About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αναρωτιέμαι, ποιος είναι χειρότερος, αυτός ή ο προκάτοχός του, Μπλάτερ 🤔
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
470
Likes
1.546
Προς το παρόν το Ντουμπάι έφαγε πόρτα από την Ευρωλιγκα, τουλάχιστον μέχρι το 2025 και βλέπουμε. Αλλά το λογικό είναι να μπει καλώς κατά τη γνώμη μου.
Αν δε κανω λαθος λογω αποστασης , πολυωρα ταξιδια κτλ . Απο που και ως που ειναι λογικο ομως? Ειναι Μπασκετομανα η Μεση Ανατολη? Ή απλα ο σκοπος τους ειναι να δημιουργηθει μια νεα Παρι, Νιουκαστλ κτλ ? Φυσικα το χρημα που θα μπει θα αναβαθμισει το προιον συνολικα αλλα και αυτο ειναι σχετικο. απο τη στιγμη που η διαφορα με το ΝΒΑ ειναι τεραστια δεν πιστευω οτι η ΕL θα αποτελει πχ πρωτη προταιρεοτητα για παικτες τυπου Ντονσιτς στα 18... Φυσικα και θα κοιτανε το ΝΒΑ και παλι...
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
470
Likes
1.546
Αναρωτιέμαι, ποιος είναι χειρότερος, αυτός ή ο προκάτοχός του, Μπλάτερ 🤔
Τα ιδια . Οι διαφορες ειναι οτι ο Μπλατερ εχει περιστατικο οπως αυτο στο βιντεο ενω ο Ινφαντινο ηθελε να βγει στη φωτο της Αργεντινης με το τροπαιο στο Καταρ.:bleh::bleh::bleh:

 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Έκατσα εψές και είδα αυτόν τον αγώνα Κυπέλλου Γερμανιας
Κανονικός Δαυίδ εναντίων Γολιάθ...
Έκπληξη "μεγατόνων" που θα λέγανε και οι αθλητικογράφοι.
Χαώδης και η διαφορά των μπάτζετ των δύο ομάδων.
Και όμως η μικρή Ζαρμπρίκεν, την πέταξε εκτός Κυπέλλου την μεγάλη Μπαγιερν Μονάχου
Στην Ελλάδα τέτοιο σκηνικό εντελώς ουτοπικό.
Απίστευτο: Εκτός Κυπέλλου η Μπάγερν από ομάδα τρίτης κατηγορίας! (vid)
Screenshot_20231102_084913.jpg
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875
Την τελευταία ημέρα της προθεσμίας για την υποβολή υποψηφιοτήτων οι Σαουδάρες είχαν τη μοναδική πρόταση στο τραπέζι
Στο λινκ που έβαλες, διαβάζω ότι ήταν η μοναδική υποψηφιότητα.
Γιατί άραγε;
Μετά την ποδοσφαιρομάνα χώρα Κατάρ ,θα έχουμε και Σ. Αραβία.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Γιατί @panpan?
Γιατι το προηγούμενο Μουντιάλ διοργανώνεται σε 3 ηπείρους, άρα στο επόμενο θα μπορούσαν μόνο Ασία και Ωκεανία.
Αποσύρθηκε η Αυστραλία κι έτσι ξέμεινε η υποψηφιότητα της Σαουδικής Αραβίας.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.343
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Και όμως η μικρή Ζαρμπρίκεν, την πέταξε εκτός Κυπέλλου την μεγάλη Μπαγιερν Μονάχου
Στην Ελλάδα τέτοιο σκηνικό εντελώς ουτοπικό.
Όχι δεν είναι, έχει γίνει στο παρελθόν, ωστόσο τα τελευταία χρόνια με το υπάρχον σύστημα διεξαγωγής αγώνων κυπέλλου δεν ευνοούνται οι εκπλήξεις. Οι αγώνες είναι διπλοί, οι πρώτοι οκτώ μπαίνουν πάντα εκ των υστέρων στη διοργάνωση, με το μοτίβο να επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο όπως και οι τελικοί και οι συμμετέχοντες σ' αυτούς.
Εικάζω πως συμβαίνει (και) για να έχουμε εκπροσώπηση από «ισχυρή» ομάδα στους ευρωπαϊκούς θεσμούς, που θα μαζέψει βαθμούς.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
8.571
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Σε συνέχεια της κουβέντας για Μεσι κλπ. Τα μέσα αποθεωναν τις εμφανίσεις του Μεσι και του Ροναλντο στα σάπια πρωταθλήματα που πήγαν. Αντίθετα δεν βλέπω άρθρα για τον Giroud που στα 37 του όχι μόνο συνεχίζει να παίζει στο υψηλότερο επίπεδο αλλά είναι κι ένας απ'τους ηγέτες της Μίλαν.

Χαίρομαι που είναι πρώτη η Ντόρτμουντ ειδικά σε αυτό τον όμιλο. Θέλω σαν τρελός να πάω να δω το Ντόρτμουντ Παρι. Φαντάζομαι θα είναι απίστευτα δύσκολο να βρεθεί εισιτήριο. Είναι πάντως απ' τις ομάδες που θέλω να δω κάποια στιγμή στο γήπεδο.

Σε άλλα νέα το πα και το κάνα. Αύριο θα δώσω το παρόν σε αγώνα του Παναθηναϊκου ξανά μετά από 14+ χρόνια. Εύχομαι να μην βρέξει γκολ γιατί η Rennes έχει καλή ομάδα. Οι ακαδημίες της είναι από τις καλύτερες στη Γαλλία. Ελπίζω επίσης να μην βρέξει φάπες γιατί θα είμαι στη κερκίδα της Rennes. Κανονική βροχή είμαι σίγουρος ότι θα έχει...
 

Nick_St

Member
Μηνύματα
137
Likes
2.242
Ταξίδι-Όνειρο
Venezuela
Pappelstadion, Mattersburg, Αυστρία. Φιλικό Παναθηναϊκού με Πετρολούλ Πλοϊέστι από Ρουμανία, φέτος αρχές Ιούλη. Για την ιστορία, 2-0 κερδίσαμε. Ήμουν στη Βιέννη για δουλειά κι είχα το απόγευμα ελεύθερο, ευτυχώς απάντησαν τελευταία στιγμή στο instagram από την ομάδα για να μου πουν σε ποιο γήπεδο παίζουμε γιατί ετοιμαζόμουν να πάω στο Bad Erlach που έκανε προετοιμασία η ομάδα. Όμορφη εκδρομή εκτός αστικού ιστού, τίγκα στο πράσινο! Η τοπική ομάδα SV Mattersburg αγωνιζόταν Α Εθνική μέχρι πριν λίγα χρόνια, αλλά το 2020 βάρεσε κανόνι και κήρυξε πτώχευση.
IMG_20230704_174054.jpg
IMG_20230704_174846.jpg
IMG_20230704_201418.jpg
IMG_20230704_201551.jpg
IMG_20230704_201632.jpg



Kosicka Futbalova Arena, Kosice, Σλοβακία. Αγώνας του Παναθηναϊκού με την Ντνίπρο από την Ουκρανία η οποία λόγω της κατάστασης που επικρατεί εκεί, παίζει τα ευρωπαϊκά εντός έδρας παιχνίδια της στο Κόζιτσε. Πολύ όμορφο γήπεδο για την τοπική ομάδα που επί χρόνια έπαιζε Β' Εθνική, φέτος ανέβηκε και παίζει στην πρώτη. Κερδίσαμε 1-3. Το εισιτήριο κόστισε 8 ευρώ, το πιο χαμηλό ποσό που έχω πληρώσει ποτέ για Ευρωπαϊκό αγώνα.
IMG_20230725_193934.jpg
IMG_20230725_215613.jpg
IMG_20230725_221840.jpg


@Señor_Nada Αναμένουμε ανταπόκριση από Ρεν!
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
470
Likes
1.546
Σε συνέχεια της κουβέντας για Μεσι κλπ. Τα μέσα αποθεωναν τις εμφανίσεις του Μεσι και του Ροναλντο στα σάπια πρωταθλήματα που πήγαν. Αντίθετα δεν βλέπω άρθρα για τον Giroud που στα 37 του όχι μόνο συνεχίζει να παίζει στο υψηλότερο επίπεδο αλλά είναι κι ένας απ'τους ηγέτες της Μίλαν.
Πολυ σωστος. Υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις οπως ο Μοντριτς στα 37 που παιζουν σε υψηλοτατο επιπεδο αλλα δεν ειναι πιασαρικες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.447
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom