Aεροδρόμιο "Μακεδονία" τέλος ..

fourkas

Member
Μηνύματα
62
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
... που άραγε ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική για ένα μήνα
Με έκπληξη σήμερα, επιστρέφοντας από το αυθημερόν ταξίδι στην Αθήνα για λόγους δουλειάς, στην πτήση της Aegean 124 ATH-SKG, διαπίστωσα ότι κατα την αναφορά της ευπρεπούς καθ' όλα αεροσυνοδούς , δεν αναφέρθηκε ότι φθάνουμε στο αεροδρόμιο "Μακεδονία" της Θεσσαλονίκης, αλλά στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης.
και συγκεκριμένα μου το ανέφερε και ο διπλανός μου ("... το κοψανε το μακεδονια ρε φιλε.." μου λέει.

Το έχει προσέξει κάποιος άλλος ? ή ήταν μεμονομένο περιστατικό ...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Με έκπληξη σήμερα, επιστρέφοντας από το αυθημερόν ταξίδι στην Αθήνα για λόγους δουλειάς, στην πτήση της Aegean 124 ATH-SKG, διαπίστωσα ότι κατα την αναφορά της ευπρεπούς καθ' όλα αεροσυνοδούς , δεν αναφέρθηκε ότι φθάνουμε στο αεροδρόμιο "Μακεδονία" της Θεσσαλονίκης, αλλά στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης.
και συγκεκριμένα μου το ανέφερε και ο διπλανός μου ("... το κοψανε το μακεδονια ρε φιλε.." μου λέει.

Το έχει προσέξει κάποιος άλλος ? ή ήταν μεμονομένο περιστατικό ...
Προχθές γύρισα απο Θεσ/νίκη αλλά δε θυμάμαι καθόλου, μόνο την ταμπέλα του αεροδρομίου είδα που γράφει ακόμα ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Είναι δυνατόν μια ελληνική εταιρία να δώσει στο πολυπληθές προσωπικό επάνδρωσης αεροπλάνου μια τόσο χοντροκομμένη εντολή? Κόψτε το Μακεδονία? Και οι αεροσυνοδοί είναι απλοί πολίτες, μια τέτοια γραμμή θα διέρρεε σε χρόνο dt. Έτυχε. Μην είσαι τόσο αυστηρός;);)
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο ,αυτό δεν θα είναι καλό για πολλούς ,αρχής γενομένης για τους πολιτικούς μας.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πρώτον δεν υπάρχει θέμα... όλοι κάνουνε λάθη...
Δεύτερον σιγά τα αυγά... μακάρι να ήταν τα προβλήματα της Ελλάδος τόσο σοβαρά όσο το όνομα των Σκοπίων...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
και εγω πιστέυω οτι ειναι τυχαίο το γεγονός....
χειρότερο είναι το γεγονός οτι σχεδόν οι πάντες λένε τα σκόπια μακεδονία και οχι η αεροσυνοδός της Α3
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Πρώτον δεν υπάρχει θέμα... όλοι κάνουνε λάθη...
Δεύτερον σιγά τα αυγά... μακάρι να ήταν τα προβλήματα της Ελλάδος τόσο σοβαρά όσο το όνομα των Σκοπίων...
Άντε πάλι....μπούρδες με τους δήθεν ανοιχτόμυαλους! Είπαμε...μικρό ή μεγάλο πρόβλημα, η θέση μας πρέπει να είναι σταθερή και να πάψουμε να υποχωρούμε! Τελεία και χωρίς παύλα!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εγω είμαι ο ανοιχτόμυαλος? από πότε έγινα ανοιχτόμυαλος? απλά βαρέθηκα αυτή την γελοιότητα... τελεία και παύλα... ξεκολλάτε και ασχοληθείτε με κάτι σημαντικό πιά... όλοι μακεδονομάχοι γίνατε... ψηφίστε Παπαθεμελή να δικαιωθήτε...

Το θέμα ξεφεύγει και πάει ή για λουκέτο ή για social...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλά τώρα, αυτό είναι ταξιδιωτικό επίκαιρο;

Μεταφέρθηκε στο σόσιαλ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.711
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom