2021 Που πηγαμε?

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Δεν μπορω να εχω παραπονο απο το 2021 και με τα μετρα την γλιτωσαμε στο τσακ και καλο καιρο μας εκανε για χειμωνα.ελπιζουμε το 2022 να μας φερει και το πρωτο υπερατλαντικο που σκεφτομαστε
-νοεμβριο 7 ημερες στην κων/πολη ,πρωτη φορα και δεν εχω λογια για την αυρα της!
-δεκεμβριο 8 ημερες πολωνια(γαμηλιο),5 βαρσοβια-3 κρακοβια ,πολυ πανω απο της προσδοκιες μου ειδικα η βαρσοβια .
ευχες σε ολο το φορουμ ,υγεια και καλα ταξιδια για το νεο ετος.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
5 ημέρες Μάλτα
3 ημέρες Κουρούτα Ηλείας
2 ημέρες Μονεμβασιά
2 ημέρες Ναύπλιο
2 ημέρες Γύθειο
Road trip σε Λακωνική Μάνη
Μονοήμερη σε Ζαχάρω και Κυπαρίσσια
Μονοήμερη σε Ελαφόνησο
Έχω ανέβει και επίπεδο από το "που τα βρίσκει αυτός τα λεφτά" στο επίπεδο "δεν έχει ανάγκη αυτός"!
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.164
Likes
20.498
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Με το καλό και του χρόνου, ξεκινώντας από Ιταλία...:)
Λες να μου μείνει κουσούρι; :p

Σου αρέσει η Ιταλία, καλά κατάλαβα;;; :):p
Η Ιταλία είναι πανέμορφη, σίγουρα μου αρέσει μικρούλα μου!! :) Αλλά το φετινό πρόγραμμα έγινε έτσι κατ' ανάγκη και είχε απ' όλα. Φύση, αρχαιολογικούς χώρους, μουσεία, πινακοθήκες, πόλεις και μητροπόλεις, μεσαίωνα, γραφικά χωριά, μπάνια (σε λίμνες και θάλασσα), κάστρα και αρχιτεκτονική! Με αντάμειψε και με το παραπάνω μετά απο 1,5 χρόνο αποχής απο ταξίδια εκτός Ελλάδας....;)
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λες να μου μείνει κουσούρι; :p


Η Ιταλία είναι πανέμορφη, σίγουρα μου αρέσει μικρούλα μου!! :) Αλλά το φετινό πρόγραμμα έγινε έτσι κατ' ανάγκη και είχε απ' όλα. Φύση, αρχαιολογικούς χώρους, μουσεία, πινακοθήκες, πόλεις και μητροπόλεις, μεσαίωνα, γραφικά χωριά, μπάνια (σε λίμνες και θάλασσα), κάστρα και αρχιτεκτονική! Με αντάμειψε και με το παραπάνω μετά απο 1,5 χρόνο αποχής απο ταξίδια εκτός Ελλάδας....;)
:clap::)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.080
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αναλυτικό απολογισμό θα σας ανεβάσω μετά την επιστροφή μου στην Αθήνα μετά τα μεσα του Γενάρη, ωστόσο, για το 2021 είχαμε:
- Απολύτως τίποτα ως τον εμβολιασμο.
- 5 ταξίδια στο δεύτερο σπίτι μου στην Κρήτη, με αρκετή τηλεεργασία.
- Ένα 9ημερο στην Αυστρία τον Ιούνιο
- Ένα 13ήμερο στην Ισλανδία τον Ιούλιο
- Δυο ΠΣΚ στο Λονδίνο (Σεπτέμβρη και Νοέμβρη).
- Ένα ΠΣΚ στο Παρίσι (Σεπτέμβρη)
- Ένα τετραήμερο στο Βερολίνο (Οκτώβρη)
- Το μεγάλο ταξίδι όπου βρίσκομαι τωρα, όπου ξεκίνησα 26/11, επισκέφθηκα Μεξικό, Μπελιζ, Γουατεμαλα, Ονδουρες και Ελ Σαλβαδορ, και μόλις έφτασα στην Κόστα Ρίκα, όπου και θα με βρεί το τέλος του έτους.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
@paefstra αυτά που ακυρώθηκαν λόγω κόβιντ κ αυτά εδώ τα γράφουμε η ανοίγουμε άλλο νήμα για το τι πήγε άκλαφτο μαζί μ αυτά που όπου να ναι θα φεύγαμε αλλά εν τω μεταξύ γ@@ται ο Δίας; :cry:
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ο 40χρονος επιχειρηματίας που απήγαγαν είχε λέει έντονη δραστηριότητα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης από τα ταξίδια του. Να φτιάξουμε ένα κοινό ταμείο για την περίπτωση που απαγάγουν κάποιον από εμάς :eek:
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
Ζαγοροχώρια, Τζουμέρκα και γύρω γιατί έμενα στα Γιάννενα μέχρι το τέλος του καλοκαιριού
Βουδαπέστη τέλη Ιουνίου με αγώνα EURO (Πορτογαλία-Γαλλία) + μία μέρα Βιέννη καθώς από εκεί πετούσα
Βερολίνο τέλη Αυγούστου
Κοπεγχάγη αρχές Οκτώβρη
Μπρατισλάβα αρχές Νοέμβρη

Και ένα ακυρωμένο στο Ζάγκρεμπ αρχές Δεκέμβρη (κακώς το ακύρωσα τελικά... 🙃)

Καλή χρονιά και ένα πιο ταξιδιάρικο 2022.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.069
Likes
41.291
@paefstra αυτά που ακυρώθηκαν λόγω κόβιντ κ αυτά εδώ τα γράφουμε η ανοίγουμε άλλο νήμα για το τι πήγε άκλαφτο μαζί μ αυτά που όπου να ναι θα φεύγαμε αλλά εν τω μεταξύ γ@@ται ο Δίας; :cry:
Μαζι τα εγραψα εγω. Για να δειξω οτι πεφτω και ξανασηκωνομαι :p
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μαζι τα εγραψα εγω. Για να δειξω οτι πεφτω και ξανασηκωνομαι :p
Ξέρω ότι πολλά μέλη έχουν κλεισμένα ταξιδάκια λόγω εορτών κ φαντάζομαι τι πίκρα παίρνουν...οκ λοκντάουν τυπικά δεν έχουμε αλλά Ευρώπη πλέον ταξιδεύεις με άγχος κ μισή καρδιά...
Προσωπικά αυτές τις μέρες θα ήμουν σε μια έρημο να κοιτάζω τ αστέρια αλλά για... καλή μου τύχη τη μέρα που θα αγόραζα τα εισιτήρια ανακοινώθηκε η όμικρον κ η εν λόγω χώρα έκλεισε σύνορα...μικρό το κακό!
Η επόμενη πίκρα.... μου έρχεται κ αυτή τσουνάμι οπως τα κρούσματα και ή που θα πράξω συνετά κ θα ακυρώσω ή θα μου στρίψει ή βίδα κ θα ανέβω στο ρημαδοαεροπλάνο όπως και να χει...(σκέφτομαι δυνατά να μοιραστώ τον πόνο μου :p)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.069
Likes
41.291
Ξέρω ότι πολλά μέλη έχουν κλεισμένα ταξιδάκια λόγω εορτών κ φαντάζομαι τι πίκρα παίρνουν...οκ λοκντάουν τυπικά δεν έχουμε αλλά Ευρώπη πλέον ταξιδεύεις με άγχος κ μισή καρδιά...
Προσωπικά αυτές τις μέρες θα ήμουν σε μια έρημο να κοιτάζω τ αστέρια αλλά για... καλή μου τύχη τη μέρα που θα αγόραζα τα εισιτήρια ανακοινώθηκε η όμικρον κ η εν λόγω χώρα έκλεισε σύνορα...μικρό το κακό!
Η επόμενη πίκρα.... μου έρχεται κ αυτή τσουνάμι οπως τα κρούσματα και ή που θα πράξω συνετά κ θα ακυρώσω ή θα μου στρίψει ή βίδα κ θα ανέβω στο ρημαδοαεροπλάνο όπως και να χει...(σκέφτομαι δυνατά να μοιραστώ τον πόνο μου :p)
Θα πετουσα αυριο το βραδυ. Επικρατησε η λογικη. Δικαιουμαι 5 μερες αδεια αν κολλησω Ο, που θα κολλησουμε ολοι, και δεν εχω τη διαθεση να χρυσοπληρωνω την αδεια μαντρωμενη σε ξενοδοχειο της Αυστριας ενω ΕΙΜΑΙ σε αδεια , οταν μπορω απο μεσα Γεναρη που θα πιασουμε εξαψηφιο αριθμο κρουσματων να αραξω 5 μερες σπιτι.
Μια φορα ΔΥ, always ΔΥ.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μια φορα ΔΥ, always ΔΥ.
Σωστή! Κ γω ΔΥ είμαι κ μακάρι να είχα αυτή τη λογική. Φοβάμαι πως αν πω ξεδιάντροπα τι σκέφτομαι θα με κράξει το μισό φόρουμ οπότε κανω τουμπεκί κ μου εύχομαι επιφοίτηση
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.504
Μέλη
38.924
Νεότερο μέλος
panvarv

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom