Alpha bank bonus

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
με 80ευρώ τον χρονο παιρνεις ενα δευτερο εισητηριο μονο με φορους , μια δωρεαν βαλιτσα round trip και σε καθε μεταροπη +25% μιλια , αν μαζευεις ποντους με την αλφα πολλους αξιζει το 80ευρω πιστευω (εχει και αλλα επιπλεον)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
με 80ευρώ τον χρονο παιρνεις ενα δευτερο εισητηριο μονο με φορους , μια δωρεαν βαλιτσα round trip και σε καθε μεταροπη +25% μιλια , αν μαζευεις ποντους με την αλφα πολλους αξιζει το 80ευρω πιστευω (εχει και αλλα επιπλεον)
Οχι για ολους, πχ εγω δεν αγοραζω ποτε κανενα εισιτηριο γιατι ολα οσα δινει η Premium τα εχω δωρεαν χωρις να δωσω 80 ευρω ουτε να πληρωνω ουτε ευρω σε εισιτηριο για να εξαργυρωσω κουπονια.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παιδια με την μπλε aegean bonus visa (δεν ενεργοποιησα την καινουργια που μου ειχαν στειλει) ποσα ειναι τα μιλια μετατροπης απο ποντους?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
παιδια με την μπλε aegean bonus visa (δεν ενεργοποιησα την καινουργια που μου ειχαν στειλει) ποσα ειναι τα μιλια μετατροπης απο ποντους?
Θα παρεις 4/3 και μετα μεσα Μαρτη αλλο 20% απο τη σημερινη συλλογη.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Οχι για ολους, πχ εγω δεν αγοραζω ποτε κανενα εισιτηριο γιατι ολα οσα δινει η Premium τα εχω δωρεαν χωρις να δωσω 80 ευρω ουτε να πληρωνω ουτε ευρω σε εισιτηριο για να εξαργυρωσω κουπονια.
ναι το εχω ξαναδιαβασει αυτο, το οτι δεν αγοραζεις ποτε εισητηριο δεν σημαινει οτι μαζευεις παρα πολλους ποντους που τους μετατρεπεις σε μιλια? αν ειναι κατι αλλο που δεν πιανω μην απαντησεις :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
ναι το εχω ξαναδιαβασει αυτο, το οτι δεν αγοραζεις ποτε εισητηριο δεν σημαινει οτι μαζευεις παρα πολλους ποντους που τους μετατρεπεις σε μιλια? αν ειναι κατι αλλο που δεν πιανω μην απαντησεις :)
Ναι και bonus. Μπορω να βγαζω business οποτε θελω μονο πληρωνοντας τους φορους. Με τα 80 τον χρονο ψωνιζω απο τον Κωτσο και μενουν στο σπιτι.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δεν θέλω να φανώ οικονομικά "ανοιχτός", γιατί δεν είμαι κιόλας, ΑΛΛΑ το σημερινό, δεν έχει προηγούμενο.

Χωρίς πολλά πολλά λόγια, μα μου σου του... Οποίος μπορεί να αξιοποιήσει το σημερινό να το κάνει. Εχθές.

Όταν μιλάμε ότι με την Premium και το offer της Alpha Bank έχεις +45% μίλια, ε τότε δεν χωράνε λόγια.

@paefstra να σαι καλά για το Point με το offer της Alpha Bank.

Καλά ταξίδια σε όλους με τα νέα μίλια. ☺
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Γιατι αφου υπαρχει το cloud? Μονο καφεδες και λαμπες Led παμφθηνες.
Απο μια αναζητηση που ειχα κανει το cloud βγαινει πανακριβα. Η microsoft πουλαει το 1tb γυρω στα 60 ευρω το χρονο, η google τα 2tb (δεν ειχα βρει 1tb) στα 120 ευρω το χρονο και το dropbox το φτηνοτερο πλανο ηταν στα 200+ ευρω. Πριν κανα 6μηνο ειχα ψαξει δεν ξερω αν αλλαξε τιποτα εκτοτε. Με 120/180 ευρω αγοραζεις ποιοτικοτατο 1tb/ 2tb SSD (που ειναι και αρκετα πιο ασφαλες απο HDD) και βγαζεις 5ετια+ για πλακα. Κι εγω εναν σκληρο τον τσιμπησα με την προσφορα.
Λιγο ασχετο με το θεμα, αλλα αν ξερουμε κανα φτηνο cloud παρ ολα αυτα πολυ θα με ενδιεφερε! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Απο μια αναζητηση που ειχα κανει το cloud βγαινει πανακριβα. Η microsoft πουλαει το 1tb γυρω στα 60 ευρω το χρονο, η google τα 2tb (δεν ειχα βρει 1tb) στα 120 ευρω το χρονο και το dropbox το φτηνοτερο πλανο ηταν στα 200+ ευρω. Πριν κανα 6μηνο ειχα ψαξει δεν ξερω αν αλλαξε τιποτα εκτοτε. Με 120/180 ευρω αγοραζεις ποιοτικοτατο 1tb/ 2tb SSD (που ειναι και αρκετα πιο ασφαλες απο HDD) και βγαζεις 5ετια+ για πλακα. Κι εγω εναν σκληρο τον τσιμπησα με την προσφορα.
Συν 120 ως 140 τον χρονο η τραπεζικη θυριδα που θα τον βαζεις οταν πας ταξιδια μην μπουν διαρρηκτες και δεν βρεις τιποτε.
Οπως νομιζει ο καθενας.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Συν 120 ως 140 τον χρονο η τραπεζικη θυριδα που θα τον βαζεις οταν πας ταξιδια μην μπουν διαρρηκτες και δεν βρεις τιποτε.
Οπως νομιζει ο καθενας.
Μπορεις να τον παιρνεις μαζι στα ταξιδια καθως ο SSD πλεον ειναι σε μεγεθος και βαρος μισο ενος κινητου οπως και ανθεκτικο σε πτωσεις κλπ. Επισης μπορει καποιος να κραταει 1 σκληρο σπιτι και εναν δευτερο backup σε αλλη τοποθεσια (γραφειο, σπιτι συγγενικου προσωπου κλπ). Δυνητικα μπορεις να χασεις access και σε cloud αν καποιος σου κλεψει το κινητο ή μπει σπιτι και κλεψει το laptop και ειναι λιγο αστεριας στα τεχνολογικα. Anyway κλεινω την παρενθεση βγηλαμε εκτος θεματος απλα ειπα μηπως ξερεις κανα φτηνο cloud (μεχρι 20-30 ευρω το tb το χρονο) γιατι σιγουρα θα με ενδιεφερε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.753
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom