Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Μεταφορά πόντων απο τη μια κάρτα στην Aegean Bonus Visa. Μετά κλείνεις περισσότερα εισιτήρια, γιατι απαιτούνται λιγότερα μίλια απο ότι πόντοι για κάθε εισιτήριο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
ναι αλλα το θεμα ειναι να ταν αναβαθμισης. Ηθελα 1300 ποντακια για να γενω σιλβερ, πηρα ενα διχιλιαρο απο κατι και καλωντας να ρωτησω κατι, εμαθα για ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ και το αλλο! :( :( :( :( :( :(
Έχει ξανά ειπωθεί αλλά αγοράζοντας μαρούλια και ραπανάκια απο το σουπερμάρκετ εκτός απο δωρεάν εισιτήρια θελουμε και αναβάθμιση;;;; Κάτι άλλο;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Έχει ξανά ειπωθεί αλλά αγοράζοντας μαρούλια και ραπανάκια απο το σουπερμάρκετ εκτός απο δωρεάν εισιτήρια θελουμε και αναβάθμιση;;;; Κάτι άλλο;

εγω παίρνω και γαλοπούλα βραστή με χαμηλά λιπαρά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αμολησα μια ζουμερή σε μια στάση λεωφορείου όπου υπήρχε διαφήμιση της Aegean. Παίρνω μίλια; ΜΕ κάνουν gold member; Ήταν άοσμη αλλά πολύ ηχητική, δεν ξέρω αν μετράει.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.226
Έχει ξανά ειπωθεί αλλά αγοράζοντας μαρούλια και ραπανάκια απο το σουπερμάρκετ εκτός απο δωρεάν εισιτήρια θελουμε και αναβάθμιση;;;; Κάτι άλλο;
Mπορουτε να εστε λιγοτερο σκωπτικη; Πλεγωνομαι ευκολως, τοσο οσο και μια τρυφερα καρδια ενος μαρουλιου η μια φετα τονου - αληθεια, ποσα ποντακια πιανει η αγορα τριων κονσερβωνε εκ του Βεροπουλου;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
ποσα ποντακια πιανει η αγορα τριων κονσερβωνε εκ του Βεροπουλου;
Προσπαθώ να βγάλω τον γλυκό μου εαυτό αλλά με βγάζετε απο τα λαμε με παγιετες ρούχα μου...
Στο θέμα μου τώρα.
Αφού η Aegean bonus Visa μου βρέθηκε τρωτή σε απατεώνες και χρεώθηκα σχεδόν 1200 ευρώ στην Airbnb, προέβην σε ακύρωση της κάρτας και αμφισβήτηση της συναλλαγής.
Με έκπληξη άκουσα υπάλληλο της τράπεζας να μου συστήνει χρήση προπληρωμενης κάρτας ώστε...να μου αφαιρούνται μικρότερα ποσά απο τους απατεώνες η να ασφάλιςω σε ειδικό προγραμμα της AXA την χρήση της κάρτας μου, με το αζημίωτο βέβαια. Συγγνώμη, δεν οφειλε να μην είναι διάτρητο το σύστημα ασφαλείας τους; Άλλες δυο φορές στο παρελθόν έγινε παρόμοια προσπάθεια εξαπάτησης και την τσίμπησαν και την σταμάτησαν πριν ολοκληρωθεί.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Η τράπεζα την δουλειά της κάνει και προτείνει διάφορες λύσεις(με κόστος ή χωρίς κόστος).Από εκεί και πέρα καθένας αποφασίζει μόνος του τι μέτρα θα πάρει και ανάλογα την χρήση που κάνει στην κάρτα του.Το καλό με την προπληρωμένη είναι ότι περιορίζεται η ζημιά.Βέβαια έχει άλλα μειονεκτήματα στις κρατήσεις κτλ.Και δεν υπάρχουν μη διάτρητα συστήματα ασφαλείας.΄Ολα έχουν κενά.΄Όπως τύχει στον καθένα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συγγνώμη, δεν οφειλε να μην είναι διάτρητο το σύστημα ασφαλείας τους; .
Αντιλαμβανομαι την ανησυχια σου αλλα εισαι λιγο αυστηρη...χρησιμοποιω την καρτα δεκαετια+ σε ολα τα μηκη κ πλατη του πλανητη κ σε ποικιλους αγοραστες, απο παραγκες εως διαδικτυακα περιπτερα..ουδεποτε μου εχει χρεωθει αδικα εστω 1 Ε, αντιθετα εχω δεχτει δεκαδες κλησεις απο την τραπεζα για "ασυνηθιστη αγοραστικη συμπεριφορα"...το ιδιο με ολες τις πιστωτικες των τελευταιων δεκαετιων.
Ηθελα να καθησυχασω τους κατοχους καταρχην αλλα κ σενα που ειμαι σιγουρος οτι θα εχει καλη καταληξη το θεμα σου. Να μη βγάλεις καμμια χρεωστικη, προπληρωμενη αλλα αντιθετα να εχεις 2 σημαντικα: 1. Χαμηλο πιστωτικο οριο, 2. Ειδοποιηση χρεωσεων με sms.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Είναι γεγονός ότι ειμαι χρηστρια δεκαπενταετίας καρτών της συγκεκριμένης τράπεζας και έχω δει καλά αντανακλαστικά ως τώρα, είναι η πρώτη στραβή. Φυσικά και δεν θα μπλέξω με προπληρωμένες. Παρά το γεγονός, η πιστωτική μου φαίνεται πιο ασφαλής .Εννοειται ότι εκανα αμέσως επανέκδοση, όπως και τις άλλες φορες που εντόπισαν περίεργη δραστηριότητα και την πρόλαβαν.
Η ιδέα σου να κατεβάσω το όριο είναι άριστη, η καλύτερη απο όσες άκουσα σήμερα απο πιο "ειδικούς"
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.494
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom