Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Σε μένα μπήκαν. Έπρεπε να μπεις τουλάχιστον μια φορά απο κινητό. Το έλεγε στους όρους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.570
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ποιο παιδάκι μπορεί να μου απαντήσει σε αυτό σβέλτα και γρήγορα;
Πρέπει να αγοράσω ένα ψυγειάκι αό τον Κωτσόβολο για την αδερφή μου. Έχω πιστωτική και Alpha Bonus Visa AEGEAN και την AMEX Premium που θεωρητικά δίνει τα διπλά μίλια. Ο Κωτσόβολος, ως μεγάλος συνεργάτης, δίνει 4 μίλια για κάθε ευρώ με την Alpha Bonus... αν το πάρω με την AMEX σημαίνει ότι θα πάρω 8 μίλια για κάθε ευρώπουλο;;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Ποιο παιδάκι μπορεί να μου απαντήσει σε αυτό σβέλτα και γρήγορα;
Πρέπει να αγοράσω ένα ψυγειάκι αό τον Κωτσόβολο για την αδερφή μου. Έχω πιστωτική και Alpha Bonus Visa AEGEAN και την AMEX Premium που θεωρητικά δίνει τα διπλά μίλια. Ο Κωτσόβολος, ως μεγάλος συνεργάτης, δίνει 4 μίλια για κάθε ευρώ με την Alpha Bonus... αν το πάρω με την AMEX σημαίνει ότι θα πάρω 8 μίλια για κάθε ευρώπουλο;;
Τι μαθαίνεις τόσο καιρό, παιδάκι μου; . Στην American Express θα το χρεώσεις προφανώς .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.570
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τι μαθαίνεις τόσο καιρό, παιδάκι μου; . Στην American Express θα το χρεώσεις προφανώς .
Πού να ξέρω καλή μου; Στην Κούβα δε γίνεται δεκτή η AMEX λόγω εμπάργκο (είναι αμερικάνικη, σε αντίθεση με τη VISA) και δεν έχουμε και πολλούς μεγάλους συνεργάτες στην Αβάνα, δεν μας τιμάν... Γι αυτό ρωτάω εσάς τους μιλογκουρούδες.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Να ρωτήσω κ γω τους γνωστές. Επι του παρόντος χρησιμοποιώ την Aegean bonus visa κ κατά καιρούς κάνω τα bonus μίλια. Αναρωτιέμαι λοιπόν, να βγάλω Amex bonus premium για να συλλέγω διπλούς πόντους, θα μπορω να τους μεταφέρω στην Aegean bonus κ από κει να τους κάνω μίλια ( τούτεστιν 2πλα μίλια). Σωστά;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.570
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Να ρωτήσω κ γω τους γνωστές. Επι του παρόντος χρησιμοποιώ την Aegean bonus visa κ κατά καιρούς κάνω τα bonus μίλια. Αναρωτιέμαι λοιπόν, να βγάλω Amex bonus premium για να συλλέγω διπλούς πόντους, θα μπορω να τους μεταφέρω στην Aegean bonus κ από κει να τους κάνω μίλια ( τούτεστιν 2πλα μίλια). Σωστά;
Έτσι ακριβώς.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Να ρωτήσω κ γω τους γνωστές. Επι του παρόντος χρησιμοποιώ την Aegean bonus visa κ κατά καιρούς κάνω τα bonus μίλια. Αναρωτιέμαι λοιπόν, να βγάλω Amex bonus premium για να συλλέγω διπλούς πόντους, θα μπορω να τους μεταφέρω στην Aegean bonus κ από κει να τους κάνω μίλια ( τούτεστιν 2πλα μίλια). Σωστά;
Θυμιζω μονο οτι ολες οι αλλες ΑΜΕΧ (πλην μπλε) δινουν ιδιους ποντους κ με αυτή που λες περιοριζεσαι μονο στο προγραμμα πόντων μπονους ενω με τις αλλες 2 παιζεις σε 2πλο ταμπλο..και στην περίπτωση μας το αλλο ταμπλο τυγχανει το καλυτερο αεροπορικης στον κόσμο ως ψηφιζεται...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Θυμιζω μονο οτι ολες οι αλλες ΑΜΕΧ (πλην μπλε) δινουν ιδιους ποντους κ με αυτή που λες περιοριζεσαι μονο στο προγραμμα πόντων μπονους ενω με τις αλλες 2 παιζεις σε 2πλο ταμπλο..και στην περίπτωση μας το αλλο ταμπλο τυγχανει το καλυτερο αεροπορικης στον κόσμο ως ψηφιζεται...
Περίμενε, το ενα ταμπλό κατάλαβα ποιο είναι, το άλλο ομως;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom