6 χρόνια Travelstories - The Party! - Εντυπώσεις

isabelle

Member
Μηνύματα
903
Likes
4.170
Κι από μένα ένα μεγάλο ευχαριστώ για την ζεστή βραδυά και τη θερμή υποδοχή που μ' έκανε να νοιώσω σαν στο σπίτι μου και παλιό μέλος της παρέας από το πρώτο κιόλας λεπτό. Τα ψευδώνυμα και τα avatar έχουν ασφαλώς την γοητεία τους ως εργαλείο τόνωσης του φαντασιακού μας, τίποτε όμως τελικά δεν μπορεί (και ευτυχώς!) να συγκριθεί με την αλήθεια και την ομορφιά της άμεσης κατά πρόσωπο ανθρώπινης επαφής.
Ήδη νοιώθω ότι με αρκετούς συμφορουμίτες με τους οποίους είχα την τύχη να γνωριστώ και να συνομιλήσω κάπως παραπάνω, έχουμε πολλά κοινά ενδιαφέροντα και σκέψεις να μοιραστούμε, πέρα ακόμα από τις στενά ταξιδιωτικές εμπειρίες. Ονόματα δεν χρειάζονται, αυτοί ξέρουν!:D
Και προσδοκώ σε επόμενες συναντήσεις να δοθεί η ευκαιρία για ακόμα περισσότερες ωραίες γνωριμίες. Άντε και εις άλλα!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Καθυστερημένα μεν θα ήθελα να εκφράσω τις ευχαριστίες μου στον Def για την ευκαιρία να βρισκόμαστε όλοι μαζί και να περνάμε καλά. Είναι ενδιαφέρον να γνωρίζεις τις φυσιογνωμίες που κρύβονται πίσω από τα ψευδώνυμα και ομολογουμένως ο καθένας είναι αξιόλογη παρουσία. Χαίρομαι που μίλησα έστω και λίγο με κάποιους από αυτούς και βεβαια που συνάντησα αγαπημένους φίλους (αν και μου έλειψαν μερικοί που δεν ήρθαν)
Ως υπεύθυνος ψυχαγωγίας να εκφράσω μόνο τη συγγνώμη μου που το σκετσάκι του Πάπα δεν είχε την οργάνωση που έπρεπε καθώς μας πρόδωσε η τεχνολογία. Το cd κόλλησε και δεν μπορούσε να γίνει το απαραίτητο mix των τραγουδιών για αρτιότερη παρουσίαση. Η δε Verka Serduchka μου εξέφρασε τη χαρά της που παρεβρέθει στη συνάντησή μας και τη πεποίθηση ότι κι άλλες επιφανείς παρουσίες από το διεθνές και εγχώριο μουσικό στερέωμα θα τιμήσουν με την παρουσία τους μελλοντικές συναντήσεις. Οι Μαρίες στα χορευτικά του τραγουδιού ήταν καταπληκτικές. Η καλλιτέχνης σκέφτεται να τις προσλάβει!
Άντε και στα επόμενα!

Έεετσι, έετσι!!! Πεστα μην θεωρηθούμε εμείς ατάλαντες!!! :D
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Έεετσι, έετσι!!! Πεστα μην θεωρηθούμε εμείς ατάλαντες!!! :D
Ουδόλως... κοντεψα να πάθω εγκεφαλικό στον dj. Δεν έπαιζε με τίποτα στην αρχή, μετά κόλλαγε, μετά έπρεπε να τελειώσει κάθε κομμάτι για να αρχίσει με καθυστέρηση το άλλο κι άρα δεν μπορούσαμε να κάνουμε μίξη γρήγορα. Δράμα δράμα.... Αν είχε υπολογιστή όλα θα ήταν ευκολότερα
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ως νεοεμφανισθείς να πω και εγώ τα δικά μου πέραν των ευχαριστιών για διοργάνωση,show κλπ κλπ
Είναι πολύ αδέξιο να εισέρχεσαι σε ένα χώρο όπου τα avatars παίρνουν ανθρώπινη μορφή.Σε πιάνει άγχος,στομαχικός ίλλιγγος,αγοραφοβία...μέχρι να απλώσεις το χέρι και να πεις το nickname σου.Τότε όλα αποκαλύπτονται...τα πρόσωπα,οι ιδέες,η ευφυία,η κακία,τα κόμπλεξ και γενικά πολλά πράγματα που είχες στο μυαλό σου μόνο και μόνο με την απρόσωπη επαφή του φόρουμ.Κρύβει όμως και ευχάριστες εκπλήξεις που σε οδηγούν σε αναθεώρηση και επαναδιαπραγμάτευση...Πέρασα υπέροχα με όσους κατάφερα να γνωρίσω(αυτό έγινε στην αρχή)και να μιλήσω,γιατί από κάποια στιγμή και μετά μονοπωλήθηκα με γνωστό Κινέζο πράκτορα.
@Twinkie θα τα λέμε και τις Πέμπτες της euroleague!!!!
@galat επιτέλους σε γνώρισα αν και μακριά από το νησί μας....Μα την Αλίνα;;;;;;;;;;
@cocobill είναι δυνατόν να γνωρίζεις τον Γιάννη;;;;
@Γουρούνι είσαι απίστευτος!!!!!!
@ΕΡΣΗ πες μας το μυστικό σου,και βάλε και κανένα "μάτι"...
@Κορίνθιες είστε πολύ δυνατή ομάδα...respect
@Δίδυμους Πύργους(Φένια-Μαρία)...κάνετε την διαφορά;)
@zmaria more than my expectations
@ioanna balla φιλική,ευγενική,γεμάτη ενέργεια...απλά εκπληκτική.Λίγο ακόμα και θα ήμασταν συγγενείς:haha:...μα τον Μάκη;ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω...
Δεν ξεχνώ κανέναν σας,ακόμα και αυτούς που είχαμε μόνο μια χειραψία.
Ήμουν ο πρώτος τυχερός της βραδιάς(lonely planet-France),θεώρησα όμως ότι ταίριαζε περισσότερο στα γούστα και τις ταξιδιωτικές προτιμήσεις της dim και της το αφιέρωσα.

@amsterdam Έχεις ρεύμα και δεν το ξέρεις φίλε.Την επόμενη φορά be there...

Υ.Γ θα έκανα κάποια σχόλια για το μαγαζί,αλλά μάλλον δεν είναι της παρούσης.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Χαρηκα που γνωρισα μερικους απο σας (οχι πολυ, αλλα χαρηκα)... Τα 'χασα... Καταφερα να συστηθω με το ζορι με 40 ατομα (πολλα λεω κιολας, οι υπολοιποι 69 την επομενη φορα). Καποιους εκ των οποιων τους συμπαθησα ιδιαιτερα... δεν αντιπαθησα κανεναν, μην αγχωνεστε (ευτυχως δεν ηρθε ο maltakias).
Ρε σεις, τι αφεντικο εχουμε; Τρομαξα πλαι του (λεω καλυτερα να με banαρει για μια βδομαδα παρα να μου δωσει καμια αναποδη). Γι αυτο τον εχετε ταραξει ολοι στα "ευχαριστω". Ευχαριστω κι εγω λοιπον...
Η Verka και οι 2 Μαριες ολα τα λεφτα, οπως και ο παπας με το ποιμνιο του και τη φωναρα της Χρυσας ( και το κοριτσι το ξανθο που εκανε την καλογρια καλο ηταν)...
Διαφωνω ομως πως ηταν οι εκπληξεις της βραδιας... Η εκπληξη της βραδιας ηταν το φαγητο: καθε μιση ωρα εβγαινε κι ενα γκαρσονι με μια πιατελα στο χερι και ελεγε "Ουου, φαγητοοο... εκπληξηηηη!", την πηγαινε καπου στο βαθος και το περιεχομενο της εξαφανιζοταν σε χρονο dt.
Τα ποτα: Τα mojito ηταν οπως επρεπε... σκετη σοδα με λεμονι (απουσια λαιμ), δυοσμο και τιγκα στη ζαχαρη... με τοσο φαγητο επρεπε να πιουμε κατι να χωνεψουμε. Η μαργαριτα φραουλα ηταν ακριβως οπου η γρανιτα φραουλα, ακριβως ομως. Αλλο ποτο δεν δοκιμασα...
Η κληρωση: Κι να που φτασαμε και στο σκανδαλο... Σικε κληρωση. Ουτε βλεπαμε ποιος τραβουσε τι, ελεγε εκει η Παναγιωτα ενα νουμερο και ερχονταν ενας ενας οι μοντ και οι κατοικουντες το Βατικανο να παραλαβουν τα δωρα. Ο,τι περισσεψε το πηρε η Ιωαννα η Μπαλα.
Ευχαριστω πολυ τις Φενια και Μαρια αλλα και το Δημητρη που μου εκαναν την τιμη να με συνοδεψουν στο παρτυ...
και το κοριτσι απο τη Βαρη που δεν μου εριξε καμια κλωτσια στα @@ και να της πω πως αμα ηξερα πως ειναι τοση ομορφη δεν θα της το επετρεπα να μου κολλαει απ' την αρχη...
Ερωτηση: Περα απο τις στιγμες των σοου και τα υπνωτικα που εβαλαν προς το τελος για να μας διωξουν, θυμαστε να ειχε μουσικη το μαγαζι;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ως νεοεμφανισθείς να πω και εγώ τα δικά μου πέραν των ευχαριστιών για διοργάνωση,show κλπ κλπ
Υ.Γ θα έκανα κάποια σχόλια για το μαγαζί,αλλά μάλλον δεν είναι της παρούσης.
Νεοεμφανισθής ναι, νέος στο φόρουμ όχι κι αυτό έχει τη σημασία του
Μιας και το έθιξες.... ο 1ος όροφος δεν διατίθεται για εκδηλώσεις; επειδή τον μετέτρεψα σε βεστιάριο τον βρήκα πιο συμπαθητικό.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Εχοντας επιστρεψει πριν απο λιγο στη βαση μου, θελω με τη σειρα μου να ευχαριστησω τους διοργανωτες για την ομορφη βραδυα του Σαββατου που μου εδωσε τη χαρα να ξανασυναντησω φιλους και γνωστους απο τα παλια, να γνωρισω απο κοντα εγκριτα και νεοτερα μελη του φορουμ, να κερδισω μια πενθημερη διαμονη σε καμπιγκ στο καταπληκτικο Παπα Νερο του Πηλιου!! και να αισθανθω για αλλη μια φορα περηφανη που ειμαι μελος μιας υπεροχης ταξιδιωτικης διαδικτυακης κοινοτητας
με επιπεδο και χαρακτηρα..
Χρονια πολλα στο διαδικτυακο μου παρεακι!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.497
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
@Δίδυμους Πύργους(Φένια-Μαρία)...κάνετε την διαφορά;)
@amsterdam Έχεις ρεύμα και δεν το ξέρεις φίλε.Την επόμενη φορά be there...
1ον σε καταγγέλω γιατί με παραπλάνησες ότι δε θα έρθεις και σε είδα μπροστά μου στο μετρό & έμεινα άναυδη !Ραντεβού να είχαμε δε θα φτάναμε μαζί. (χαζό :bleh: )

2ον τι εννοείς με την έκφραση Δίδυμη Πύργοι ;;;;

3ον Οταν δεις τον Ολλανδό, 3 ξυλιές από μένα, αφιερωμένες. Τις δικαιούται νομίζω, και άλλες 3 από τη Μαρία που λύσαξε να τον γνωρίσει και έμεινε με την περιέργεια .
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η Verka και οι 2 Μαριες ολα τα λεφτα, οπως και ο παπας με το ποιμνιο του και τη φωναρα της Χρυσας ( και το κοριτσι το ξανθο που εκανε την καλογρια καλο ηταν)...
και το κοριτσι απο τη Βαρη που δεν μου εριξε καμια κλωτσια στα @@ και να της πω πως αμα ηξερα πως ειναι τοση ομορφη δεν θα της το επετρεπα να μου κολλαει απ' την αρχη...
Τripakia μίλα με νικς να καταλάβουμε κι εμείς οι άσχετοι.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
779
Σας διαβαζω κ σας χαζευω! Σε καποια επομενη συναντηση θα παρευρεθω κ εγω, θελω να σας γνωρισω!
 

marioulita

Member
Μηνύματα
39
Likes
17
1ον σε καταγγέλω γιατί με παραπλάνησες ότι δε θα έρθεις και σε είδα μπροστά μου στο μετρό & έμεινα άναυδη !Ραντεβού να είχαμε δε θα φτάναμε μαζί. (χαζό :bleh: )

2ον τι εννοείς με την έκφραση Δίδυμη Πύργοι ;;;;

3ον Οταν δεις τον Ολλανδό, 3 ξυλιές από μένα, αφιερωμένες. Τις δικαιούται νομίζω, και άλλες 3 από τη Μαρία που λύσαξε να τον γνωρίσει και έμεινε με την περιέργεια .
2ον ...φανταζομαι για το υψος μας .....ή για τα τακουνια μας..:shock:

3ον καλα μην τον σαπίσει κ στο ξύλο;) μην ρίξεις τις 3 ξυλιες απο μενα:lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.365
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
Vis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom