να παω, απλά το Αμστερνταμ ειναι κάτι το προαιρετικό! Το κόστος να πάω στο Αμστερνταμ ειναι πολύ πιο μικρό άμα ξεκινήσω από Βρυξέλες εάν το έκανα από Αθήνα ξανα!

Αν τελικά πάω ΑΜστερνταμ θα έχει στην διάθεση μου 1 1/2 ημέρα στις Βρυξέλλες! Ειναι αρκετές?
Τελικά να το κάνω το ρίσκο για AMS?
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Πρεπει να πεις τι σε ενδιαφερει σε μια πολη για να απαντησω.τα γυρνας ολα,μουσεια,αξιοθεατα κτλ ή δεν τρελαινεσε κιολας
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντως εχω ενα φόβο για το καιρο εκείνη την περίοδο. Βρυξέλες έτσι και αλλίως πρεπει να παω, απλά το Αμστερνταμ ειναι κάτι το προαιρετικό! Το κόστος να πάω στο Αμστερνταμ ειναι πολύ πιο μικρό άμα ξεκινήσω από Βρυξέλες εάν το έκανα από Αθήνα ξανα!

Αν τελικά πάω ΑΜστερνταμ θα έχει στην διάθεση μου 1 1/2 ημέρα στις Βρυξέλλες! Ειναι αρκετές?
Τελικά να το κάνω το ρίσκο για AMS?
Θα σου προτεινα να μεινεις βρυξελλες. Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα κοστους, απλα θα δεις κατι απο αμστερνταμ και κατι απο βρυξελλες. Στην θεση σου θα εμενα μονο βελγιο εχει κι αλλες, ωραιες - ενδιαφερουσες πολεις το βελγιο.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Θα σου έλεγα να μείνεις Βρυξέλλες και να δώσεις και μια μέρα στην Γάνδη όπως θα γυρίζεις από Μπρυζ. Είναι πολύ καλύτερο, όπως σου είπε και ο Σαϊτας, να δεις πιο καλά το Βέλγιο από το να κάνεις πασαλήματα με το Άμστερνταμ...
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνώ κι εγώ, καλύτερα μόνο Βέλγιο. Μπριζ και Γάνδη είναι πολύ όμορφες, Βρυξέλλες έχει πράγματα να δεις οπότε γιατί να μην απολαύσεις καλύτερα τη χώρα απ'το να τρέχεις και στο Άμστερνταμ, όπου δε θα προλάβεις να δεις και πολλά πράγματα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.031
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom