18 χρόνια Travelstories

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Τι είναι??????? Για μένα η αρχη!!!!

Η αρχη που ειδα τα ταξιδια πιο πολυ ως αγαπη, ειχα ταξιδεψει και πριν ανεξαρτητα αλλα μετα απο αυτη τη γνωριμια με το φορουμ εγινε αγαπη.... μετα εγινε χομπυ με το travel blogging, και τωρα εγινε δουλεια με την οργανωση και το σχεδιασμο ταξιδιων....

Ευχαριστω για την εμπνευση, την σιγουρια, την ασφαλεια, τη διαθεση εξερευνησης, την αποδειξη οτι τα ονειρα πραγματοποιουνται....


Να μας ζησεις!!!! ( κανονιστε συναντηση, μου λειψατε)
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.218
Likes
25.861
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Χρόνια Πολλά στο αγαπημένο Travelstories!!

Για μένα είσαι η αρχή και το τέλος της κάθε μέρας μου. Ό,τι ώρα κι αν ξυπνήσω το πρώτο site που θα ανοίξω είναι το Travelstories και δεν θα κοιμηθώ αν δεν διαβάσω το μήνυμα: «You have no unread posts».

@Defkalion να είσαι πάντα υγιής και ευτυχισμένος! Εύχομαι και επιθυμώ να μπορέσεις να μας χαρίζεις τη συντροφιά του Travelstories μέχρι τα πολύ βαθιά γεράματά μας! :heart:
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Χρόνια πολλά travelstories!!

Όσο δάβασμα δεν έριξα στη ζωή μου, το έκανα εδώ! Ένα βιβλίο που συνεχώς ανανεώνεται, ένα βιβλίο πολλών θεμάτων με ερωτήσεις, απαντήσεις αλλά με "λυσάρι" για όλα!

Πολλά και καλά ταξίδια σε όλους!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Να φτάσει τα 20 και τα 50 και τα 100 το αγαπημένο μας Travelstories και να μας δίνει χαρές.
Το διάβαζα χρόνια κι έγινα μέλος στη διάρκεια μιας σημαντικής αλλαγής στη ζωή μου. Πόσο διάβασμα έχω ρίξει στις ιστορίες σας, πόσες ιδέες για ταξίδια έχω πάρει, πόσο σας έχω "καμαρώσει" για τις περιπέτειες, τον τρόπο γραφής και κυρίως, τον ενθουσιασμό που μεταδίδεται για τα ταξίδια μέσω των ιστοριών όλων σας!
Στο πρακτικό δε μέρος, τις πληροφορίες που βρίσκω εδώ, ούτε από επαγγελματίες διαφόρων κλάδων του τουρισμού.
Πολύχρονο και δημιουργικό λοιπόν το αγαπημένο Travelstories! :heart:
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.501
Λυπάμαι που δεν ανακάλυψα το φόρουμ νωρίτερα, γιατί θα με είχε μπριζώσει να ταξιδέψω περισσότερο όταν μου ήταν πολύ πιο εύκολο. Δε πειράζει όμως, κάλιο αργά παρά ποτέ.

@Defkalion είναι κάτι που σκεφτόμουν καιρό και με αυτά και τα άλλα δεν είχα επικοινωνήσει, οπότε ας δράξω της ευκαιρίας τούτης. Υπάρχει κάπου για donation ή με κάποιο άλλο τρόπο να συμμετέχουμε στα κόστη; Προσωπικά νιώθω άσχημα για τις 1000+ φωτογραφίες που έχω ανεβάσει στις ιστορίες μου και δεν βλέπω κάποιον άλλο τρόπο να πω εμπράκτως έστω ένα ευχαριστώ πέρα από το να απαλύνω λίγο τον (οικονομικό) πόνο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λυπάμαι που δεν ανακάλυψα το φόρουμ νωρίτερα, γιατί θα με είχε μπριζώσει να ταξιδέψω περισσότερο όταν μου ήταν πολύ πιο εύκολο. Δε πειράζει όμως, κάλιο αργά παρά ποτέ.

@Defkalion είναι κάτι που σκεφτόμουν καιρό και με αυτά και τα άλλα δεν είχα επικοινωνήσει, οπότε ας δράξω της ευκαιρίας τούτης. Υπάρχει κάπου για donation ή με κάποιο άλλο τρόπο να συμμετέχουμε στα κόστη; Προσωπικά νιώθω άσχημα για τις 1000+ φωτογραφίες που έχω ανεβάσει στις ιστορίες μου και δεν βλέπω κάποιον άλλο τρόπο να πω εμπράκτως έστω ένα ευχαριστώ πέρα από το να απαλύνω λίγο τον (οικονομικό) πόνο.
Σε ευχαριστώ για την προσφορά - κι'άλλοι στο παρελθόν έχουν ζητήσει ένα τρόπο να συμβάλουν εθελοντικά στα έξοδα, δεν είχα σκοπό να υλοποιήσω κάτι τέτοιο ποτέ, αλλά θα προσπαθήσω να το κάνω τώρα δεδομένων των συνθηκών των τελευταίων δύο ετών.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Το Travelstories το είχε συστήσει συμφοιτητής στις αρχές του 2009, λίγο μετά το πρώτο μου μεμονωμένο ταξίδι στο εξωτερικό. Λίγο οι εμπειρίες με τις οποίες είχα γυρίσει μόλις λίγους μήνες πριν, η βοήθεια, οι συμβουλές και οι προτροπές από άτομα με τα οποία μοιραζόσουν την τρέλα για τα ταξίδια, με οδήγησαν να εγγραφώ κι εγώ στην ομάδα του Travelstories.

Για εμένα το Travelstories είναι μια Ελληνική travel-pedia, με ταξιδιωτικές εξιστορήσεις όπου ο καθένας αφήνει μέσω αυτών το προσωπικό του στίγμα. Από τις οποίες μπορείς να ανακαλύψεις κι εσύ εκπλήξεις σε "κοινούς" προορισμούς ή όσο κοσμογυρισμένος και να είσαι, να ανακαλύψεις καινούρια μέρη στον κόσμο μας.

Ακόμη πιο όμορφο, είναι οι προσωπικές φιλίες που αναπτύχθηκαν και αναπτύσσονται με αφορμή το forum, με άτομα με τα οποία μοιράζεσαι ένα ιδιαίτερο χόμπι και πιθανότατα δεν θα τα έβαζες στη ζωή σου διαφορετικά.

Πάμε για τα 19, τα 20 και μετά πέντε-πέντε!
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.939
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
.....πιο όμορφο, είναι οι προσωπικές φιλίες που αναπτύχθηκαν και αναπτύσσονται με αφορμή το forum, με άτομα με τα οποία μοιράζεσαι ένα ιδιαίτερο χόμπι και πιθανότατα δεν θα τα έβαζες στη ζωή σου διαφορετικά......QUOTE]


.......και έχθρες, και έριδες, και πονηριές,και αντιδικίες...... κουταμάρες όλα αυτά, είμαστε εδώ για να περνάμε καλά και να γινόμαστε πιο έτοιμοι ταξιδιώτες. Αυτό μου ήρθε αυθόρμητα από την φράση για τις προσωπικές φιλίες.....


.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Και έχθρες, και έριδες, και πονηριές,και αντιδικίες...... κουταμάρες όλα αυτά, είμαστε εδώ για να περνάμε καλά και να γινόμαστε πιο έτοιμοι ταξιδιώτες. Αυτό μου ήρθε αυθόρμητα από την φράση για τις προσωπικές φιλίες
Δεν διαφωνώ σε αυτό, αλλά αυτούς τους αφήνεις πολύ πιο εύκολα έξω, σε σχέση με άλλους τομείς στους οποίους είσαι αναγκασμένος να έχεις πάρε-δώσε μαζί τους... :haha:

@Defkalion Μαζί με τον @poised υπολόγιζε και εμένα στο donation.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.490
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom