φοιτητες!!!

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
μαλιστα, ενδιαφέρον. Η Θεσ/νικη εκτος :-(
τεσπα, κάτι είναι και αυτό
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.620
Likes
9.960
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
εμενα με εχουνε σταματησει στο μετρο με την ISIC στην Αθηνα και δεν ειχα προβλημα ..
 

DimitrisZ

Member
Μηνύματα
6
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Costa Rica
Ταξίδι-Όνειρο
Καποιο εξωτικό νησί
Γεια σας και από μένα! Χαιρετώ από το πολυτεχνείο Ξάνθης! Επίσης άργησα να ανακαλύψω αυτό το θέμα αλλά χάρη στις επιτυχίες μου στην εξεταστική μπορώ να γράφω ακόμα:D. Για να τηρήσω την "παράδοση" της εξιστόρησης μιας άσχημης εμπειρίας, στο 2ο έτος είχαμε καταλήψεις και χάσαμε εξεταστική Φεβρουαρίου ΚΑΙ Ιουνίου και το Σεπτέμβριο η συγκομιδή μου ήταν ένα και μοναδικό 6,5:clap::clap::clap:
Δυστυχώς ως προπτυχιακός φοιτητής δεν εκμεταλλεύτηκα αρκετά τις ευκαιρίες που (δεν) δίνει το πανεπιστήμιο. Μάλιστα ήταν τα μόνα 4 χρόνια της ζωής μου που δεν ταξίδεψα στο εξωτερικό, από τότε που θυμάμαι το εαυτό μου! Ευκαιρίες υπάρχουν, αλλά δεν υπάρχει διάθεση. Στη σχολή μου οργανώσαμε μια συζήτηση για να πάμε εκδρομή ως 5ο έτος και δεν εμφανίστηκε ΚΑΝΕΝΑΣ!
Αλλά τελικά επηρεασμένος και από εδώ μέσα πήρα μπρος, ξεκίνησα με ένα Λονδίνο και ελπίζω να συνεχίσω δυναμικά τις εξορμήσεις.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.360
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Συγχαρητήρια

Στο μέλος evalia που μετά τις χτεσινές εξετάσεις, πήρε με άριστα το πτυχίου πιάνου από το δημοτικό ωδείο Θεσ/κης.

Ήταν γι όλους τους μια τρίμηνη αγχώδης και νευρωτική κατάσταση γιατί λόγω μεταφοράς του ωδείου σε άλλο κτίριο καθυστερούσε η έκδοση αδείας λειτουργίας απο πολεοδομία,με αποτέλεσμα να κινδυνεύουν να αναβληθούν οι εξετάσεις για εξάμηνο και μόλις 2 μέρες πριν απ αυτές δόθηκε η άδεια...κι αυτό λόγω κινητoποίησης των γονέων.
 

evalia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια
σευχαριστω πολύ Σουδιανε!!!!
Από αγχος και νευρα αλλο τίποτα αυτη την περίοδο!!
πραγματικά πιστευω ότοι αν δεν ηταν οι πιεσεις απο όλους μας δεν θα ειχε βγει η αδεια γτ δεν θα ειχε πιεστει το ωδειο στο να κινησει τη διαδικασια. ευτυχως που τους τριξαμε και εμεις λίγο τα δόντια!!!
 

vag3721

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Για Βερολίνο αξίζει η ISIC ή όχι?
Με ενδιαφέρει αν έχει έκπτωση στα ΜΜΜ, στην κάρτα 3ημερών για τα Μουσεία και στον Ζωολογικό Κήπο.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Για Βερολίνο αξίζει η ISIC ή όχι?
Με ενδιαφέρει αν έχει έκπτωση στα ΜΜΜ, στην κάρτα 3ημερών για τα Μουσεία και στον Ζωολογικό Κήπο.
εγω την αξιοποιησα μια χαρα στο βερολινο!
στον ζωολογικο δινει σημαντικη εκπτωση..
στα μμμ δεν δινει εκπτωση σε καμια ευρωπαϊκη πολη..
στην καρτα για τα μουσεια δεν ξερω, στα μουσεια ομως μεμονωμενα ναι..
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
έχε κατά νου ότι η isic ισχυεί μέχρι τέλος του χρόνου. για να την βγάλεις θέλεις 20 ευρώ και αν δεν έχει σκοπό για άλλο ταξίδι πέρα του Βερολίνου δύσκολα θα βγάλεις τα λεφτά σου. Επίσης δεν είναι λίγα τα μουσεία που μ έχουν δεκτεί το ελληνικό πάσο.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
έχε κατά νου ότι η isic ισχυεί μέχρι τέλος του χρόνου. για να την βγάλεις θέλεις 20 ευρώ και αν δεν έχει σκοπό για άλλο ταξίδι πέρα του Βερολίνου δύσκολα θα βγάλεις τα λεφτά σου. Επίσης δεν είναι λίγα τα μουσεία που μ έχουν δεκτεί το ελληνικό πάσο.
λαθος..
φετος στοιχιζει 12 ευρω..
αν την βγαλεις τωρα, ισχυει μεχρι τον δεκεμβρη του 2011, αρκει να πας το νεο πασο (ή αν δεν το χεις παρει ακομη, μια βεβαιωση απο την γραμματεια της σχολης σου αρκει)!
εγω εχω αντιμετωπισει κατα καιρους προβλημα σε προσπαθεια να χρησιμοποιησω στο εξωτερικο το ελληνικο πασο (πραγμα απολυτως λογικο, μιας και δεν γραφει λεξη στα αγγλικα)!πηγαινοντας με το ελληνικο πασο μονο, εχεις πιθανοτητες να στο δεχτουν αλλα επαφιεσαι στην διαθεση του καθε υπαλληλου..με την isic παλι εισαι σιγουρος οτι θα πληρωσεις μειωμενη εισοδο!αυτα!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
καλή φάση. αυτό με το δεκέμβρη το έχεις κάνει?
οχι, την προηγουμενη φορα την ειχα βγαλει γεναρη και τοτε μου ειχα δει οτι θα μπορουσα να την βγαλω απο σεπτεμβρη..

πηγα πριν μια βδομαδα στο γραφειο που βγαζει την isic στην αθηνα και ρωτησα και απο βδομαδα θα παω με την βεβαιωση της σχολης (γιατι μεχρι να παρω το πασο..εχουμε ακομη κατι μηνες μπροστα μας) να βγαλω την καρτα!!αν την εχεις απο σεπτεμβρη του 2010 μεχρι δεκεμβρη του 2011, θα τα βγαλει χαλαρα τα χρηματα της..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.149
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom