Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
παιδιά καλησπέρα, στις 9 δεκεμβρη ταξιδεύω για βαρκελώνη με την alitalia και μου ειπαν καποιοι γνωστοί μου ότι με την εταιρια αυτη χάνονται πολλές αποσκευές; έχετε εις γνώσην κάτι?
Εχω πετάξει με την alitalia για βαρκελώνη μέσω ρώμης πριν 1,5χρονο .
Δεν ειχα κανένα πρόβλημα, ούτε ειδα κάτι τέτοιο να συμβαίνει στην πτήση μου.

Μην ανησυχείς και καλα να περάσεις !!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.394
Likes
9.319
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχω πετάξει με την alitalia για βαρκελώνη μέσω ρώμης πριν 1,5χρονο .
Δεν ειχα κανένα πρόβλημα, ούτε ειδα κάτι τέτοιο να συμβαίνει στην πτήση μου.

Μην ανησυχείς και καλα να περάσεις !!!
Πες τα..εχω πεταξει με Alitalia 22 φορες φετος κ >200 την τελευταια 15ετια. Ουδεποτε εχω χασει αποσκευη..αστεια πραγματα.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Και αρκετό connection να έχεις, στο FCO περνιεται εύκολα. Γενικά εγώ που ταξίδεψα πρόσφατα έμεινα αρκετά ευχαριστημενος και θα την ξαναπροτιμησω :)
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Η Αλιτάλια είχε σοβαρό θέμα με τις αποσκευές, ίσως όμως δεν έφταιγε εντελώς η ίδια.
Την άνοιξη, οι αρχές της Ιταλίας εξαρθρώσανε τεράστιο κύκλωμα κλοπής αποσκευών μετά απο πολλούς μήνες έρευνα.

Τα περασμένα χρόνια υπήρχαν πάρα πολλά κρούσματα χαμένων αποσκευών. Ας ελπίσουμε οτι ευθύνονταν τα κλεφτρόνια και τώρα θα είναι όλα καλά.
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Δεν έχω χάσει βαλίτσα, αλλά έτυχε να μην προλάβει να φορτωθεί στο αεροπλάνο και μου ήρθε την επόμενη μέρα. Το κακό είναι ότι παρόλο που επιβιβαστήκαμε σε επόμενη πτησημε το πρόσχημα οτι δεν προλάβαιναν να φορτωθούν οι βαλίτσες, πάλι η μια δεν έφτασε εγκαίρως.
 

ntantin21

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
εγώ σκεφτομαι να ταξιδέψω με μια χειραποσκευή με αυτα που ακούω ! να μη παρω δλδ βαλίτσες ! αλλα δε γίνετε δε βολεύει ! δε θα θέλω να ψωνίσω και κάτι? και το σκεφτομαι ! δε ξερω τι να κανω

επίσης με έπερναν απο την εταιρία τηλεφωνο προχθές ! ταξιδεύω σε 10 μέρες,δε με ξαναπήραν! τι μπορεί να ήθελαν?
 
Last edited by a moderator:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.237
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μήπως να χαλαρώσεις λίγο; τα μέλη σου είπαν τις εμπειρίες τους, από τις οποίες δε προκύπτει κάποια σοβαρή ανησυχία, όταν λες "από αυτά που ακούς" τι εννοείς;

Επίσης το τί μπορεί να σε ήθελε η εταιρεία θα στο πω αμέσως:

aimages.sodahead.com_profiles_0_0_0_4_7_7_6_3_4_cat_future_44949425211.jpeg


:)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
εγώ σκεφτομαι να ταξιδέψω με μια χειραποσκευή με αυτα που ακούω ! να μη παρω δλδ βαλίτσες ! αλλα δε γίνετε δε βολεύει ! δε θα θέλω να ψωνίσω και κάτι? και το σκεφτομαι ! δε ξερω τι να κανω
Μα όσοι έχουμε ταξιδέψει και ειδικά πρόσφατα δεν είχαμε κανένα θέμα. Τσάμπα μας ρώτησες κιόλας. Ίσως αυτά που ακούς είναι πιο έγκυρα. Ειδικά αν είναι από άτομα που δεν έχουν ταξιδέψει με την εταιρια τα τελευταία 4-5 χρόνια.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.161
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
επίσης με έπερναν απο την εταιρία τηλεφωνο προχθές ! ταξιδεύω σε 10 μέρες,δε με ξαναπήραν! τι μπορεί να ήθελαν?
Χμ... Δεκα μερες μετα την πτηση θα το καταλαβαινα. Αλλα τι να ηθελαν δεκα μερες πριν πεταξεις. Υποπτη κληση...ΠΡΟΣΕΧΕ!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.941
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom