2024 ! Που θα πάμε ? ε ? που ?

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Εντός του Μαρτίου, Άγκυρα-Καππαδοκία πέντε μέρες με γκρουπ πρώτη φορά, αλλά η απ' ευθείας πτήση και επιστροφή από Ηράκλειο ήταν δελεαστική.

Τον Ιούλιο ΗΕR-CDG με 40 ευρώ να πας δεν την άφησα, 5η φορά στο Παρίσι για μια τελευταία πολιτισμική αναβάθμιση... Από κει λεωφορείο για Τουλούζη για το γάμο της ελληνογαλλίδας ανιψιάς μας, κατόπιν Μιλάνο-Αθήνα - Ηράκλειο.
Αύγουστος. Ηρα- Θεσ/κη-Κατερίνη- Πλαταμώνας.
Συνεχίζεται....
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Ανέλπιστο last-minute ταξίδι κλείστηκε για 29-01 Γενάρη για Βρυξέλλες, για να γιορτάσουμε τα γενέθλια της κολλητής που μένει εκεί! Θα συνδυαστεί με μονοήμερη στη Lille που πέρασα τους 6 πιο ωραίους μήνες της ζωής μου (Erasmus γαρ) :heart:

25 Μαίου πάμε και Κύπρο για γάμο!

Ωστόσο, ελπίζω να καταφέρω να κλείσω σύντομα και το πρώτο ταξίδι εκτός Ευρώπης (προς Μαρόκο μάλλον) για το Πάσχα!
Και σε update του παραπάνω, κλείστηκε και 19 - 25 Απρίλη ταξίδι Abu Dhabi & Dubai :xalara:

Ευελπιστώ και σε roadtrip Σικελία τον Αύγουστο, καθώς το συζητάμε και αυτό :D
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
7.978
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Τετραήμερο από Αθήνα ? o_O
 

kostasz3

Member
Μηνύματα
14
Likes
15
για το καλοκαιρι του 2024 ημουν αναμεσα σε πραγα,μιλανο,Βουδαπέστη αλλα τελικα κατα 99% θα ξαναπάω Ρωμη(πηγα 1η φορα το 2022 για 8 μερες)
Μπορει να φαινεται παράλογο σε τοσο σύντομο διάστημα αλλα νιώθω οτι αφου ξεμπέρδεψα με τα μουσεία και τα “πρεπει”,θα ειναι μια ευκαιρια για βόλτες χωρις την πίεση του χρονου.
Συν οτι ακομη θυμαμαι καλα τις διαδρομές μαι ετσι θα γλιτώσω αρκετό χρονο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
για το καλοκαιρι του 2024 ημουν αναμεσα σε πραγα,μιλανο,Βουδαπέστη αλλα τελικα κατα 99% θα ξαναπάω Ρωμη(πηγα 1η φορα το 2022 για 8 μερες)
Μπορει να φαινεται παράλογο σε τοσο σύντομο διάστημα αλλα νιώθω οτι αφου ξεμπέρδεψα με τα μουσεία και τα “πρεπει”,θα ειναι μια ευκαιρια για βόλτες χωρις την πίεση του χρονου.
Συν οτι ακομη θυμαμαι καλα τις διαδρομές μαι ετσι θα γλιτώσω αρκετό χρονο.
Μπορεις να φυγεις Ναπολη με το τρενο. Λογω θαλασσας ειναι πιο καλοκαιρινος προορισμος, πας και Σορεντο με τρενο.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.457
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
για το καλοκαιρι του 2024 ημουν αναμεσα σε πραγα,μιλανο,Βουδαπέστη αλλα τελικα κατα 99% θα ξαναπάω Ρωμη(πηγα 1η φορα το 2022 για 8 μερες)
Μπορει να φαινεται παράλογο σε τοσο σύντομο διάστημα αλλα νιώθω οτι αφου ξεμπέρδεψα με τα μουσεία και τα “πρεπει”,θα ειναι μια ευκαιρια για βόλτες χωρις την πίεση του χρονου.
Συν οτι ακομη θυμαμαι καλα τις διαδρομές μαι ετσι θα γλιτώσω αρκετό χρονο.
Την Ρώμη την είχα στο πρόγραμμα για τον Φεβρουάριο που μας πέρασε, αλλά λόγω έκτακτων αναγκών ακυρώθηκε... :cry:
Όπως και εσύ, έτσι και εμείς τη πρώτη φορά πήγαμε για 6 ολόκληρες μέρες και είχαμε δει πολλά (όχι όλα...) "θέλω". Τη δεύτερη φορά θέλαμε να πάμε μόνο για να πίνουμε καφέδες, να τρώμε και να βλέπουμε το "υπαίθριο μουσείο" που λέγεται Ρώμη! Άντε να δούμε και ένα σημείο ενδιαφέροντος, μη τυχόν και πάθω στερητικό σύνδρομο εγώ :haha:
Το ταξίδι το έχω μεταφέρει για το φθινόπωρο του 2024 και ελπίζω να γίνει αυτή τη φορά... Έχω να πάω απο το 2013 και μου έχει λείψει!!!
 

coftaras1974

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Παρασκευη φευγουμε για Αλατσατα Τουρκιας ..
Ειναι το χωριο καταγωγης της γιαγιας της γυναικας μου και ενα ταξιδι που παντα ηθελε να κανει να δει τα μερη που για αυτα της μιλαγε η γιαγια της ..
Φετος ηταν η καταλληλη χρονικη περιοδος αφου θα ειναι το πρωτο Πασχα χωρις τον πατερα της που τον χασαμε πριν μερικους μηνες ....
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
875
Likes
1.939
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Την Ρώμη την είχα στο πρόγραμμα για τον Φεβρουάριο που μας πέρασε, αλλά λόγω έκτακτων αναγκών ακυρώθηκε... :cry:
Όπως και εσύ, έτσι και εμείς τη πρώτη φορά πήγαμε για 6 ολόκληρες μέρες και είχαμε δει πολλά (όχι όλα...) "θέλω". Τη δεύτερη φορά θέλαμε να πάμε μόνο για να πίνουμε καφέδες, να τρώμε και να βλέπουμε το "υπαίθριο μουσείο" που λέγεται Ρώμη! Άντε να δούμε και ένα σημείο ενδιαφέροντος, μη τυχόν και πάθω στερητικό σύνδρομο εγώ :haha:
Το ταξίδι το έχω μεταφέρει για το φθινόπωρο του 2024 και ελπίζω να γίνει αυτή τη φορά... Έχω να πάω απο το 2013 και μου έχει λείψει!!!
Δεν λέμε αδίκως ότι όλοι οι δρόμοι οδηγούν στην Ρώμη... Είναι ανεξάντλητη... Δεν φτάνουν μια και δυο φορές ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom