Alpha bank bonus

georgekrax

Member
Μηνύματα
77
Likes
17
1. Παραγγελνεις κατι απο τον Κωτσο αμεσα, κανεις τους ποντους μιλια σημερα και ακυρωνεις την αγορα σημερα Σε καποιες μερες που θα τα αφαιρεσουν απο τον λογαριασμο σου δεν θα σου παρουν το 20%.
2. Αγοραζεις δωροεπιταγες απο τον ΑΒ για το σουπερμαρκετ του Μαρτη και μετατρεπεις τα μιλια ως τις 29 Φεβρουαριου.
Wow, δεν είχε πάει εκεί το μυαλό μου. Ευχαριστούμε! Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι είναι ευκαιρίες 1 - 2 φορές τον χρόνο που πρέπει να είσαι έξυπνος να επωφεληθείς (εφόσον βέβαια χρειάζεσαι και πράγματα).

Και εγώ που νόμιζα αγοράζοντας μπάρες πρωτείνης από κανένα καφέ/μινιμαρκετ και έπαιρνα 100 πόντους για κάθε μπάρα/παραγγελία (μέσω BOX) 😅

Υπάρχουν στα ΑΒ τύπου "κάρτες δώρου", γιατί δωροεπιταγή αν τους πω θα μου πούνε για τις 3€ και 6€
 
Last edited:

Pel

Member
Μηνύματα
753
Likes
3.849
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
1. Παραγγελνεις κατι απο τον Κωτσο αμεσα, κανεις τους ποντους μιλια σημερα και ακυρωνεις την αγορα σημερα Σε καποιες μερες που θα τα αφαιρεσουν απο τον λογαριασμο σου δεν θα σου παρουν το 20%.
2. Αγοραζεις δωροεπιταγες απο τον ΑΒ για το σουπερμαρκετ του Μαρτη και μετατρεπεις τα μιλια ως τις 29 Φεβρουαριου.
Ώρες ώρες με τρομάζεις...
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
1. Παραγγελνεις κατι απο τον Κωτσο αμεσα, κανεις τους ποντους μιλια σημερα και ακυρωνεις την αγορα σημερα Σε καποιες μερες που θα τα αφαιρεσουν απο τον λογαριασμο σου δεν θα σου παρουν το 20%.
2. Αγοραζεις δωροεπιταγες απο τον ΑΒ για το σουπερμαρκετ του Μαρτη και μετατρεπεις τα μιλια ως τις 29 Φεβρουαριου.
Σε οτι αφορα το 1. Θα μπορουσε καποιος να κανει αγορες 10.000€ να τσεπωσει 1.500.000 μιλια (που εννοειται θα τους μεταφερει αμεσα στην aegean) και να ακυρωσει μετα την αγορα. Προφανως θα αποκτησει ενα αρνητικο υπολοιπο 1.000.000 ποντων στην καρτα του αλλα μπορει να μη τον νοιαζει κ πολυ εχοντας στο μυαλο του οτι πχ. παυει να τη χρησιμοποιει κ θα μαζευει στο εξης απο την καρτα της γυναικας του στον together account. Λεω εγω τωρα...:haha:
 
Last edited:

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Σε οτι αφορα το 1. Θα μπορουσε καποιος να κανει αγορες 10.000€ να τσεπωσει 1.500.000 μιλια (που εννοειται θα τους μεταφερει αμεσα στην aegean) και να ακυρωσει μετα την αγορα. Προφανως θα αποκτησει ενα αρνητικο υπολοιπο 1.000.000 ποντων στην καρτα του αλλα μπορει να μη τον νοιαζει κ πολυ εχοντας στο μυαλο του οτι πχ. παυει να τη χρησιμοποιει κ θα μαζευει στο εξης απο την καρτα της γυναικας του στον together account. Λεω εγω τωρα...:haha:
Μπορεί κανείς να κάνει ότι νομίζει, αλλά και η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα να ελέγχει την ορθή χρήση του προγράμματος και κατά την απόλυτη διακριτική της ευχέρεια να αναστέλλει ή να καταργεί τη συμμετοχή του μέλους στο πρόγραμμα καθώς και να ακυρώνει όλα τα μίλια που έχουν συλλεχθεί στο πλαίσιο του προγράμματος. Ο καθένας λοιπόν αναλαμβάνει και τις ευθύνες του.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Μπορεί κανείς να κάνει ότι νομίζει, αλλά και η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα να ελέγχει την ορθή χρήση του προγράμματος και κατά την απόλυτη διακριτική της ευχέρεια να αναστέλλει ή να καταργεί τη συμμετοχή του μέλους στο πρόγραμμα καθώς και να ακυρώνει όλα τα μίλια που έχουν συλλεχθεί στο πλαίσιο του προγράμματος. Ο καθένας λοιπόν αναλαμβάνει και τις ευθύνες του.
Καιρό θέλω να ρωτήσω: μήπως τελικά είσαι adiafθoros; 🙂
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.143
Ώρες ώρες με τρομάζεις...
Δεν εξερευνω τα ορια των προγραμματων πλεον αλλα στα πετρινα χρονια που αρχιζα να μαζευω μιλια τα εξερευνησα.
Ο @panlek30 ειναι ετοιμος να καει παντως, εγω ελεγα για καμια αγορα των 100 ευρω. Μην τα εξερευνει κανεις με τον ασχημο τροπο, σαν καμικαζι. Ακουσα για ατομο που εβαλε πολλους στο προγραμμα της ΔΕΗ απο την εφαρμογη και η Aegean του ακυρωσε την καρτα μιλιων.
Εγω τρομαξα με τα ατομα που συζητουσαν σοβαρα το να παρουν δανειο με επιτοκιο 6-7% για να παρουν 5.000 μιλια. Ελπιζω να μην το εκαναν.
 
Last edited:

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Δεν εξερευνω τα ορια των προγραμματων πλεον αλλα στα πετρινα χρονια που αρχιζα να μαζευω μιλια τα εξερευνησα.
Ο @panlek30 ειναι ετοιμος να καει παντως, εγω ελεγα για καμια αγορα των 100 ευρω. Μην τα εξερευνει κανεις με τον ασχημο τροπο, σαν καμικαζι. Ακουσα για ατομο που εβαλε πολλους στο προγραμμα της ΔΕΗ απο την εφαρμογη και η Aegean του ακυρωσε την καρτα μιλιων.
Εγω τρομαξα με τα ατομα που συζητουσαν σοβαρα το να παρουν δανειο με επιτοκιο 6-7% για να παρουν 5.000 μιλια. Ελπιζω να μην το εκαναν.
Προφανως το 10.000€ κ να θες δε γινεται γιατι τα ορια των καρτων ειναι πολυ πιο κατω. Ηταν ακραιο παραδειγμα. Παρ' ολα αυτα θα μπορουσε να γινει εως το οριο της καρτας του καθενος. Καλλιστα θα μπορουσα να προχωρησω σε μια αγορα κ να το μετανοιωσω ζητωντας επιστροφη χρηματων. Το εχω κανει κ αναξαρτητως μιλιων δλδ. Αυτο που περιγραφω ειναι απλα μια δυνατοτητα και δικαιωμα που σου δινει η καρτα και δεν το θεωρω καψιμο. Καψιμο ειναι να σπαω το κεφαλι μου κ να αναλωνω ωρες απο τη ζωη μου να για αντλησω μιλια απο 100αρικα καθε φορα. Αν ειναι να μπω σε αυτη τη διαδικασια, θα το κανω για κατι που πραγματικα θα αξιζει να ασχοληθω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.092
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom