ταξιδι ονειρο

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.986
Likes
9.507
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ευχαριστω αθηνα χαιρομαι να τ ακουω και απο αλλους γιατι εκανα κι εγω τη συγκριση για μια στιγμη
Ιδου η συγκριση Πολυνησια-Μαλδιβες που εκανα σε αλλο θεμα του φορουμ:
"Εγω νομιζω οτι οι ομοιοτητες αναμεσα στα δυο μερη τελειωνουν σε μια φωτογραφια με παραλια και φοινικες που θα μπορουσε να ειναι τραβηγμενη στο ενα ή στο αλλο μερος.
Απο κει και περα ομως οι διαφορες ειναι πολλες.

Πρωτα απ'ολα το να πας στις Μαλδιβες σημαινει οτι θα βρεθεις σε ενα νησακι που το γυρνας σε λιγα λεπτα με τα ποδια και φιλοξενει ενα ξενοδοχειο οπου εκει αρχιζουν και τελειωνουν οι εναλλακτικες σου. Ειναι για πληρη χαλαρωση. Η Μπορα μπορα εχει περιμετρο γυρω στα 30 χιλιομετρα για να οδηγησεις , χωματοδρομους με χωριουδακια , βουνα και επιλογες για τρεκιν , σαφαρι με 4*4, φαγητο σε διαφορα μαγαζια και ανακατεμα στις αγορες με ντοπιους. Και φυσικα η Πολυνησιακη κουλτουρα με ντοπιες γκαλερι , τα τραγουδια και τους χορους ειναι πανταχου παρουσα στην Μπορα μπορα.

Συνοψιζοντας , οι διαφορες ειναι το μεγεθος των νησιων , η επαφη με ντοπιους και οι δραστηριοτητες στην ξηρα οπου και στα τρια υπερτερει η Μπορα. Αν λοιπον αυτο που θελεις ειναι να χαλαρωσεις 5 μερουλες σε 5αστερο ριζορτ , καλυτερα να πας στις Μαλδιβες.

Μπορει να μην εχω παει , αλλα εχω την εντυπωση οτι σε καποιο απο τα motu της Μπορα μπορα θα νιωσεις σα να εισαι στις Μαλδιβες.Αλλα στις Μαλδιβες αποκλειεται να νιωσεις οτι εισαι στη Μπορα μπορα. Χωρις αυτο να σημαινει οτι υποτιμω τις Μαλδιβες. Προσωπικα αν μπορουσα θα πηγαινα και στα δυο."
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
φυσικα και εχω πολυ καιρο μπροστα μου να το ψαξω με λεπτομεριες και να ειστε σιγουροι οτι εχω πολυ διαθεση για περιπετεια.κι εμενα αρχικα η διαθεση μου ηταν για 18 μερες μονο εκει αλλα ειμαι ομως και της αποψης αν μπορεις να κανεις κατι και με λιγοτερα, καλυτερα να το κανεις οταν εχεις την ευκαιρια γιατι αν περιμενεις να το κανεις οταν καταφερεις να ειναι ολα ιδανικα ,μπορει να μην ερθει ποτε αυτη η στιγμη.στην προκειμενη...καλυτερα 9 μερες τωρα απ οτι 18 μερες οταν μπορω να διαθεσω τα αναλογα χρηματα δηλαδη μπορει και ποτε
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Και εγώ θα προτιμούσα να αφιερώσω όλο το χρόνο μου στα νησιά της Γαλλικής Πολυνησίας, εστώ και αν περιόριζα τις ημέρες μου. Περιττό να σου πω ότι η ηθική βλάβη που προκάλεσες στα περισσότερα μέλη του φόρουμ είναι ανυπολόγιστή! Γι αυτό περιμένουμε τουλάχιστον φώτο και ιστορίες από το το ταξίδι σου. Αλλιώς θα μαζέψουμε υπογραφές για τη διαγραφή σου από το φόρουμ!!!Έτσι def;
ενοητε οτι μολις γυρισω θα τα δειτε και θα τα μαθετε ολα.αυτα περι ηθικης βλαβης τα παιρνω ως κοπλιμεντο!!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.120
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
ενοητε οτι μολις γυρισω θα τα δειτε και θα τα μαθετε ολα.αυτα περι ηθικης βλαβης τα παιρνω ως κοπλιμεντο!!!!
Κοίταξε ότι αναστάτωσες στο φόρουμ όλους τους φίλους της Πολυνησίας είναι γεγονός. Ένα μικρό σοκ οπότε το πάθαμε. Σου εύχομαι να περάσεις τέλεια στο ταξίδι όνειρο που τόσα χρόνια περίμενες.:D:D:D Α και κάτι άσχετο η πόλη σου είναι πανέμορφη.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Κοίταξε ότι αναστάτωσες στο φόρουμ όλους τους φίλους της Πολυνησίας είναι γεγονός. Ένα μικρό σοκ οπότε το πάθαμε. Σου εύχομαι να περάσεις τέλεια στο ταξίδι όνειρο που τόσα χρόνια περίμενες.:D:D:D Α και κάτι άσχετο η πόλη σου είναι πανέμορφη.
ευχαριστω για τις ευχες σου και τα χανια μας, ναι ειναι τελεια ευχαριστω
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
και μια ακομα ιδεα αφου θα πατε που θα πατε γιατι δεν παντρευοσαστε σ ενα απο τα νησακια εστω και για πλακα? καπου διαβασα οτι ο γαμος στη γαλ πολυνησια δεν ισχυει στην αμερικη.ισως να μην ισχυει και εδω.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
και μια ακομα ιδεα αφου θα πατε που θα πατε γιατι δεν παντρευοσαστε σ ενα απο τα νησακια εστω και για πλακα? καπου διαβασα οτι ο γαμος στη γαλ πολυνησια δεν ισχυει στην αμερικη.ισως να μην ισχυει και εδω.
ωραια η ιδεα σου αθηνα το χω δει αυτο οτι γινετε αλλα δε νιμιζεις οτι ειναι λιγο περιεργο να το κανεις αν, δεν το χεις νοιωσει πραγματικα,για πλακα??αν εχεις σκοπο να παντρευτεις..ειναι πολυ ρομαντικο και παραμυθενιο αλλα οχι για πλακα...
εχουμε παντως κι αλλη ευκαιρια τετοια και στο λας βεγκας
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.986
Likes
9.507
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εκτος αυτου κοστιζει παρα πολυ να κανεις πολυνησιακο γαμο. Ναι ειναι ωραιο το ολο σκηνικο αλλα καλυτερα στο Βεγκας με το γαμπρο ντυμενο Ελβις :haha:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Εκτος αυτου κοστιζει παρα πολυ να κανεις πολυνησιακο γαμο. Ναι ειναι ωραιο το ολο σκηνικο αλλα καλυτερα στο Βεγκας με το γαμπρο ντυμενο Ελβις :haha:
σε βρησκω απιστευτα ενημερωμενη!νομιζω οτι θα παω θα γυρισω κι ακομα εσυ θα ξερεις πιο πολλα απο μενα!!!μπραβο.να ξερεις οτι ησουν ο λογος που εγινα μελος.οποτε εψαχνα σε μηχανες αναζητησης γαλ.πολ.πανω σ εσενα επεφτα.στην αρχη μαλιστα πιστευα οτι πρεπει να χεις ζησει εκει για καποιο μεγαλο χρονικο διαστημα. θα μπορουσα να σε ρωτησω διαφορα πραγματακια καποια στιγμη?

α!!επισεις πολυ χαρακτηριστικο το nick σου και πολυ χρωματιστο-χαρουμενο
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
ποσο να στοιχιζει κα Ζωη?λιγα λουλουδια μια πυρογα και μια κιθαρα χρειαζεται.για πειτε μας περισσσοτερα.α και φυσικα μια ακρογυαλια και μερικοι φοινικες
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.986
Likes
9.507
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω Efi για τα καλα σου λογια , χαιρομαι που ημουν λογος για να γραφτεις στο σαιτ :) και βεβαια ρωτα οτι θελεις και μακαρι να μπορω να βοηθησω..Ελπιζω συντομα οταν ψαχνουμε σε μηχανες αναζητησης να πεφτουμε πανω σε δικο σου αρθρο - εσυ τουλαχιστον θα πας..

Ας παμε στον πολυνησιακο γαμο τωρα.Οι τιμες ποικιλουν αναλογα με το που θα γινει το μυστηριο και τι θα περιλαμβανει. Γενικα ειναι γυρω στο 1000 ευρω και πολυ παραπανω αν θελεις πιο πολυτελεια.
Παραδειγμα το Sofitel marara διοργανωνει τελετη με 750 ευρω με ντοπιους χορευτες , μουσικους , διακοσμηση της καλυβας που μενεις και ρομαντικο δειπνο.
Αλλες πιο ακριβες τελετες περιλαμβανουν μασαζ και περιποιηση πριν απο το γαμο , κρεβατι απο λουλουδια στο μπανγκαλοου , τουρτα και σαμπανια και βολτα με κανο στο ηλιοβασιλεμα. Αν θελεις και φωτο και βιντεο η τιμη ανεβαινει.Γενικα οι τελετες πωλουνται ως πακετα και οι τιμες ποικιλουν ακομα και απο το νησι που θα επιλεξεις να γινει.
 

Attachments

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
μπραβο για τις πληροφοριες η τιμη ειναι υποφερτη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.617
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom