Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Mιας και έκανα κι εγώ αίτηση ηλεκτρονικά σας απορρίφθηκε αμεσα η ήρθε courier πηρε τα χαρτιά και στο τέλος φάγατε το άκυρο; Γιατί εμένα χθες εκανα αιτηση και μου ηρθε ενα μειλ τωρα ότι η διαδικασία προχωράει και θα σας καλέσουν από τράπεζα για να σας ενημερώσουν για την υπογραφη της αιτησης τη παραλαβή των δικαιολογητικών. Σε ολους παει αυτό ή πήρε κατι σαν προεγκριση;
Ε θα στην εγκρίνουν αφού ήρθαν και πήραν τα χαρτιά.
 

d2000269

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Ε θα στην εγκρίνουν αφού ήρθαν και πήραν τα χαρτιά.
δεν ηρθαν με ενημερωσαν με μειλ οτι θα ερθουν να παραλαβουν εγγραφα και να υπογραψω απλά λόγω χαμηλών εισοδηματων (8500€) και επειδη ακουω ολα αυτα με παραξενεψε τετοια αμεσοτης
 

max1990

Member
Μηνύματα
47
Likes
11
δεν ηρθαν με ενημερωσαν με μειλ οτι θα ερθουν να παραλαβουν εγγραφα και να υπογραψω απλά λόγω χαμηλών εισοδηματων (8500€) και επειδη ακουω ολα αυτα με παραξενεψε τετοια αμεσοτης
Εμένα με 9.000 και την απέρριψαν. θα δείξει.
 

d2000269

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο αυτά τα happy miles που βλέπω στην σελίδα τους πχ ΑΘΗΝΑ - ΒΙΕΝΝΗ με 5600 μίλια είναι συγκεκριμένες θέσεις ή αν έχει εισιτήρια το συγκεκριμένο τρίμηνο με εξαργύρωση σε μια πτήση θα το πάρεις με 5600 όχι με τα κανονικά μίλια που θέλει;
αυτό το γνωρίζει κάποιος που χρησιμοποιεί τη κάρτα;
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Mιας και έκανα κι εγώ αίτηση ηλεκτρονικά σας απορρίφθηκε αμεσα η ήρθε courier πηρε τα χαρτιά και στο τέλος φάγατε το άκυρο; Γιατί εμένα χθες εκανα αιτηση και μου ηρθε ενα μειλ τωρα ότι η διαδικασία προχωράει και θα σας καλέσουν από τράπεζα για να σας ενημερώσουν για την υπογραφη της αιτησης τη παραλαβή των δικαιολογητικών. Σε ολους παει αυτό ή πήρε κατι σαν προεγκριση;
Πήρε προέγκριση σημαίνει αυτό. Τα επόμενα στάδια στην πορεία της αίτησης που θα δεις είναι Εγκεκριμένη σε αναμονή, Σε επεξεργασία και Εγκεκριμένη. Μονο στο τελευταίο στάδιο μπορείς να είσαι σίγουρος.


Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο αυτά τα happy miles που βλέπω στην σελίδα τους πχ ΑΘΗΝΑ - ΒΙΕΝΝΗ με 5600 μίλια είναι συγκεκριμένες θέσεις ή αν έχει εισιτήρια το συγκεκριμένο τρίμηνο με εξαργύρωση θα το πάρεις με 5600 όχι με τα κανονικά μίλια που θέλει;
Είναι συγκεκριμένες οι θέσεις για happy miles. Μπορείς να βλέπεις τη διαθεσιμότητα και ηλεκτρονικά πάντως από το λογαριασμό σου. Μπορεί μεσα στο Δεκέμβριο πχ κάποιες μέρες να έχει με happy miles και άλλες μέρες να έχει με τα κανονικά μίλια..

Έχω κάνει αίτηση δύο φορές για αυτή τη κάρτα και μου την έχουν απορρίψει αν και έχω δήλωση πάνω από 9.000 ευρώ. Καμιά ιδέα.? Και δέν έχω θέματα να χρωστάω σε τράπεζες και τέτοια.
Μένεις με ενοίκιο? ή είχε ςποτέ σου άλλη πίστωση πχ υπερανάληψη? ή δάνειο εγγυητής κτλ? Παίζουν πολλά ρόλο.
 
Last edited:

max1990

Member
Μηνύματα
47
Likes
11
Πήρε προέγκριση σημαίνει αυτό. Τα επόμενα στάδια στην πορεία της αίτησης που θα δεις είναι Εγκεκριμένη σε αναμονή, Σε επεξεργασία και Εγκεκριμένη. Μονο στο τελευταίο στάδιο μπορείς να είσαι σίγουρος.




Είναι συγκεκριμένες οι θέσεις για happy miles. Μπορείς να βλέπεις τη διαθεσιμότητα και ηλεκτρονικά πάντως από το λογαριασμό σου. Μπορεί μεσα στο Δεκέμβριο πχ κάποιες μέρες να έχει με happy miles και άλλες μέρες να έχει με τα κανονικά μίλια..



Μένεις με ενοίκιο? ή είχε ςποτέ σου άλλη πίστωση πχ υπερανάληψη? ή δάνειο εγγυητής κτλ? Παίζουν πολλά ρόλο.
'Oχι ούτε με ενοίκιο μένω και ούτε ποτέ είχα μπεί εγγυητής ή κάτι τέτοιο.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
'Oχι ούτε με ενοίκιο μένω και ούτε ποτέ είχα μπεί εγγυητής ή κάτι τέτοιο.
Καμιά φορά μπορεί να παίζει και ρόλο το scoring. Πχ αν είναι η πρώτη σου πιστωτική η Τειρεσίας δεν έχει αρκετά στοιχεία ώστε να σου έχει βγάλει ένα score πιστοληπτικής συμπεριφοράς (το άριστο είναι το 600) με αποτέλεσμα και η Τράπεζα να μην είναι εύκολο να πάρει το "ρίσκο". Ξαναδοκίμασε πάντως
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Κ στην αδερφή μου την απέρριψαν ενώ της είχε προεγκριθεί κ ήρθε κ ο κούριερ. Με εισόδημα πάνω από 8.000 κ γενικά πληροί τις προυποθέσεις . Μάλλον είναι αυτό που έγραψε σε προηγούμενο ποστ ένα μέλος πως εγκρίνουν συγκεκριμένο αριθμό καρτών κάθε μήνα.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Επειδή πρόσφατα απέκτησα την aegean bonus visa μήπως να συνοψίσουμε κάπου τα θετικά και αρνητικά αν χρησιμοποιούμε μίλια ή πόντους ??
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Επειδή πρόσφατα απέκτησα την aegean bonus visa μήπως να συνοψίσουμε κάπου τα θετικά και αρνητικά αν χρησιμοποιούμε μίλια ή πόντους ??
Αν τη θέλεις μόνο για μίλια δεν νομίζω ότι υστερεί από το να εξαργυρώνεις και να χρησιμοποιείς πόντους αν αναφέρεσαι για αεροπορικά ταξίδια.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αν τη θέλεις μόνο για μίλια δεν νομίζω ότι υστερεί από το να εξαργυρώνεις και να χρησιμοποιείς πόντους αν αναφέρεσαι για αεροπορικά ταξίδια.
Τη χρησιμοποιώ μόνο για ταξίδια, στους πόντους σε καλούν να εξαργυρώσεις ένα μέρος αλλιώς θα χαθούν...πράγμα που δεν συμβαίνει στα μίλια
Αν εξαργυρώσουμε μιλια πληρώνουμε την αποσκευή πράγμα που δεν συμβαίνει στους πόντους...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom