Alpha bank bonus

cosafiv

Member
Μηνύματα
229
Likes
498
καλησπερα,
πως μεταφερω , ποντους απο aegean bonus visa, στον λογαριασμο μου bonus miles, με alpha web ,μπορειτε να μου πειτε ...?
βλεπω οτι μου δινει την δυνατοτητα να μεταφερω μονο σε αλλη καρτα...
παλια το ειχα κανει, αλλα τωρα δεν μπορω...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.178
Likes
20.550
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.178
Likes
20.550
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Πριν λίγο μπόρεσα να βγάλω γραμμή με την Άλφα και μυ είπαν οτι θα το δουν και θα μου απαντήσουν.
Εχθές με πήραν τηλέφωνο απο την Άλφα για να μου πούνε οτι οι πόντοι που πιστώθηκαν στο λογαριασμό χ1 είναι σωστοί και αναρωτιόντουσαν για πιο πράγμα έχω κάνει αίτημα αφού έχω πάρει τους πόντους. Η υπάλληλος στην Άλφα είχε πλήρη άγνοια οτι έχουν συνεργασία με την e-table και ποια είναι αυτή η συνεργασία...

Σήμερα με ξανα πήραν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν πιο εστιατόριο είναι αυτό που έκανα κράτηση, γιατί απο την απόδειξη δεν μπορούσαν να καταλάβουν. Στην απόδειξη αναγράφονται μόνο τα φορολογικά στοιχεία της εταιρείας και όχι ο διακριτικός τίτλος του εστιατορίου και αυτοί αναρωτιούνται σε πιο εστιατόριο έφαγα και όχι αν έχω κάνει κράτηση απο την e-table....

Στο τρίτο τηλέφωνο καίγονται! Άν είναι να παίρνω τους πόντους χ1 δεν πρόκειται να ξανά κάνω κράτηση απο την e-table, μπορώ να τους παίρνω τρώγοντας σε όποιο εστιατόριο που αρέσει εμένα περισσότερο. Και πολύ ασχολήθηκα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.178
Likes
20.550
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Θα μπεις στο λογαριασμό σου miles & bonus απο την ιστοσελίδα ή την εφαρμογή της Aegean, μετά θα πας κάτω κάτω εκεί που φαίνεται η κάρτα σου. Θα πατήσεις "Μετατροπή Bonus πόντων σε μίλια" και θα ακολουθήσεις τα βήματα.
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
229
Likes
498
Θα μπεις στο λογαριασμό σου miles & bonus απο την ιστοσελίδα ή την εφαρμογή της Aegean, μετά θα πας κάτω κάτω εκεί που φαίνεται η κάρτα σου. Θα πατήσεις "Μετατροπή Bonus πόντων σε μίλια" και θα ακολουθήσεις τα βήματα.
ευχαριστω
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.178
Likes
20.550
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Στο τρίτο τηλέφωνο καίγονται! Άν είναι να παίρνω τους πόντους χ1 δεν πρόκειται να ξανά κάνω κράτηση απο την e-table, μπορώ να τους παίρνω τρώγοντας σε όποιο εστιατόριο που αρέσει εμένα περισσότερο. Και πολύ ασχολήθηκα.
Σήμερα δεν με πήραν τηλέφωνο, αλλά μου έβαλαν τους άλλους μισούς πόντους που μου χρωστούσαν συν 100 πόντους ακόμα. Τους 100 πόντους δεν κατάλαβα γιατί μου τους έβαλαν. Μπορεί για να με γλυκάνουν, καθώς εχθές τους είπα ότι δεν πρόκειται να ξανά κάνω κράτηση απο το e-table. Αλλά γενικά έχουν αποδείξει ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται, οπότε πιστεύω ότι τους έβαλαν γιατί κατάλαβαν ότι έκανα τη κράτηση απο την εφαρμογή τους, ενώ την είχα κάνει απο e-table απευθείας.

Οι πόντοι αυτοί μετατράπηκαν σε μίλια όλοι!

Επίσης πρόσεξα ότι σήμερα στην εφαρμογή μπόνους της Άλφα οι πόντοι που μου έβαλαν έχουν δίπλα το εικονίδιο της e-table (σαν συνεργάτες που είναι), ενώ οι αρχικοί πόντοι που πιστωθηκαν χ1 όχι.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Σήμερα δεν με πήραν τηλέφωνο, αλλά μου έβαλαν τους άλλους μισούς πόντους που μου χρωστούσαν συν 100 πόντους ακόμα. Τους 100 πόντους δεν κατάλαβα γιατί μου τους έβαλαν. Μπορεί για να με γλυκάνουν, καθώς εχθές τους είπα ότι δεν πρόκειται να ξανά κάνω κράτηση απο το e-table. Αλλά γενικά έχουν αποδείξει ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται, οπότε πιστεύω ότι τους έβαλαν γιατί κατάλαβαν ότι έκανα τη κράτηση απο την εφαρμογή τους, ενώ την είχα κάνει απο e-table απευθείας.

Οι πόντοι αυτοί μετατράπηκαν σε μίλια όλοι!

Επίσης πρόσεξα ότι σήμερα στην εφαρμογή μπόνους της Άλφα οι πόντοι που μου έβαλαν έχουν δίπλα το εικονίδιο της e-table (σαν συνεργάτες που είναι), ενώ οι αρχικοί πόντοι που πιστωθηκαν χ1 όχι.
Οι ποντοι του e table και οι ποντοι συστασης στο alpha bonus app μετατρεπονται ακομη και σε μενα.
Οταν γινεται στραβη, συχνα μπαινουν ποντοι ×2. Το 'χω παθει και στο e table και στον Κωτσο.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.178
Likes
20.550
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Οι ποντοι του e table και οι ποντοι συστασης στο alpha bonus app μετατρεπονται ακομη σε μενα.
Ναι και σε μένα μετατραπηκαν οι πόντοι απο το e-table. Όμως οι επιπλέον 100 πόντοι που μου έβαλαν στο άσχετο εικάζω ότι έχουν να κάνουν με τους 100 επιπλέον πόντους που παίρνεις αν κάνεις κράτηση απο την εφαρμογή μπόνους της Άλφα στο e-table και όχι απευθείας απο την εφαρμογή του e-table. Απο προηγούμενη κράτηση μέσω της εφαρμογής της Άλφα οι έξτρα πόντοι αυτοί δεν γίνονταν μίλια. Τώρα αυτοι οι έξτρα πόντοι (χωρίς να ξέρω τι είναι ακριβώς) έγιναν μίλια.


Οταν γινεται στραβη, συχνα μπαινουν ποντοι ×2. Το 'χω παθει και στο e table και στον Κωτσο.
Ναι, το θυμάμαι που το έχεις πει. Εμένα σήμερα μου έβαλαν τους άλλους μισούς πόντους που μου χρωστούσαν και άλλους 100 στο ξεκουδουνο. Οποιαδήποτε τέτοια "στραβη" ευπρόσδεκτη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.253
Μηνύματα
885.029
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom