8 χρόνια Travelstories!

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
αλληλεπίδραση με τύπους ανθρώπων που δε θα γνώριζα στην κανονική μου ζωή.
Τι εχουν οι τυποι των ανθρωπων που δεν θα μπορουσες να τους γνωρισεις εξω αν δεν τους γνωριζες εδω;

Ετι μια φορα ακομα με μπερδευεις βαλιτσα. That's travelstories! Χρονια του Πολλα!!!!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Μιας και η ιστορία του σάιτ είναι η ιστορία των μελών του , "ανεβάζω" εδώ και μερικά σκίτσα αφιερωμένα σε κάποιους απ τους πολύ ξεχωριστούς φίλους :
1. ΒΑΒΑDUMA (Λάζαρος, σταθερή αξία)


2. ΓΙΩΡΓΟΣ (Το καλύτερο που έκανα τοσα χρονια για το σάιτ ήταν να σας τον συστήσω) Όποιος δεν διάβασε όλες του τις ιστορίες κι όποιος δεν τον συμβουλευτηκε, έχασε... Το σκίτσο είχε έμπνευση απ την ομώνυμη ιστορία του Χόρχε...


ΈΡΣΗ (Ακριβοθώρητη τελευταία, εκτός απ τις ιστορίες μας λείπουν και οι τοποθετήσεις και οι αναλύσεις της σε όλα τα ζητήματα)
Αν θυμάμαι καλά το σκίτσο το κανα διαβαζοντας το ταξίδι στην Ινδία ή μήπως στην Βιρμανία ( Ο αφέντης για τα νεούλια, είναι ο κύριος και αφέντης της Ερσης- γεια σου Γιώργο ντερβίση)





4. HYDRONETTA ( Ποιότητα που ξεχωρίζει με την πρώτη ματιά)


5. ΣΟΥΔΙΑΝΟΣ ( Καπτεν Αντώνης: Ο ναυτικός με το μεγαλυτερο γυναικείο φαν κλαμπ.)


Εχω κι άλλους, αλλά ας μην κάνω κατάχρηση. Πάει και τρεις η ώρα ( κι αναμένεται μια δύσκολη μέρα)....
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Χρόνια πολλά κι από μένα!
Μέλος κι εγώ από το 2008, παρόλο που δεν είμαι και πολύ ενεργό.
Μπορώ να πώ όμως ότι από τότε και ύστερα, τα ταξίδια μου έχουν γίνει πολύ καλύτερα και η καθημερινότητά μου πιο ευχάριστη.
Ευχαριστώ Travelstories!!!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Α
Τι εχουν οι τυποι των ανθρωπων που δεν θα μπορουσες να τους γνωρισεις εξω αν δεν τους γνωριζες εδω;

Ετι μια φορα ακομα με μπερδευεις βαλιτσα. That's travelstories! Χρονια του Πολλα!!!!
Για να καταλάβεις τι εννοώ σκέψου το στρατό. Εκεί γνώρισες μόνο άτομα που θα συναντούσες και στην κανονική σου ζωή;

Αναπόφευκτα ο καθένας μας μεγαλώνοντας (και τελειώνοντας από το σχολείο, το πανεπιστήμιο, το στρατό, και άλλα pools αναγκαστικών συναναστροφών με εκατοντάδες ανθρώπων) αρχίζει και δημιουργεί τα δικά του κοινωνικά δίκτυα, που αποτελούνται από 5,10,15, 105 ανθρωπότυπους. Ακόμα και οι συναναστροφές μας σε επαγγελματικό επίπεδο τείνουν να είναι στους ίδιους ευρύτερους κύκλους, υπάρχει κάποιο πλαίσιο αναφοράς. Η εκπαίδευσή μας, οι προτιμήσεις μας, η εργασία μας, το δημογραφικό μας προφίλ, κλπ κλπ, μας συστήνουν στους ίδιους και τους ίδιους ανθρώπους. Στα αγγλικά λέγεται homophily, δε ξέρω πώς να το μεταφράσω.
Αυτό είναι πολύ ωραίο από μόνο του, αλλά αργά ή γρήγορα, βρισκόμαστε κατ'επιλογήν σε κοινό informational pool με τον άμεσο περίγυρό μας.
Στο travelstories "αναγκάστηκα" να ξανάρθω σε αρκετά προσωπική επαφή (εφόσον μοιράζεσαι πληροφορίες για επιθυμίες ταξιδιών, προσωπικές αφηγήσεις, γνώμες που δεν αυτολογοκρίνονται) με ανθρώπους διαφορετικού προφίλ από το δικό μου.
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Χρόνια πολλά και από εμένα..πραγματικά αυτό εδώ το φόρουμ κάποιες στιγμές είναι απίστευτη συντροφιά...εδώ μέσα υπάρχουν αφηγήσεις που σε κάνουν να αισθάνεσαι ότι γίνεσαι μέρος ενός ταξιδιού..ευχαριστούμε..:)
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Χρόνια πολλά στο travelstories, το siteπου μείωσε τις αποστάσεις και που με έμαθε να βλέπω διαφορετικά τον κόσμο…Εδώ μέσα έμαθα να ταξιδεύω…


Αφεντικό χρόνια σου πολλά! :p :D
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Χρόνια Πολλά, με μέλη αγαπημένα, ταξιδεμένα και πάντα γελαστά
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Xρονια πολλά και απο εμένα.
Μπορεί τελευταία να μην μπαίνω τόσο συχνά, αλλά και μόνο που ξερω ότι υπάρχει αυτή η μεγάλη παρέα, είναι για μένα μια διέξοδος από την καθημερινότητα και τις υποχρεώσεις.
Μόλις συνειδητοποίησα ότι έχουν περάσει 5 1/2 χρονια που είμαι μέλος της παρέας σας και εγώ νομίζω ότι η εγγραφή μου έγινε πριν απο λίγους μηνες.
Ολα αυτά τα χρόνια έχω ταξιδέψει νοερα με τις ταξιδιωτικές ιστορίες, έχω βοηθηθεί στα ταξίδια μου, έχω χαρει και έχω λυπηθεί με χαρές και λυπες μελών του φόρουμ, εχω ανταλλάξει απόψεις για διάφορα θέματα, έχω γνωρίσει αξιόλογα άτομα, έχω περάσει καλα σε όσες συναντήσεις κατάφερα να έρθω κλπ.
Συγχαρητήρια στους δημιουργούς τους (ιδίως στο ακούραστο Δευκαλίωνα) αλλά και σε ολα τα μέλη του site, τα οποία το κρατάνε σε υψηλό επίπεδο.
Να μάστε ολοι καλά και να ταξιδεύουμε!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ακομα εμπροθεσμος ειμαι αφου η πιτα δεν εχει κοπει...
Χρόνια πολλά κι από μένα..και ευχαριστω κι εγω το σαιτ και το Def για οτι μου-μας προσφερε κ προσφερει. απο πολυτιμες πληροφοριες, ιδεες, "ταξίδια", ερεθισματα και κυριως εκλεκτους φιλους.;)
 

stathis25

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
Ευχόμαι μέσα από τη καρδιά μου αυτό το site να υπάρχει για πάντα, έτσι ώστε να μας "ταξιδεύει" μέσα από τις μαγευτικές ιστορίες του, σε κάθε γωνιά της γης! Αυτή είναι η πρώτη μου φορά που γράφω κάτι, παρόλο που τα τελευταία τρία χρόνια το travel stories έχει γίνει το αγαπημένο μου χόμπι! Μέσω εσάς έχω φτάσει, έστω και με τη φαντασία μου, σε τόσο μακρινά και εξωτικά μέρη, που το ελάχιστο που θα μπορούσα να κάνω, είναι να σας ευχαριστήσω για αυτή την ευκαιρία που μου έχετε δώσει!
Ελπίζω σύντομα να μπορέσω και εγώ να κάνω κάποιο ταξίδι, του οποίου η ιστορία, θα είναι άξια για να βρεθεί ανάμεσα σε τόσο θαυμάσιες ιστορίες που υπάρχουν στο αγαπημένο μας site!!! Βέβαια ακόμα και αυτό να μην γίνει, εγώ σίγουρα θα συνεχίσω να σας διαβάζω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom