Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Που το λέει αυτό; Πρώτη φορά το ακούω. Νόμιζα πως μπορείς να βγάλεις πρόσθετες κάρτες μόνο στο δικό σου όνομα.
Όχι πρόσθετη κάρτα βγάζεις και σε αλλα ονόματα και έχει σημασία γιατί μόνο έτσι μετράει στο αφορολόγητο του άλλου αν δεν είναι στο όνομα του θα πέφτουν πάλι στο πρώτο κατοχο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.394
Που το λέει αυτό; Πρώτη φορά το ακούω. Νόμιζα πως μπορείς να βγάλεις πρόσθετες κάρτες μόνο στο δικό σου όνομα.
Επισης ποτε δεν ηταν δωρεαν η προσθετη. Αν τηλεφωνησεις, ρωτα αν αλλαξε το κοστος.
Γιατι εγω εβγαλα τη debit για προσθετη, αλλα αργοτερα θα το σκεφτω για προσθετη πιστωτικη οταν ληξει το ετος εκδοσης. Για την ωρα η debit εδωσε 3000 μιλια και 1+1 εισιτηριο, οποτε εβγαλε το 20ευρο με το παραπανω.
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Επισης ποτε δεν ηταν δωρεαν η προσθετη. Αν τηλεφωνησεις, ρωτα αν αλλαξε το κοστος.
Γιατι εγω εβγαλα τη debit για προσθετη, αλλα αργοτερα θα το σκεφτω για προσθετη πιστωτικη οταν ληξει το ετος εκδοσης. Για την ωρα η debit εδωσε 3000 μιλια και 1+1 εισιτηριο, οποτε εβγαλε το 20ευρο με το παραπανω.
Για τη χρεωστική δε ξέρω, δεν ήξερα καν ότι μπορείς να βγάλεις σε δεύτερο όνομα ομολογώ χρεωστική. Στις πιστωτικές πάντως είναι δωρεάν σε ολες.
Screenshot_20231013_133731.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.394
Για τη χρεωστική δε ξέρω, δεν ήξερα καν ότι μπορείς να βγάλεις σε δεύτερο όνομα ομολογώ χρεωστική. Στις πιστωτικές πάντως είναι δωρεάν σε ολες.
View attachment 443874
Αλλαξε! Υπηρχε κοστος για την προσθετη για μελος της οικογενειας.
Ωραια.
Αν και ομολογω οτι η debit επιτρεπει καλυτερο κοντρολ.
 

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
86
Likes
575
Έχει βγάλει κάποιος πρόσθετη κάρτα aegean visa η άλλη για σθγγεβηυ γυναίκα κλπ;
Το σκεφτόμουν χθες για να μη χάνονται πόντοι και ειδα ότι δεν έχει χρέωση η δεύτερη κάρτα. Αλλα αίτηση δε κατάφερα να βρω κάπου η μέσα από το web banking κάποια πληροφορία πως βγάζω. Θέλει να πάμε τράπεζα;
Εχω πρόσθετη aegean bonus visa premium. Στο όνομα μου. Χωρίς έξτρα χρέωση. Τη βλέπω στo e banking μου. Δε μπορώ να δω τι υπόλοιπο έχει όμως. Μόνο ο κάτοχος της κύριας βλέπει. Επίσης όλοι οι bonus πόντοι από τις αγορές μου πάνε στον κάτοχο της κύριας. Τη βγάλαμε ταυτόχρονα με την έκδοση της κυρίας κάρτας. Όχι εκ των υστέρων.
 

Яна

Member
Μηνύματα
264
Likes
290
Τι σημαίνει πρακτικά πρόσθετη? Είναι ο ίδιος λογαριασμός? Εγώ δεν έχω καν λογαριασμό στην άλφα κι έχω την πριμιουμ. Οκ, διαβάζω ότι οι πόντοι πηγαίνουν στο κύριο. Τα προνόμια τα παίρνεις μια φορά ή δύο ( πχ 1+1)?
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Τι σημαίνει πρακτικά πρόσθετη? Είναι ο ίδιος λογαριασμός? Εγώ δεν έχω καν λογαριασμό στην άλφα κι έχω την πριμιουμ. Οκ, διαβάζω ότι οι πόντοι πηγαίνουν στο κύριο. Τα προνόμια τα παίρνεις μια φορά ή δύο ( πχ 1+1)?
Ουσιαστικά έχοντας μια κάρτα μπορείς και να βγάλεις μια πρόσθετη κάρτα για τη γυναίκα σου, το παιδί σου ακόμα και σε φίλο ξέρω άνθρωπο που έχει βγάλει επειδή δε μπορούσε να βγάλει ο ίδιος. Ο λογαριασμός είναι κοινός και για τα προνόμια δε ξέρω αλλα υποθέτω ότι πάνε στη πρώτη κάρτα μόνο αλλιώς θα ήταν ονειρικό να είχε με μια πρόσθετη κάρτα κάποιος τσάμπα άλλο 1+1 εισιτηριο πχ
 

nick07

Member
Μηνύματα
308
Likes
576
Ουσιαστικά έχοντας μια κάρτα μπορείς και να βγάλεις μια πρόσθετη κάρτα για τη γυναίκα σου, το παιδί σου ακόμα και σε φίλο ξέρω άνθρωπο που έχει βγάλει επειδή δε μπορούσε να βγάλει ο ίδιος. Ο λογαριασμός είναι κοινός και για τα προνόμια δε ξέρω αλλα υποθέτω ότι πάνε στη πρώτη κάρτα μόνο αλλιώς θα ήταν ονειρικό να είχε με μια πρόσθετη κάρτα κάποιος τσάμπα άλλο 1+1 εισιτηριο πχ
Σωστα η προσθετη καρτα δεν εχει επιπλεον προνομια. Τα παιρνεις μια φορα. Ποντους συλλεγεις κανονικα απο τις αγορες και πανε στο λογαριασμο του κυριου κατοχου.
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Προσπάθησα σήμερα να βγάλω εισιτήρια για Μπολόνια με το κουπόνι 1+1 της premium και ενώ στην αρχή μου βγάζει την έκπτωση στο επόμενο βήμα μου λεει οτι ο εκπτωτικος κωδικος δεν μπορει να εφαρμοστει σε αυτην την κρατηση
Γνωριζει κανείς τι μπορει να συμβαίνει;
Η πτηση εκτελειται απο aegean
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.446
Προσπάθησα σήμερα να βγάλω εισιτήρια για Μπολόνια με το κουπόνι 1+1 της premium και ενώ στην αρχή μου βγάζει την έκπτωση στο επόμενο βήμα μου λεει οτι ο εκπτωτικος κωδικος δεν μπορει να εφαρμοστει σε αυτην την κρατηση
Γνωριζει κανείς τι μπορει να συμβαίνει;
Η πτηση εκτελειται απο aegean
Λίγο basic, για επιβεβαίωση, η κράτηση είναι για 2 άτομα και ο ένας εκ των δύο είσαι εσύ? Βάζεις τον αριθμό miles And bonus σου?
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Λίγο basic, για επιβεβαίωση, η κράτηση είναι για 2 άτομα και ο ένας εκ των δύο είσαι εσύ? Βάζεις τον αριθμό miles And bonus σου?
Καλημερα
Ναι
Το κανω απο την εφαρμογή αφού εχω μπει απο τον λογαριασμο miles and bonus
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.705
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom