Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γίνεται αυτόματα κάθε τελευταία Κυριακή του μήνα ή τους παίρνεις τηλέφωνο και γίνεται άμεσα.
Την 1η του επομενου γινεται. Δεν θα ηταν λογικό να γινεται την τελευταια επειδη μπορει να ακολουθουν κι αλλες μερες ως το τελος του μηνα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Από το εκκαθαριστικό/εισόδημα εξαρτάται το όριο.Και νομίζω ότι όλες οι κάρτες μετά τα capital controls βγήκαν με μικρότερα όρια.
Εξαρταται και απο τη σχεση που εχεις με την τραπεζα. Με μια ανανεωση προθεσμιακης μου αυξησαν το οριο, χωρις να το ζητησω, πριν λιγες εβδομαδες.
 

galoz

Member
Μηνύματα
447
Likes
661
Την 1η του επομενου γινεται. Δεν θα ηταν λογικό να γινεται την τελευταια επειδη μπορει να ακολουθουν κι αλλες μερες ως το τελος του μηνα...
Δεν νομίζω να έχει να κάνει με τη λογική ,μάλλον με την πολιτική της εταιρείας και επίσης δε τα έβγαλα από το μυαλό μου,μίλησα με το τηλεφωνικό κέντρο της Aegean και δεν ξέρω τι γίνεται με τους υπόλοιπους, πάντως σε μένα την τελευταία Κυριακή τους μετέφερε...

Πήρα τηλέφωνο και το έκανα τηλεφωνικά. Η κάρτα μου βγήκε με όριο 600 ευρώ αλλα θα προτιμούσα να είχε μεγαλύτερο. Ποσο οριο εχετε εσείς;
Από το εκκαθαριστικό/εισόδημα εξαρτάται το όριο.Και νομίζω ότι όλες οι κάρτες μετά τα capital controls βγήκαν με μικρότερα όρια.
Κάρτα που βγήκε πριν 2 μήνες περίπου, έχει 1500.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.907
Και σε μένα την τελευταία Κυριακή του μήνα τους μεταφέρει, ακόμη κι αν δεν συμπίπτει με το τέλος του μήνα
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
733
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
.... τι ειναι λογικο και τι οχι το κανονιζει ο παροχος και οχι ο πελατης .στην συγκεκριμενη περιπτωση ο πελατης ενημερωνει την τραπεζα οτι θελει να μεταφεροντε οι ποντοι απο αγορες στο τελος του μηνα στα μιλια του . η μεταφορα γινεται την τελευταια κυριακη του μηνα ανεξαρτητα ποια μερα ειναι . αυτη η εντολη που διδει ο πελατης θεωρειται παγια εντολη και σταματαει οταν δωσει καποια αλλη διαφορετικη εντολη .επισης υπαρχει η δυνατοτητα να μεταφερει καποιος --που δεν εχει παγια εντολη -- ποντους στα εξαργυρωσιμα μιλια του οποτε θελει κανοντας απλα ενα τηλεφωνημα .


Την 1η του επομενου γινεται. Δεν θα ηταν λογικό να γινεται την τελευταια επειδη μπορει να ακολουθουν κι αλλες μερες ως το τελος του μηνα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.040
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σημαςια έχει οτι κατάφερες να τη βγάλεις ώστε να εξαργυρωνεις απο μόνο 7000 μίλια για εισιτήριο εξωτερικού.
πώς διαφέρει αυτό από κάποιον που δεν έχει την κάρτα; είναι διαφορετική η διαδικασία εξαργυρωσης;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.092
Likes
6.552
πώς διαφέρει αυτό από κάποιον που δεν έχει την κάρτα; είναι διαφορετική η διαδικασία εξαργυρωσης;
Είναι διαφορετικά τα μίλια γι΄αυτούς που είναι μέλη του Miles and bonus από αυτούς που κάνουν εξαργύρωση μέσω του προγράμματος bonus.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.907
Αυτος που δεν εχει καρτα δε μπορει να κανει τους ποντους της καρτας μιλια. Οποτε για την ιδια διαδρομη εξωτερικου θελει 14000 ποντους αντι για 7000 μιλια ( παραπανω μιλια σε μεγαλυτερες διαδρομες, ενταξει..)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.040
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ζήτησα μεταφορά πόντων από τη μία κάρτα στην άλλη και μεταφέρθηκαν, φαίνονταν στις online αναφορές πόντων μου. Τώρα φαίνεται ότι έχω 0 πόντους, αλλά μίλια δεν μπήκαν στο statement, παρότι πέρασε η τελευταία Κυριακή του μήνα. What gives?
 

Hugin

Member
Μηνύματα
607
Likes
1.874
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ζήτησα μεταφορά πόντων από τη μία κάρτα στην άλλη και μεταφέρθηκαν, φαίνονταν στις online αναφορές πόντων μου. Τώρα φαίνεται ότι έχω 0 πόντους, αλλά μίλια δεν μπήκαν στο statement, παρότι πέρασε η τελευταία Κυριακή του μήνα. What gives?
Τετάρτη - Πέμπτη μπαίνουν
 

galoz

Member
Μηνύματα
447
Likes
661
Ζήτησα μεταφορά πόντων από τη μία κάρτα στην άλλη και μεταφέρθηκαν, φαίνονταν στις online αναφορές πόντων μου. Τώρα φαίνεται ότι έχω 0 πόντους, αλλά μίλια δεν μπήκαν στο statement, παρότι πέρασε η τελευταία Κυριακή του μήνα. What gives?
Παίρνει 2-3 μέρες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.333
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom