Σαουδική Αραβία ταξιδι στη Σαουδικη Αραβια

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ο Παναγιώτης έδωσε σαφή απάντηση για την visa και παρέθεσε και κάποια τουριστικά γραφεία που μπορεί να απευθυνθεί.

Το θέμα είναι πως η κοπέλα θέλει να ζήσει μια ανεπανάληπτη εμπειρία.
 

Marilianna

Member
Μηνύματα
69
Likes
7
Ο Παναγιώτης έδωσε σαφή απάντηση για την visa και παρέθεσε και κάποια τουριστικά γραφεία που μπορεί να απευθυνθεί.

Το θέμα είναι πως η κοπέλα θέλει να ζήσει μια ανεπανάληπτη εμπειρία.
ωραια εδωσε πληροφοριες για τη visa και τον ευχαριστω πολυ..εσενα ποιο ειναι το προβλημα σου τωρα???κολλησες στην ανεπαναληπτη εμπειρια...??
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Αν καποιος γνωριζει οτιδηποτε για αυτο το μερος..θα ηθελα να μου απαντησει.. Ευχαριστωω πολυ εκ των προτερων:):)
Ζητά ξεκάθαρα πληροφορίες για το Ριάντ και κατ'επέκταση τη Σαουδική Αραβία οπότε το να την προειδοποιήσουμε για τους κινδύνους φαντάζομαι εντάσσεται στις πληροφορίες.
 

Marilianna

Member
Μηνύματα
69
Likes
7
Ζητά ξεκάθαρα πληροφορίες για το Ριάντ και κατ'επέκταση τη Σαουδική Αραβία οπότε το να την προειδοποιήσουμε για τους κινδύνους φαντάζομαι εντάσσεται στις πληροφορίες.
ναι..αλλα θα το εκτιμουσαμε αν το κλειναμε εδω το θεμα!!. Ευχαριστω!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
παρακολουθεις βλεπω αυτα που γραφω να σαι καλα..!!(κολλησες και συ με την ανεπαναληπτη εμπειρια..)
Η κόρη μου τρελλαινεται για τον Μέσσι . (απορώ που τον έμαθε!)
Μην επιτίθεσαι και μην παρεξηγιέσαι. Έθεσες ένα ζήτημα πολύ δύσκολο : δυο γυναίκες ασυνόδευτες στη Σαουδική Αραβία.
Είναι ένα ταξίδι πολύ επικίνδυνο και μπορεί να βρεθείς σε μπελάδες.
Μπορείς να ξεκινήσεις ταξιδεύοντας σε αραβικές χώρες με τη φίλη σου, ξεκινώντας από Μαρόκο ή Τυνησία και σιγά σιγά που θα αποκτήσεις μια α πειρα σε τέτοιας κατηγορίας κράτη μπορείς να κάνεις μια εξονυχιστική έρευνα και να στοχεύεις και στη Σαουδική Αραβία.
Ετσι θεωρώ πως έχουν τα πράγματα.
 

Marilianna

Member
Μηνύματα
69
Likes
7
Η κόρη μου τρελλαινεται για τον Μέσσι . (απορώ που τον έμαθε!)
Μην επιτίθεσαι και μην παρεξηγιέσαι. Έθεσες ένα ζήτημα πολύ δύσκολο : δυο γυναίκες ασυνόδευτες στη Σαουδική Αραβία.
Είναι ένα ταξίδι πολύ επικίνδυνο και μπορεί να βρεθείς σε μπελάδες.
Μπορείς να ξεκινήσεις ταξιδεύοντας σε αραβικές χώρες με τη φίλη σου, ξεκινώντας από Μαρόκο ή Τυνησία και σιγά σιγά που θα αποκτήσεις μια α πειρα σε τέτοιας κατηγορίας κράτη μπορείς να κάνεις μια εξονυχιστική έρευνα και να στοχεύεις και στη Σαουδική Αραβία.
Ετσι θεωρώ πως έχουν τα πράγματα.
κανεις μεγαλο λαθος δεν εχω παρεξηγηθει..κατανοω ολα αυτα που λετε με σεβομαι την γνωμη του καθενος..και φυσικα δεν ηρθα εδω για να τσακωθω με κανεναν..απλα οταν καθεσαι και γραφεις''η κοπελα θελει να ζησει μια ανεπαναληπτη εμπειρια''..αυτο αν καταλαβες ειναι πολυ ειρωνικο και εκνευριστικο ταυτοχρονα!. Λοιπον για να τελειωνει αυτη η συζητηση ευχααριστω ολους για τις συμβουλες που μου εδωσαν..θα δω εγω πως θα το χειριστω απο δω και περα!. Καλο βραδυ.!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Λοιπον για να τελειωνει αυτη η συζητηση ευχααριστω ολους για τις συμβουλες που μου εδωσαν..
Το θέμα είναι ακόμα ενεργό οπότε το τέλος της συζήτησης δεν μπορείς να το δώσεις εσύ αλλά κάποιος moderator. Επί του θέματος, είναι από δύσκολο έως πάρα πολύ δύσκολο να πάτε δύο γυναίκες μόνες στη Σαουδική Αραβία αν και ένας φίλος που σπούδαζε στη Τζέντα μου έχει πει ότι εκεί οι γυναίκες είναι πιο ελεύθερες να γυρνάνε μόνες ίσως και χωρίς την περιβολή αν είναι δυτικές. Επίσης ξεχνάς τις ιερές πόλεις Μέκκα και Μεδίνα εκτός κι αν είσαι μουσουλμάνα ή γίνεις πριν πας στη χώρα.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
αυτο οταν νιωθετε οτι θελετε να μας πειτε κατι...
 

Marilianna

Member
Μηνύματα
69
Likes
7
Το θέμα είναι ακόμα ενεργό οπότε το τέλος της συζήτησης δεν μπορείς να το δώσεις εσύ αλλά κάποιος moderator. Επί του θέματος, είναι από δύσκολο έως πάρα πολύ δύσκολο να πάτε δύο γυναίκες μόνες στη Σαουδική Αραβία αν και ένας φίλος που σπούδαζε στη Τζέντα μου έχει πει ότι εκεί οι γυναίκες είναι πιο ελεύθερες να γυρνάνε μόνες ίσως και χωρίς την περιβολή αν είναι δυτικές. Επίσης ξεχνάς τις ιερές πόλεις Μέκκα και Μεδίνα εκτός κι αν είσαι μουσουλμάνα ή γίνεις πριν πας στη χώρα.
ναι ναι τωρα παω να γινω μουσουλμανα.....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Μπραβο!!Τελικα,μονες η με συνοδους?
Να περασεις καλα και να μας γραψεις εντυπωσεις!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom