Γενικά 1 παραλία για διακοπές με τη μαμά μου

astrid

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Κάπου μετά τον 15αύγουστο πάω συνήθως 1 5θημερο διακοπές με τη μαμά μου..κάθε χρόνο τα θέλω μας αλλάζουν οπότε για φέτος ψάχνουμε

1 ΠΑΡΑΛΙΑ (ναι μία φτάνει)
με φουλ ΖΕΣΤΑ νερά
να μην τη ποιάνει ο αέρας
εύκολα προσβάσιμη (αυτοκίνητα/μηχανάκι κτλπ ΔΕΝ υπάρχουν, και χωρίς να περνάς τούμπες ράχες για να φτάσεις)
σχετικά ήρεμη
αν έχει και κανα ενοικιαζόμενο ακριβώς δίπλα ακόμα καλύτερα!

σ'οποιδήποτε νησί :D

καλές διακοπές σ'όλους
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
Φουλ ζεστά δεν μου έρχεται κάποια παραλία,αλλά σχετικά ζεστά,με εύκολη πρόσβαση και με ενοικιαζόμενα σε λίγα μέτρα απόσταση,είναι οι Καμάρες στη Σίφνο.Τώρα για τον αέρα,Ιούλιο που είχα πάει δεν φύσαγε,αλλά νομίζω ότι γενικά ο αέρας θα την πιάνει.Οπότε σ'αυτό είναι και θέμα τύχης.
 

Kostas.b

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Για πολυ ζεστα καθαρα και ηρεμα νερα μονο στην παραλια του Γερακα στην Ζακυνθο και διαμονη στην διπλανη Βασιλικη.
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
Ναι, η Ζακυνθος ειναι γεματη τετοιες παραλιες ειδικα απο την πολη μεχρι το Λαγανα, δηλαδη ολοκληρη η νοτιοανατολικη πλευρα του νησιου! Και διαθετει πολλα καταλυμματα επανω στο κυμα σε λογικες τιμες. Ενδεικτικά να αναφέρω Αργάσι, Καλαμάκι (είναι αυτό που θα σου πρότεινα περισσότερο), Γέρακας, Πόρτο Κούκλα, Κερί, Πόρτο Ζόρο κτλ.

Τωρα, αμα δε θες νησι, υπαρχει και η παραλια της Καλογριας στην Αχαια, μονο που εκει θα την ψιλοκοψετε τη φλεβα, μιας και δεν παιζουν πολλα πραγματα στη γυρω περιοχη, αμα δεν εχεις αμαξι ειδικα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Εγω πηγα μια φορα στην Θασο με τη μαμα μου και περασαμε πολυ ωραια.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
εγω με την μαμα μου δεν εχω παει αλλα εχω παει με τη θεια μου πριν 19 χρονια στην παραλια Κατερινης στην Πιερια.

επισης η Χαλκιδικη εχει εκτος απο θαλασσες κρυσταλλο και ζεστες εχει και πολλες περιοχες ησυχες για οικογενειακες καταστασεις.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
453
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
στην Ταυλάνδη έχει πιστεύω αυτό που ζητάς...:rolleyes:
 

Gpri83

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αντιπαρος
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Στον κολπο της Γερας στη Λεσβο!
Συγκεκριμενα στην περιοχη Ευριακη εχει ενοικιαζομενα και ακριβως απεναντι ειναι η παραλια "ξέρες". Ρηχα και ζεστα νερα. Τωρα αν εχει γενικως αερα το νησι, το πιανει και εκει. Αλλα αυτο δε συμβαινει και πολυ συχνα.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Γενικώς πάντως τα πιο ζεστά νερά στην Ελλάδα τα έχω βρει με διαφορά στη Χαλκιδική. Επίσης ζεστά είναι τα νερά και στις περισσότερες παραλίες Μακεδονίας-Θράκης-Θεσσαλίας (Πήλιο). Τα πιο κρύα απέναντι από τη Λέσβο στην Τουρκία (άρα φαντάζομαι και η Λέσβος έχει κρύες θάλασσες), βόρειο Ιόνιο φυσικά (και το νότιο που πήγα-Κεφαλλονιά δεν τις λες και ζεστές) αλλά και Κυκλάδες. Αρκετά κρύες αλλά ευχάριστα κρύες.

Πάντως Χαλκιδική το προηγούμενο σ/κ τα νερά έβραζαν παντού.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
Η θεματοθέτρια χάθηκε όμως.Δεν μας είπε τη γνώμη της για τις προτάσεις μας.:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom