Aegean Εξωτερικο με 59 και 69 ευρω

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Φήμες οτι την υιοθέτησε την προσφορά ο Traveller ελέγχονται ως αναληθείς.
την υιοθετησε ε??
ουαου!!δηλαδη τωρα, θα τον κληρονομησει κιολας???:haha::haha::haha:
τυχερη η προσφορα!!!
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Εγω παντως που το ψαχνω αυτες τις μερες για Βαρκελωνη εχω βρει μεχρι 110 ??..Για τελη σεπτεμβριου..Αλλα καπου διαβασα πως ισχυει η "προσφορα" για κρατησεις μεχρι 20-5..Απο την εμπειρια σας μεχρι τελη μαιου θα εχει ανεβει πολυ η τιμη?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εγω παντως που το ψαχνω αυτες τις μερες για Βαρκελωνη εχω βρει μεχρι 110 ??..Για τελη σεπτεμβριου..Αλλα καπου διαβασα πως ισχυει η "προσφορα" για κρατησεις μεχρι 20-5..Απο την εμπειρια σας μεχρι τελη μαιου θα εχει ανεβει πολυ η τιμη?
αν βρισκεις εισιτηρια με την τιμη που λες και σε βολευει να πας τελη σεπτεμβριου, κλεισε τωρα!!ειναι λιγα τα εισιτηρια που αφορα η προσφορα και η τιμη που βρισκεις ειναι πολυ δελεαστικη!!!εγω, για αυγουστο βεβαια, το φθηνοτερο που βρηκα ειναι στην διπλασια τιμη!!
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Σήμερα έκλεισα με aegean μετ' επιστροφής εισητηρία για Βαρκελώνη μέσα ιούλη με αρχές αυγούστου στα 252 ευρώ. Εκτές το βράδυ ήταν στα 200...
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Με λιγα λογια αυτα που βρηκα ας πουμε συμπεριλαμβανονται μεσα στις ευκαιριες της aegean!Ξερει καποιος τι παιζει με τις ακυρωσεις των εισητηριων?Αν δλδ εγο δωσω 110 για τα εισητηρια και καποια στιγμη τα ακυρωσω θα εχω επιστροφη?και αν ναι ποιας ταξης?Διαβαζα κατι παρομοιο επειδη ισως ακυρωνα το προηγουμενο ταξιδι αλλα ευτυχως δεν χρειαστηκε..!
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
άστα να πάνε...

έκτες πάντα απο το site της aegean Αθήνα- Κάιρο και πίσω 102 ευρώ (21 η κάθε πτήση + φόρους). Σήμερα στα 190...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Παίζουν μαζί μας ώς γνωστόν!!!
τα εισιτήρια μου τά έχω πάρει εδώ και μέρες με την vuellin.
απο περιέργεια έβαλα τις ημερομηνίες και ενώ συμπεριλαμβάνονται στον χρόνο προσφοράς...μου έβγαλε 435 ευρώ!!!!!!!!
δηλαδή σε μιά μέρα χτυπησαν και τις 33000 θέσεις ????? μη χ------!!!!!!
οχι ρενατα,δεν νομιζω οτι παιζουν μαζί μας...εχουν καποιες προσφορές που ειναι πραγματικές..αναλογα την περιοδο βεβαια..εκλεισα για την αδελφή μου με 1 παιδι και 1 βρεφος 185 ευρω πηγαινε- ελα απο χανια-αθηνα ...αναχωρηση ιουλιο και επιστροφη αυγουστο.
εγω πληρωσα απο αθηνα -χανια και επιστροφη για 2 ατομα,αρχες σεπτεμβριου 110 ευρώ...
και στην βαρκελωνη που παω αρχες ιουνιου πληρωσα 260 ευρω για 2 ατομα..
βεβαια πρεπει να εισαι λιγο free, για να εκμεταλευεσαι καποιες προσφορές...να μην δεσμευεσαι απο δουλεια..η να ξερεις οτι σιγουρα θα παρεις αδεια..να μην εχεις παιδια με σχολεια...και γενικα πραγματα που δεσμευουν..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.161
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με λιγα λογια αυτα που βρηκα ας πουμε συμπεριλαμβανονται μεσα στις ευκαιριες της aegean!Ξερει καποιος τι παιζει με τις ακυρωσεις των εισητηριων?Αν δλδ εγο δωσω 110 για τα εισητηρια και καποια στιγμη τα ακυρωσω θα εχω επιστροφη?και αν ναι ποιας ταξης?Διαβαζα κατι παρομοιο επειδη ισως ακυρωνα το προηγουμενο ταξιδι αλλα ευτυχως δεν χρειαστηκε..!
Αν ακυρώσεις, θα πάρεις σίγουρα πίσω το μέρος της τιμής που αντιστοιχεί σε φόρους, τέλη αεροδρομίων, κλπ. Για το κυρίως εισητήριο, πρέπει να διαβάσεις τους όρους του συγκεκριμένου ναύλου που βρήκες. Συνήθως οι προσφορές είναι εντελώς non-refundable, non-exchangeable, αλλά καμμιά φορά μπορεί να είσαι τυχερός και να ισχύει και τίποτα διαφορετικό (π.χ. αν θές να κάνεις αλλαγή, να μπορείς να πληρώσεις τη διαφορά + κάτι ακόμα)
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Σε αυτό με τα 110 ευρώ δεν θα έχεις καμία επιστροφή (στη τιμή του εισητηρίου, φόρους όπως είπε και ο taver θα τους πάρεις πλήρως) γιατί ανήκει στην κατηγορία saver όπου η aegeαn δηλώνει ότι δεν γίνονται ούτε επιστροφές χρημάτων σε περίπτωση ακύρωσης ούτε υπάρχει δυνατότητα αλλαγής πτήσης.

Συγκεκριμένα απο το site της aegean :

Κυρώσεις-Αλλαγές/Ακυρώσεις:
  • FLEX CABIN (Y/B/M Class): Επιτρέπεται αλλαγή ημερομηνίας, ανά πάσα στιγμή, στο ίδιο booking class χωρίς χρέωση, ή στο ψηλότερο διαθέσιμο με τη διαφορά μεταξύ των 2 ναύλων. Σε περίπτωση μη εμφάνισης στο αεροδρόμιο (no-show), χρέωση ?30.00.
  • SEMIFLEX CABIN (K/W/S/H/L/X/V Class): Επιτρέπεται αλλαγή ημερομηνίας, ανά πάσα στιγμή, με ?30.00, στο ίδιο class of service, ή στο ψηλότερο διαθέσιμο με τη διαφορά μεταξύ των 2 ναύλων + ?30.00. Στη περίπτωση αυτή, το non-refundable ποσό, παραμένει non-refundable. Σε περίπτωση μη εμφάνισης στο αεροδρόμιο (no-show), χρέωση ?30.00.
  • SAVER CABIN (Q/T/E/U/P Class): Δεν επιτρέπονται αλλαγές σε ημερομηνία, πτήση ή διαδρομή.


Επιστροφή Χρημάτων:

ΜΕΤΑΞΥ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ, ΙΤΑΛΙΑΣ, ΚΥΠΡΟΥ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ, ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ, ΑΙΓΥΠΤΟΥ, ΓΑΛΛΙΑΣ, ΗΝΩΜΕΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΑΛΒΑΝΙΑΣ, ΒΕΛΓΙΟΥ, ΙΣΠΑΝΙΑΣ, ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑΣ, ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΛΑΔΟΣ


  • FLEX CABIN (Y/B/M Class): Ανά πάσα στιγμή, ολική επιστροφή χρημάτων.
  • SEMIFLEX CABIN (K/W/S/H/L/X/V Class): Δεν επιτρέπεται επιστροφή χρημάτων.
  • SAVER CABIN (Q/T/E/U/P Class): Δεν επιτρέπεται επιστροφή χρημάτων.
 
Last edited by a moderator:

tham

Member
Μηνύματα
62
Likes
62
δεν εχω ακυρωσει ποτε πτηση και δεν ξερω αν πρακτικα παιρνεις πισω ΟΛΟΥΣ τους φορους και τις κρατησεις, αλλα στις προσφορες το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ μερος της τιμης του εισητηριου ειναι φοροι και κρατησεις. νομιζω οτι αξιζει το ρισκο αν για ενα εισητηριο πχ 200 ? εσυ δωσεις 100, απο τα οποια τα 80 περιπου ειναι φοροι, αρα θα χασεις γυρω στα 20 ? αν ακυρωσεις. ακομα και δυο κρατησεις να κανεις σε διαφορετικες ημερομηνιες το ποσο που θα πληρωσεις ειναι σημαντικα μικροτερο απο το κανονικο εισητηριο.
Παραμενω βεβαια επιφυλακτικος για το αν επιστρεφονται ΟΛΟΙ οι φοροι (αν καποιος τα εχει εισπραξει ας μας πει λεπτομερειες) . πχ σε καποιες εταιρειες του εξωτερικου οι προσφορες εχουν τιμη 0 (μηδεν) η 1 (ενα) ευρω στο εισητηριο για την εταιρεια και τα υπολοιπα ειναι φοροι, αρα πρακτικα δεν χανεις τιποτα αν ακυρωσεις.
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Μαλιστα!Ευχαριστω για τις πληροφοριες σας..Μαλλον δεν με συμφερει και πολυ η ακυρωση,οποτε θα κοιταξω αν ειναι να το κλεισω στα σιγουρα..Γιατι οι φοροι στην προκειμενη ειναι 40?,οποτε χανω 70!Οκ δεν ειναι και τρομερα τα χρηματα αλλα..Βασικα βλεπω πως την περιοδο που κοιταζω(τελη σεπτεμβριου) υπαρχει μεγαλη πληροτητα σε Hostel-Hotel και οι τιμες ειναι λιγο τσουχτερες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.233
Μέλη
38.968
Νεότερο μέλος
παρις

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom