Alpha bank bonus

North66

Member
Μηνύματα
4.311
Likes
5.068
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πλήρωσες 52 ευρώ για φόρους και χάρισες στην Aegean πόντους αξίας 50+ ευρώ που θα μπορούσες πχ να τα βάλεις BP. Άρα ξόδεψες 100+ ευρώ συνολικά.
 
Last edited:

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.070
Likes
1.619
Πλήρωσες 52 ευρώ για φόρους και χάρισες στην Aegean πόντους αξίας 50+ ευρώ που θα μπορούσες πχ να τα βάλεις BP. Άρα ξόδεψες 100+ ευρώ συνολικά.
Τα εισιτήρια για Όσλο τον Απρίλη κυμαίνονται ανάμεσα σε 210-300€, χωρίς αποσκευή. Οπότε ο φίλος κέρδισε 160-250€ και έχει επιπλέον και αποσκευή (αλλά και προσωπικό αντικείμενο πέραν της χειραποσκευής) αντί για πόντους αξίας 50€ για καύσιμα στη BP... μάλλον καλή σχέση αξίας-τιμής για τα μίλια που έδωσε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.446
Πλήρωσες 52 ευρώ για φόρους και χάρισες στην Aegean πόντους αξίας 50+ ευρώ που θα μπορούσες πχ να τα βάλεις BP. Άρα ξόδεψες 100+ ευρώ συνολικά.
Αν πηγαινε στο ΙΚΕΑ θα λεγαμε οτι εδωσε 55 και ακομη 90 ευρω, καθως στο ΙΚΕΑ ειναι πολυ καλη η εξαργυρωση 22.500 ποντων, κατι που σκεφτομαι να κανω για τους υπολοιπους και τελευταιους αχρηστους ποντους.
Η εξαργυρωση σε εισιτηριο προσφορας παροτι ακουγεται συμφερουσα, το γεγονος οτι της προσφορας δεν ειναι φλεξ τα κανει μη ελκυστικα. Οποιος τσεκαρει τη διαχειριση της κρατησης θα δει οτι δεν μπορει να μετακινησει την ημερομηνια.
Φυσικα για οποιον δεν εχει ζητημα μετακινησης της ημερομηνιας, 55 ευρω εξωτερικο με Aegean και βαλιτσα ειναι πολυ καλη προσφορα.
 
Last edited:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εντελώς τυχαία είπα να δω τι παίζει στη παρούσα φάση με τις προθεσμιακές, και με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι οι πόντοι έχουν αυξηθεί κατακόρυφα! Θα μου πείτε δώρο άδωρον εφόσον δε μετατρέπονται σε μίλια, αλλά ΟΚ, μπορούν να εξαργυρωθούν και σα πόντοι... Απ το ολότελα... κάτι κερδίζεις.. Σημειωτέον δε σε αφήνει να καταχωρήσεις τη κάρτα της Aegean ως κάρτα που θα μπαίνουν οι πόντοι, γι΄αυτό προχωρήστε αν σας ενδιαφέρει ΜΟΝΟ αν διαθέτετε κάποια άλλη κάρτα bonus

ΜΕ ΠΑΣΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ το παραπάνω ότι θα είναι για περιορισμένο χρόνο, γιατί κάπου λέει το εξής που δε πολυκατάλαβα: Γιορτάζουμε την Παγκόσμια Ημέρα Αποταμίευσης και σας επιβραβεύουμε με 50% επιπλέον Bonus πόντους για κάθε "Alpha online Προθεσμιακή με Bonus" που θα πραγματοποιήσετε από 30.10.2023 έως και 3.11.2023.

Παραθέτω ένα screenshot όπως μου εμφανίζει τώρα τα επιτόκια και τους αντίστοιχους πόντους

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-10-30 152002.png
 
Last edited:

barkour

Member
Μηνύματα
1.198
Likes
5.502
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Εντελώς τυχαία είπα να δω τι παίζει στη παρούσα φάση με τις προθεσμιακές, και με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι οι πόντοι έχουν αυξηθεί κατακόρυφα! Θα μου πείτε δώρο άδωρον εφόσον δε μετατρέπονται σε μίλια, αλλά ΟΚ, μπορούν να εξαργυρωθούν και σα πόντοι... Απ το ολότελα... κάτι κερδίζεις.. Σημειωτέον δε σε αφήνει να καταχωρήσεις τη κάρτα της Aegean ως κάρτα που θα μπαίνουν οι πόντοι, γι΄αυτό προχωρήστε αν σας ενδιαφέρει ΜΟΝΟ αν διαθέτετε κάποια άλλη κάρτα bonus

ΜΕ ΠΑΣΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ το παραπάνω ότι θα είναι για περιορισμένο χρόνο, γιατί κάπου λέει το εξής που δε πολυκατάλαβα: Γιορτάζουμε την Παγκόσμια Ημέρα Αποταμίευσης και σας επιβραβεύουμε με 50% επιπλέον Bonus πόντους για κάθε "Alpha online Προθεσμιακή με Bonus" που θα πραγματοποιήσετε από 30.10.2023 έως και 3.11.2023.

Παραθέτω ένα screenshot όπως μου εμφανίζει τώρα τα επιτόκια και τους αντίστοιχους πόντους

View attachment 445306
Ισχυει , οπως τα γραφει παραπανω.
Εκανα 2 χ 31,000 € για 12 μηνες και δινει 256.000 ποντους , δεν ξερω αν τα δινει ανα τριμηνο η στο τελος
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ισχυει , οπως τα γραφει παραπανω.
Εκανα 2 χ 31,000 € για 12 μηνες και δινει 256.000 ποντους , δεν ξερω αν τα δινει ανα τριμηνο η στο τελος
Με βάση τη προθεσμιακή που είχα ως πρόσφατα, τους έβαζε κάθε μήνα τους πόντους, δηλ το συνολικό ποσό πόντων θα μπει μοιρασμένο δια του 12. Τώρα δε ξέρω τι ισχύει, να σου πω δεν έκατσα να διαβάσω τους όρους :haha:
 

croce

Member
Μηνύματα
227
Likes
405
Ισχυει , οπως τα γραφει παραπανω.
Εκανα 2 χ 31,000 € για 12 μηνες και δινει 256.000 ποντους , δεν ξερω αν τα δινει ανα τριμηνο η στο τελος
Συνήθως συμφέρει να κάνεις προθεσμιακές πολλαπλάσιες των 10.001€. Με 6x10.001€, θα είχες 270.000 πόντους.
Πάντως η κατάθεση σου είναι αντιστρεπτή.
Οι τόκοι καταβάλλονται κάθε μήνα, ανεξάρτητα από την διάρκεια που θα επιλεγεί.
Επίσης σε μηνιαία βάση καταβάλλονται και οι Bonus πόντοι, ο αριθμός των οποίων μέσω της προσφοράς που τρέχει αυτήν την εβδομάδα κυμαίνεται από 900 έως 96.300.
Επιτέλους επιστρέφει η παλιά καλή εποχή των πόντων , με τη μόνη διαφορά που σήμερα δεν μετατρέπονται σε μίλια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.446
Ισχυει , οπως τα γραφει παραπανω.
Εκανα 2 χ 31,000 € για 12 μηνες και δινει 256.000 ποντους , δεν ξερω αν τα δινει ανα τριμηνο η στο τελος
Τι νουμερα ειναι αυτα!! Εγω ελεγα να φυγω απο την προθεσμιακη με ποντους σε απλη με τοκους αλλα θα το ξανασκεφτω τωρα!!
Θα βγαζω το IKEA και τα καλλυντικα της χρονιας.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.198
Likes
5.502
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Τι νουμερα ειναι αυτα!! Εγω ελεγα να φυγω απο την προθεσμιακη με ποντους σε απλη με τοκους αλλα θα το ξανασκεφτω τωρα!!
Θα βγαζω το IKEA και τα καλλυντικα της χρονιας.
Βιασου γιατι ειναι για λιγο
Γιορτάζουμε την Παγκόσμια Ημέρα Αποταμίευσης και σας επιβραβεύουμε με 50% επιπλέον Bonus πόντους για κάθε "Alpha online Προθεσμιακή με Bonus" που θα πραγματοποιήσετε από 30.10.2023 έως και 3.11.2023.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.446
Μετατρέπονται σε μίλια αυτοί οι πόντοι;
Άκυρο τώρα το διάβασα καλύτερα...
Τα κανεις εισιτηρια. 270.000 ποντοι τον χρονο αντιστοιχουν σε καμια 10-15 εισιτηρια Aegean εξωτερικου ετησιως. Η στα μισα business.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.446
Βιασου γιατι ειναι για λιγο
Γιορτάζουμε την Παγκόσμια Ημέρα Αποταμίευσης και σας επιβραβεύουμε με 50% επιπλέον Bonus πόντους για κάθε "Alpha online Προθεσμιακή με Bonus" που θα πραγματοποιήσετε από 30.10.2023 έως και 3.11.2023.
Ειμαι δεμενη ως τον Μαρτη για να μη χασω τους τοκους αλλα επιπλεον δεν προκειται να φαω καν τα μιλια που μαζευω. Ακομη και χωρις το 50% απλα δεν τρωγονται σε τοσα ταξιδια φετος, δεν θα πεταω καθε σαββατοκυριακο.
Τα λεμε απο Μαρτη και εφοσον δω που πανε τα επιτοκια των απλων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.279
Μηνύματα
886.352
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
nicktherigk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom