36 ώρες στην Αθηνα - SOS

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.730
Likes
50.812
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα τον πας μπουζούκια το βράδυ, μέχρι το μεσημέρι θα σέρνεται, δε θα έχει όρεξη για πολλά πολλά... :haha:
Eίπαμε να περάσει καλά αυτός, όχι να αυτοκτονήσω εγώ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.730
Likes
50.812
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεξαμενη και Λυκαβηττος με το τελεφερικ.
[/QUOTE]
Αυτό έλεγα το πρώτο βράδυ, που φτάνει, μιας που θα μένει και κοντά. Δηλαδή τσεκιν και λυκαβηττό.
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.327
Likes
17.538
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικές
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Για φαγητό να πάτε: "Της Θεάτρου το στέκι"
Ανάμεσα σε Ευρυπίδου και Σοφοκλέους. Οικονομικότατο με μεγάλη ποικιλία σε μεζέδια και όχι τουριστικό.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.730
Likes
50.812
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
To επίσημο σάιτ αγοράς εισιτηρίων για την Ακρόπολη ποιο είναι;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Το Ολύμπιον που αναφέρθηκε παραπάνω είναι καλό και συνδυάζεται με βόλτα στο Μετς. Έχει και τραπεζάκια έξω. Γενικά η βόλτα στο Μετς είναι ωραία.
 
Μηνύματα
119
Likes
637
Α} Μπούκα στα Εξάρχεια. Μαγειρίο είναι. Μεσημέρι πήγαινα παλαιότερα πολύ συχνά.
Β} L Abrevoir. Γαλλικό όμως στο Κολωνάκι. Έχω καιρό να πάω. Πήγαινε όμως τη σύντροφο σου. Ωραίο το δείπνο στην αυλή και στις μουριές.
Γ}Παρότι δεν είμαι και φαν αλλά εφόσον έρχεται πρώτη φορά και δεν θα ξανάρθει πιτα με σουβλάκι χοιρινό. Κρίμα θα είναι να μην το δοκιμάσει. Οπου γουστάρεις.
Δ} Κουκάκι για βραδυνό έχει καλή γκάμα φαγάδικων . Να περιπλανηθείτε και βράδυ στην Αεροπαγίτου. Λές μόνο Ακρόπολη αλλά πολύ κοντά για μια φώτο και Καλλιμάρμαρο.

Αρε γαμώτο μου πείνασα τώρα.

υ.γ Στο Γαλλικό ήμουν παρών όταν ήρθε ο Βενιζέλος και έγινε ο ....χαμός το 2010. Έφυγα λίγα λεπτά πριν τον χαβαλέ του όποιου μαλάκα ήταν εκεί με το τσιγάρο και έγινε θέμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.124
Likes
41.422
Γ}Παρότι δεν είμαι και φαν αλλά εφόσον έρχεται πρώτη φορά και δεν θα ξανάρθει πιτα με σουβλάκι χοιρινό. Κρίμα θα είναι να μην το δοκιμάσει. Οπου γουστάρεις.
Στον Πριγκιπα θα βρει με βουβαλισιο και προβατινα, που ειναι για αρχοντους.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Αυτό έλεγα το πρώτο βράδυ, που φτάνει, μιας που θα μένει και κοντά. Δηλαδή τσεκιν και λυκαβηττό.
Ημέρα να πάτε στον Λυκαβηττό για τη θέα.
Αν δεν έχει ξαναδεί ορθόδοξη εκκλησία, μπορείς να τον βάλεις μέσα στους Αγίους Ισιδώρους που ένα κομμάτι της είναι σπηλιά.
Είναι και η Ροζαλία στα Εξάρχεια με αυλή και μεγάλη ποικιλία από ελληνικά πιάτα. Άλλοτε καλό το φαγητό της, άλλοτε μέτριο.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.090
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom