6 μήνες Ινδοκίνα! Με τα παιδιά!

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Ένα μεγάλο όνειρο παίρνει σιγά σιγά σάρκα και οστά και έχει μπει σε τελική τροχιά! Τον Οκτώβριο φεύγουμε για 6 μήνες (μπορεί και παραπάνω,who knows? Τα tickets είναι one way) για Ινδοκίνα ξεκινώντας φυσικά με την αγαπημένη και μαγευτική Ταυλανδη! Με τα παιδάκια μας που είναι 4 και 3 χρόνων και σημείο αναφοράς σε όλο το ταξίδι θα είναι η πρακτική της γιόγκα που είναι και η δουλειά μου.
Ανοίγω αυτό το θέμα όχι τόσο για να ζητήσω πληροφορίες, έχω κάνει την αναζήτηση και την προετοιμασια μου χρόνια τώρα, αλλά περισσότερο για να ενημερώνω σχετικά με την κάθε χώρα που θα βρίσκομαι από covid news μέχρι ...... Τιμές εισιτηρίων ταξί 🤪
Μέχρι τον Οκτώβριο όμως ,οπότε μου γεννιέται κάποια απορία ή κάποιο κενό θα παραθέτω εδώ την ερώτηση για να με βοηθούν οι ειδικοί!!
Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλους μας και να πραγματοποιηθούν τα όνειρα και τα ταξίδια μας !!!
Καλό σας απόγευμα!!
Namaste 🙏
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Ένα μεγάλο όνειρο παίρνει σιγά σιγά σάρκα και οστά και έχει μπει σε τελική τροχιά! Τον Οκτώβριο φεύγουμε για 6 μήνες (μπορεί και παραπάνω,who knows? Τα tickets είναι one way) για Ινδοκίνα ξεκινώντας φυσικά με την αγαπημένη και μαγευτική Ταυλανδη! Με τα παιδάκια μας που είναι 4 και 3 χρόνων και σημείο αναφοράς σε όλο το ταξίδι θα είναι η πρακτική της γιόγκα που είναι και η δουλειά μου.
Ανοίγω αυτό το θέμα όχι τόσο για να ζητήσω πληροφορίες, έχω κάνει την αναζήτηση και την προετοιμασια μου χρόνια τώρα, αλλά περισσότερο για να ενημερώνω σχετικά με την κάθε χώρα που θα βρίσκομαι από covid news μέχρι ...... Τιμές εισιτηρίων ταξί 🤪
Μέχρι τον Οκτώβριο όμως ,οπότε μου γεννιέται κάποια απορία ή κάποιο κενό θα παραθέτω εδώ την ερώτηση για να με βοηθούν οι ειδικοί!!
Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλους μας και να πραγματοποιηθούν τα όνειρα και τα ταξίδια μας !!!
Καλό σας απόγευμα!!
Namaste 🙏
Πρώτη ευχή: Καλή Δύναμη.
Δεύτερη ευχή: Καλή Τύχη.
Τρίτη ευχή: Καλή Επιστροφή.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Να περάσετε υπέροχα και να πάνε όλα κατ’ευχην εύχομαι !! Μιας και άνοιξες το νήμα κάνε μας live μεταδόσεις για το που βρίσκεστε.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Να περάσετε υπέροχα και να πάνε όλα κατ’ευχην εύχομαι !! Μιας και άνοιξες το νήμα κάνε μας live μεταδόσεις για το που βρίσκεστε.
Εννοείται Φένια μου!! Θα έχετε φουλ "ρεπορτάζ" και εδώ και στο insta.😉😘🤪
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εν τω μεταξύ πόσο συγκινητικό είναι που γνωριζόμαστε δέκα -δώδεκα χρόνια από εδώ μέσα. Άλλοι παντρεύτηκαν, άλλοι έκαναν παιδιά, άλλοι εγγόνια. Πότε κι εγώ έπαιρνα την κόρη μου στις κοπές της πίτας και την έπαιρνε ο ύπνος στις καρέκλες, τώρα κάνει τα δικά της σχέδια για solo travelling. Εσάς σας γνωρίσαμε σαν ζευγάρι και τώρα είστε έτοιμοι για Ινδοκίνα με τα παιδιά. Υπέροχo ❤
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Εν τω μεταξύ πόσο συγκινητικό είναι που γνωριζόμαστε δέκα -δώδεκα χρόνια από εδώ μέσα. Άλλοι παντρεύτηκαν, άλλοι έκαναν παιδιά, άλλοι εγγόνια. Πότε κι εγώ έπαιρνα την κόρη μου στις κοπές της πίτας και την έπαιρνε ο ύπνος στις καρέκλες, τώρα κάνει τα δικά της σχέδια για solo travelling. Εσάς σας γνωρίσαμε σαν ζευγάρι και τώρα είστε έτοιμοι για Ινδοκίνα με τα παιδιά. Υπέροχo ❤
Είναι πραγματικά συγκινητικό!!!
Πόσο χαίρομαι που βλέπω πώς το μικρόβιο περνάει από γενιά σε γενιά 🤣🤣🤣
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Καλημέρα από την μακρυνή και σκονισμένη Καμπότζη!!
Είχα ανοίξει αυτό το θεμα με σκοπό να στέλνω update από την κάθε χώρα που βρισκόμαστε καθώς και να δίνω πληροφορίες για όποιον χρειάζεται. Δεν είχα υπολογίσει όμως τον παράγοντα παιδιά!! 🤣🤣🤣 Δεν μένει χρόνος ούτε για ζητώ!!

Το ταξίδι μας ξεκίνησε στις 16 Νοεμβρίου και περάσαμε 40 μέρες στην Ταυλανδη,από τον Νότο στο βορρά και πίσω. Τώρα βρισκόμαστε στην Καμπότζη σε ένα χωριό 40 περίπου χλμ μακρυά από το Siemreap για εθελοντισμό. Κάνουμε μαθήματα σε παιδάκια.
Αν έχετε κάποια απορία με χαρά θα προσπαθήσω να απαντήσω!
Το καλύτερο και ευκολότερο που μπορώ να κάνω είναι να ανεβάσω καμμία φωτογραφία να σας ταξιδεύω!!

Και πάλι καλή σας μέρα και καλή χρονιά!!!!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Παρακολουθώ το ταξίδι σας στο instagram και πραγματικά νιώθω ότι ταξιδεύω κι εγώ μαζί σας με όλες αυτές τις υπέροχες εικόνες και τα θετικά vibes!
Άννα μου κάτι που εκτιμώ πολύ σε σένα είναι ο αυθεντικός και ανεπιτήδευτος τρόπος που παρουσιάζεις αυτό το ταξίδι ζωής που κάνεις μαζί με την οικογένειά σου. Καμία τάση επίδειξης, καμία τάση να "πουλήσεις γαματοσύνη" ως είθισται στα social.
Εύχομαι καλή συνέχεια, είστε έμπνευση.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Παρακολουθώ το ταξίδι σας στο instagram και πραγματικά νιώθω ότι ταξιδεύω κι εγώ μαζί σας με όλες αυτές τις υπέροχες εικόνες και τα θετικά vibes!
Άννα μου κάτι που εκτιμώ πολύ σε σένα είναι ο αυθεντικός και ανεπιτήδευτος τρόπος που παρουσιάζεις αυτό το ταξίδι ζωής που κάνεις μαζί με την οικογένειά σου. Καμία τάση επίδειξης, καμία τάση να "πουλήσεις γαματοσύνη" ως είθισται στα social.
Εύχομαι καλή συνέχεια, είστε έμπνευση.
Με τιμούν τα λόγια σου Βάνα μου !!! Σε ευχαριστούμε πολύ!! 🙏🙏🙏
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.492
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom