φοιτητες!!!

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
λαθος..
φετος στοιχιζει 12 ευρω..
αν την βγαλεις τωρα, ισχυει μεχρι τον δεκεμβρη του 2011, αρκει να πας το νεο πασο (ή αν δεν το χεις παρει ακομη, μια βεβαιωση απο την γραμματεια της σχολης σου αρκει)!
12 ευρω σιγουρα;περυσι αν θυμαμαι καλα εκανε 9 .. καλα οχι οτι εχει και ιδιαιτερη διαφορα ..
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Να μαι κι εγωωωωω!!:D Αργησα λιγο να δω το υπεροχο αυτο θεμα (γεια σου latina!!) αλλα μια που τα τελευταια 10 χρονια ..σπουδαζω..θα συμμετεχω κι εγω:D
Φοιτητρια στη θρυλική Λαρισα:clap::clap: (οπου πηγα προχθες μετα απο χρονια κ ενιωσα σα να μην ειχα φυγει ποτε!). Δεν εκμεταλευτηκα κι εγω ευκαιριες (..οχι οτι υπήρχαν οργανωμενες;)..αλλα εστω απλα φοιτητικες) για ταξίδια.
Ενα ταξίδι έκανα και καλο...κατεβηκα στο P.Ts.K (ΠιΤσιΚει: Πανεπιστημιο ΤΣη Κρήτης) για να κάνω 4 μήνες πτυχιακή στην ιατρικη Ηρακλειου κι εχω έχω κλέισει αισίως 5μιση χρονια:shock::shock:...και η φοιτηση συνεχίζεται!!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
12 ευρω σιγουρα;περυσι αν θυμαμαι καλα εκανε 9 .. καλα οχι οτι εχει και ιδιαιτερη διαφορα ..
σιγουρα..
ναι, περυσι ηταν 9, πιο παλια 15..καθε χρονο διαφερει η τιμη..
 

isis

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Το υπόλοιπο 95% που μένει
γεια σας κ απο μενα:)!περιεργο που δεν διαβασα για κανεναν Παντειακο εδω,συνηθως παντου υπαρχει ενας;)!Ε γι αυτο ηρθα να γεμισω το κενο εγω που τωρα μπαινω 3ο ετος στο τμημα διεθνων κ ευρωπαικων σπουδων παντειου!βασικα ανυπομονω βρε παιδια να κανω αιτηση τον μαρτιο για erasmus με στοχο την γανδη!!!!!!δεν φανταζεστε ποσο θελω να με δεχτουν εκει:(...πολη-σκετη ομορφια κ στρατηγικο σημειο για ταξιδια τριγυρω:clap:..αλλιως ρωμη η αλλη επιλογη...Αντε να δουμε!!
 

depo

Member
Μηνύματα
68
Likes
160
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα για την κάρτα ΙSIC. Είναι χρήσιμη για όσους σπουδάζουν Ελλάδα ή μόνο για αυτούς που φοιτούν στο εξωτερικό; Με αυτή την κάρτα έχει έκπτωση στα ΜΜΜ ή είναι προτιμότερο το πάσο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα για την κάρτα ΙSIC. Είναι χρήσιμη για όσους σπουδάζουν Ελλάδα ή μόνο για αυτούς που φοιτούν στο εξωτερικό; Με αυτή την κάρτα έχει έκπτωση στα ΜΜΜ ή είναι προτιμότερο το πάσο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
η καρτα ειναι χρησιμη για οσους βρισκονται στο εξωτερικο ειτε για σπουδες ειτε για ταξιδια..δεν παρεχει εκπτωσεις σε ΜΜΜ..Oι εκπτωσεις αφορουν κυριως εισοδους σε μουσεια, σε αξιοθεατα κλπ.
εχει και καποιες εκπτωσεις σε συγκεκριμενα εστιατορια και μαγαζια, αυτα θα τα κοιταξεις στο σαιτ της isic αναλογα με την πολη που σε ενδιαφερει!
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
παρουσα και γω!!φοιτητρια τεταρτοετης στο ΠΑΜΑΚ, αν και δεν το βλεπω να τελεωνω τωρα συντομα, παλι καλα που δουλευω κιολας και μπορω να κανω κανενα ταξιδι, αλλιως δεν παλευται....
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
να ρωτησω κατι, αυτη η καρτα που λετε εχει εκπτωσεις και σε hostel στο εξωτερικο?και αν ναι πρεπει να τους το δηλωσεις απο πριν?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
να ρωτησω κατι, αυτη η καρτα που λετε εχει εκπτωσεις και σε hostel στο εξωτερικο?και αν ναι πρεπει να τους το δηλωσεις απο πριν?
δεν ξερω, θα πρεπει να ρωτησεις στα σημεια εκδοσης της καρτας ή να το ψαξεις στο σαιτ..δες εδω..

Homepage | ISIC - International Student Identity Card - ISIC.org

ISIC � Επίσημο ελληνικό site της Διεθνούς Φοιτητικής Ταυτότητας ISIC.

by the way, πριν μια εβδομαδα, εβγαλα την φετινη μου isic..ισχυει απο 9/2010 μεχρι 12/2011!πληρωσα 12,5 ευρω!
 

depo

Member
Μηνύματα
68
Likes
160
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Ευχαριστώ πολύ latina. Οι πληροφορίες σου είναι πολύ χρήσιμες. Κρίμα πάντως που δεν ισχυεί για τα ΜΜΜ.
 

ifigeneiaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπέρα και απο μένα. Μολις τον Ιουλη πήρα πτυχιο από το Χαροκοπειο Πανεπιστημιο και πραγματικα στεναχωριομουν που τελειωνα τη σχολη. Ειδικα οταν μου εσκιζαν πασο και καρτα βιβλιοθηκης λεγοντας μου οτι απο τωρα και στο εξης πανε τα φοιτητικα δικαιωματα...¨:(, αρχισα να μετανιωνω που τελειώνα στην ωρα μου και δεν τρεναρα λιγο την παραμονη μου στο πανεπιστημιο... Το καλο ειναι ότι το Σεπτεμβρη ξαναεγινα φοιτητρια στο μεταπτυχιακο πια, οποτε αναπτερωθηκε και παλι το ηθικο μου! Ειναι αληθεια πως το να εισαι φοιτητης περα απο την τυπικη ιδιοτητα που σου δινει, δηλωνει μια διαφορετικη φιλοσοφια ζωης. Πιο ανεμελη, πιο ξεγνοιατη, με εμφαση στις παρεες, στον ελευθερο χρονο, στη δυνατοτητα ταξιδιων... Αν γινοταν (απο οικονομικης αποψης...)θα ηθελα να ειμαι για παντα φοιτητρια (και με την επισημη βουλα)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
εγω παντως κυκλοφορω με την περσινη isic καρτα μου και δεν κοιταζει κανεις την ημερομηνια που εληγε κανονικα 12/2010 ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom