Alpha bank bonus

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Αν κανουν ακυρωση της παραγγελιας και νεα παραγγελια, που ειναι το πιθανοτερο, γιατι δεν μπορει να γραφει αλλα η αποδειξη, πανε τα μιλια.
Εγω εκανα 3 παραγγελιες, ολα μικρες συσκευες η κουζινικα. Η μια εφτασε σε 2 μερες, οι αλλες 2 αναμενονται και με πηραν τηλ μονο να μου πουν οτι δεν θα μου παραδωσουν μια ζυγαρια. Προφανως δεν υπηρχε ποτε στο καταστημα και θα ακυρωθει στο 2μηνο. Οπως με τους καφεδες που δεν ερχονται και μετα σου βγαζουν την ψυχη μεχρι να επιστρεψουν τα λεφτα γιατι ειναι τελειως αστοιχειωτοι οι τηλεφωνητες.
Εχεις δικιο δεν θα μπορει να αλλαξει το προιον χωρις ακυρωση. Οποτε δεν παιζει αυτη η επιλογη.
Γενικα παντως ο,τι ναναι.
Εγω εβλεπα το προιον στο site διαθεσιμο σε...29 καταστηματα.
Τηλεφωνω για παραγγελια διοτι ηλεκτρονικα δεν μπορουσα να συνδεθω.
Μου λεει ο τηλεφωνητης αυτο ειναι out of stock πρεπει να κανουμε παραγγελια.
Λεω στην ιστοσελιδα το βλεπω διαθεσιμο σε...29 καταστηματα!
Α μου λεει υπαρχει ενα τελευταιο στο καταστημα θεσσαλονικης θα το δεσμευσω απο εκει.
Τα αλλα 28 καταστηματα, ρωτω;
Αυτα ειναι μαλλον εκθεσιακα μου λεει... 🤐
Τηλεφωνησα μετα απο 2 μερες γτ η παραγγελια ηταν ακομα σε εξελιξη.
Μου λενε οντως ηταν να φυγει απο το καταστημα του...αεροδρομιου (οχι της θεσσαλονικης που μου ειπε ο αλλος) χθες, δεν ξερω γιατι δεν εφυγε θα το βαλω σε priority να φυγει αυριο.
Τιποτα. Ξανατηλεφωνω χθες, μου λενε οντως ηταν να φυγει Πεμπτη (απο αεροδρομιο) αλλα δεν εφυγε. Θα το βαλουμε για Δευτερα.
Ρωτησα αν το προιον ειναι διαθεσιμο και λενε, βεβαιως ειναι δεσμευμενο.. 🤣
Ευτυχως αγορασα προιον αξιας 150 ευρω και οχι 1000 ευρω.
Απαραδεκτοι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Τηλεφωνω για παραγγελια διοτι ηλεκτρονικα δεν μπορουσα να συνδεθω.
Μου λεει ο τηλεφωνητης αυτο ειναι out of stock πρεπει να κανουμε παραγγελια.
Λεω στην ιστοσελιδα το βλεπω διαθεσιμο σε...29 καταστηματα!
Εγω θα ελεγα ωχ, παντως, γιατι ο τηλεφωνητης λιγο απιθανο να σε κοροιδευει. Δεν εχεις παρει ουτε μηνυμα για tracking μετα απο τοσες μερες;
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Εγω θα ελεγα ωχ, παντως, γιατι ο τηλεφωνητης λιγο απιθανο να σε κοροιδευει. Δεν εχεις παρει ουτε μηνυμα για tracking μετα απο τοσες μερες;
Κι εμενα χτυπησε αλαρμ ειναι η αληθεια. Καταρχην νομιζα οτι βλεπει λαθος κωδικο. Μετα σκεφτηκα πως το προιον δεν υπαρχει καν. Να καταλαβεις στην αρχικη παραγγελια ο τυπος δεν με ρωτησε καν τη διευθυνση αποστολης (μαλλον ηταν βεβαιος πως δεν θα σταλει ποτε 🤣🤣). Λιγο πριν κλεισουμε του λεω τη διευθυνση σας την ειπα;! Που θα το στειλετε; Ααα εχετε δικιο λεει, πειτε μου κ την διευθυνση!! 🤣

Το μονο μηνυμα που πηρα ηταν το αρχικο μηνυμα στο viber με ενα λινγκ που ελεγε οτι ελαβαν την παραγγελια ειναι σε εξελιξη και θα φυγει...αυριο. Στην εξελιξη παραγγελιας ακομα φαινεται στη συλλογη. Υποτιθεται θα φυγει αυριο, Δευτερα, συμφωνα με τον τελευταιο τηλεφωνητη. Αν δεν εχω νεα και αυριο θα προσπαθησω να επικοινωνησω με τα κεντρικα να τους τα ψαλω γιατι με τους τηλεφωνητες δςν βγαινει ακρη και δεν εχω ουτε χρονο ουτε ορεξη να ασχολουμαι καθε μερα με τον κωτσο για μια παραγγελια!
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Δηλαδη οταν πετας μετα με Αιγαιου σου κραταει τα μιλια απο τις πτησεις μεχρι να καλυψει τον αντιλογισμο του κωτσο; 🙄
Μη μπερδεύετε τα μίλια με τους πόντους. Εχεις αρνητικό υπόλοιπο στην aegean κάρτα και κάθε φορά που μαζεύεις πόντους από κει μπαίνουν ουσιαστικά οι πόντοι που μπαίνουν στο λογαριασμό μειώνουν το aegean υπόλοιπο και μπαίνουν ως απλοί πόντοι, δε σχετίζεται κατι με τα μίλια της aegean δεν έχει πρόσβαση η alpha εκεί φυσικά. Είχα -36000 πόντους στην aegean επί δυο μήνες και φυσικά πήρα και τα μιλια από ανανέωση ΔΕΗ και του μαραθωνίου και όλα και επειδή χρησιμοποιούσα τη Platinum οι πόντοι που μάζευα δε μείωναν το αρνητικό υπόλοιπο
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Μη μπερδεύετε τα μίλια με τους πόντους. Εχεις αρνητικό υπόλοιπο στην aegean κάρτα και κάθε φορά που μαζεύεις πόντους από κει μπαίνουν ουσιαστικά οι πόντοι που μπαίνουν στο λογαριασμό μειώνουν το aegean υπόλοιπο και μπαίνουν ως απλοί πόντοι, δε σχετίζεται κατι με τα μίλια της aegean δεν έχει πρόσβαση η alpha εκεί φυσικά. Είχα -36000 πόντους στην aegean επί δυο μήνες και φυσικά πήρα και τα μιλια από ανανέωση ΔΕΗ και του μαραθωνίου και όλα και επειδή χρησιμοποιούσα τη Platinum οι πόντοι που μάζευα δε μείωναν το αρνητικό υπόλοιπο
Νομίζεις.
Με την ακύρωση του Κώτσο αφαίρεσαν τους πόντους που είχαν αποδοθεί με την αγορά από τον λογαριασμό, ήταν όλοι μη μετατρέψιμοι και επιπλέον έγιναν αρνητικοί οι διαθέσιμοι προς μετατροπή πόντοι ενώ θα έπρεπε να είναι 0. Τα μίλια δεν τα πειράζουν.
IMG_1017.jpeg
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Νομίζεις.
Με την ακύρωση του Κώτσο αφαίρεσαν τους πόντους που είχαν αποδοθεί με την αγορά από τον λογαριασμό, ήταν όλοι μη μετατρέψιμοι και επιπλέον έγιναν αρνητικοί οι διαθέσιμοι προς μετατροπή πόντοι ενώ θα έπρεπε να είναι 0. Τα μίλια δεν τα πειράζουν.
View attachment 447939
Δε νομίζω κάτι, ακριβώς το ίδιο ανέφερα κι εγώ αν διαβάσεις πιο πάνω. Τα μίλια μέσα στην aegean δε τα πειράζουν, οι πόντοι γίνονται αρνητικοι στην aegean visa απλά και οπότε μαζεύεις πόντους από την aegean visa μειώνουν το αρνητικό υπόλοιπο καί προστίθενται σαν απλοί ποντοι, αν μάζευεις με άλλες κάρτες απλά προστίθενται χωρίς να μειώνουν το υπόλοιπο.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Δε νομίζω κάτι, ακριβώς το ίδιο ανέφερα κι εγώ αν διαβάσεις πιο πάνω. Τα μίλια μέσα στην aegean δε τα πειράζουν, οι πόντοι γίνονται αρνητικοι στην aegean visa απλά και οπότε μαζεύεις πόντους από την aegean visa μειώνουν το αρνητικό υπόλοιπο καί προστίθενται σαν απλοί ποντοι, αν μάζευεις με άλλες κάρτες απλά προστίθενται χωρίς να μειώνουν το υπόλοιπο.
Προσπαθώ να σου πω ότι ενώ έχουν αφαιρεθεί οι πόντοι της αγοράς από το σύνολο των πόντων που υπάρχουν στον λογαριασμό μπόνους, αυτή τη φορά δείχνει αρνητικό στην μετατροπή για μίλια στην εφαρμογή της Αιγαίου που δεν θα έπρεπε γιατί ο κότσο τους ξαναπήρε πίσω από το απόθεμα.
Κανονικά δεν θα έπρεπε να χρωστάω πόντους άλλα χρωστάω.
Το γεγονός ότι οι πόντοι που αφαιρέθηκαν από τον λογαριασμό δεν ήταν μετατρέψιμοι σε μίλια δείχνει ότι γίνετε διαχωρισμός ακόμα και στην αφαίρεση των ποντών.
Μέχρι πρότινος δεν συνέβαινε αυτό.
Εδώ μιλάμε για διπλή αφαίρεση και από τον μπόνους λογαριασμό και κατά την μετατροπή.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Προσπαθώ να σου πω ότι ενώ έχουν αφαιρεθεί οι πόντοι της αγοράς από το σύνολο των πόντων που επαρχούν στον λογαριασμό μπόνους, αυτή τη φορά δείχνει αρνητικό στην μετατροπή για μίλια στην εφαρμογή της Αιγαίου που δεν θα έπρεπε γιατί ο κότσο τους ξαναπήρε πίσω από το απόθεμα.
Κανονικά δεν θα έπρεπε να χρωστάω πόντους άλλα χρωστάω.
Το γεγονός ότι οι πόντοι που αφαιρέθηκαν από τον λογαριασμό δεν ήταν μετατρέψιμοι σε μίλια δείχνει ότι γίνετε διαχωρισμός ακόμα και στην αφαίρεση των ποντών.
Μέχρι πρότινος δεν συνέβαινε αυτό.
Εδώ μιλάμε για διπλή αφαίρεση και από τον μπόνους λογαριασμό και κατά την μετατροπή.
Αυτο σημαινει οτι αν καποιος δεν υπερκαλυπτει τα μιλια που αφαιρεθηκαν μπλεκει αγρια.
Η αληθεια ειναι οτι δεν παιζω ποτε με δωρα 6ψηφιων αριθμων μιλιων ωστε να δω αρνητικο νουμερο γι αυτο ειπα παραπανω οτι δεν εχω δει αρνητικο νουμερο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Προσπαθώ να σου πω ότι ενώ έχουν αφαιρεθεί οι πόντοι της αγοράς από το σύνολο των πόντων που υπάρχουν στον λογαριασμό μπόνους, αυτή τη φορά δείχνει αρνητικό στην μετατροπή για μίλια στην εφαρμογή της Αιγαίου που δεν θα έπρεπε γιατί ο κότσο τους ξαναπήρε πίσω από το απόθεμα.
Κανονικά δεν θα έπρεπε να χρωστάω πόντους άλλα χρωστάω.
Το γεγονός ότι οι πόντοι που αφαιρέθηκαν από τον λογαριασμό δεν ήταν μετατρέψιμοι σε μίλια δείχνει ότι γίνετε διαχωρισμός ακόμα και στην αφαίρεση των ποντών.
Μέχρι πρότινος δεν συνέβαινε αυτό.
Εδώ μιλάμε για διπλή αφαίρεση και από τον μπόνους λογαριασμό και κατά την μετατροπή.
Nαι γιατί δε χρωστάς πόντους πίσω αυτό έγραψα παραπάνω και μένα μου πήρε πίσω τους πόντους απλά χρωστάς από το ένα κουβά στον άλλο μέχρι να μηδενίσει. Πχ εγώ είχα -36000 μάζεψα τώρα +130.000 οπότε μετέτρεψα τούς 130.000-36000 μιλιά και τώρα που θα ακύρωσω τελικά τη μία παραγγελία θα μου πάρει τούς πόντους γιατί έχω απλούς καί στην aegean visa θα μου γράψει προφανώς -52000 αφού δεν έχει να πάρει aegean πόντους.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ήρθε το προϊόν από Κωτσόβολο, αλλά χωρίς απόδειξη (;)
Ηλεκτρονικά η απόδειξη. Δες από το link για την παρακολούθηση της παραγγελίας. Έχει εκεί (συνήθως) ένα link για να κατεβάσεις την απόδειξη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.509
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom