Alpha bank bonus

Zinoviap

Member
Μηνύματα
56
Likes
63
Εγω παντως χθες τον έκαψα τον εγκεφαλο μου προσπαθώντας να χρησιμοποιήσω με τον καλυτερο δυνατο τρόπο την προσφορά του κώτσου
Εδω κ κανα χρόνο γκρινιαζει ο συζυγος για την τηλεόραση μας…έχει κατι γκρίζες σκιες λεει
Εγω δεν έβλεπα τπτ
Η προσφορά του κώτσου με βοήθησε πολυ να δω τις γκρίζες σκιες στην τηλεόραση
Μαυρίλα σας λεω🤓
Πήραμε λοιπον μια τιβι στα 1800€ ( ο ανταγωνισμος την ειχε 100€ φθηνότερα)
Αυτό θα μου δώσει συνολικα 270.000 μιλια και μια δωροεπιταγή 100€
Με 240.000 μίλια και 600€ πήρα 3 εισιτήρια για τα επομενα χριστουγεννα για φλοριντα και νεα υορκη και επιστροφη
Στο skyscanner αυτή τη στιγμη τα πιο φθηνα εισιτηρια για τα συγκεκριμενα δρομολόγια τα δίνει 4720€
Απέδωσε λοιπον το διάβασμα στο φόρουμ🙂
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Εγω παντως χθες τον έκαψα τον εγκεφαλο μου προσπαθώντας να χρησιμοποιήσω με τον καλυτερο δυνατο τρόπο την προσφορά του κώτσου
Εδω κ κανα χρόνο γκρινιαζει ο συζυγος για την τηλεόραση μας…έχει κατι γκρίζες σκιες λεει
Εγω δεν έβλεπα τπτ
Η προσφορά του κώτσου με βοήθησε πολυ να δω τις γκρίζες σκιες στην τηλεόραση
Μαυρίλα σας λεω🤓
Πήραμε λοιπον μια τιβι στα 1800€ ( ο ανταγωνισμος την ειχε 100€ φθηνότερα)
Αυτό θα μου δώσει συνολικα 270.000 μιλια και μια δωροεπιταγή 100€
Με 240.000 μίλια και 600€ πήρα 3 εισιτήρια για τα επομενα χριστουγεννα για φλοριντα και νεα υορκη και επιστροφη
Στο skyscanner αυτή τη στιγμη τα πιο φθηνα εισιτηρια για τα συγκεκριμενα δρομολόγια τα δίνει 4720€
Απέδωσε λοιπον το διάβασμα στο φόρουμ🙂
Αρκει βεβαια να θελατε οντως μια tv των 1800€ και να μην ανεβηκατε τοσο για να παρετε τα μιλια. Γιατι καλως ή κακως μπαινεις κ σε αυτο το τρυπακι. Εξαλλου αυτος ειναι κ ο στοχος της προωθητικης ενεργειας :D.
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
56
Likes
63
Βασικά τα εισιτήρια χρειαζόμασταν τα οποία τα κοιταω καιρό για κανονικη αγορά ακόμα και σε άλλες ημερομηνιες γιατι δεν ειχα τα απαραιτητα μίλια και δεν τα εβρισκα κατω απο 4000. Άρα η τηλεόραση και το ενα απο τα τρια εισιτήρια ήταν το δωρο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.162
Likes
41.529
Προφανως το 10.000€ κ να θες δε γινεται γιατι τα ορια των καρτων ειναι πολυ πιο κατω. Ηταν ακραιο παραδειγμα. Παρ' ολα αυτα θα μπορουσε να γινει εως το οριο της καρτας του καθενος. Καλλιστα θα μπορουσα να προχωρησω σε μια αγορα κ να το μετανοιωσω ζητωντας επιστροφη χρηματων. Το εχω κανει κ αναξαρτητως μιλιων δλδ. Αυτο που περιγραφω ειναι απλα μια δυνατοτητα και δικαιωμα που σου δινει η καρτα και δεν το θεωρω καψιμο. Καψιμο ειναι να σπαω το κεφαλι μου κ να αναλωνω ωρες απο τη ζωη μου να για αντλησω μιλια απο 100αρικα καθε φορα. Αν ειναι να μπω σε αυτη τη διαδικασια, θα το κανω για κατι που πραγματικα θα αξιζει να ασχοληθω.
Καταλαβαινω πως το βλεπεις.
Παρολα αυτα ειπα ξεκαθαρα για διερευνηση των οριων ενος συστηματος. Εγω αυτην την κανω με 50ρικο.
Πχ αυτη τη στιγμη υπαρχει τεραστια τρυπα στο συστημα των bonus και μπορει καποιος να παρει ενα business Aegean με ποντους με 37 ευρω κοστος. Φυσικα και δεν θα τη γραψω εδω γιατι καποιος τρελαμενος για εισιτηριο μπορει να τεντωσει στα ορια του την αντοχη του συστηματος, γιατι θελει να παιξει με μεγαλα νουμερα, η οποιον αλλο λογο. Εγω παντως το δοκιμασα με κοστος 1,5 ευρω, πηρα 1650 bonus γιατι ηταν απλα δοκιμη να δω πως δουλευει η τρυπα κι οχι γιατι ηθελα αλλο ενα business η γιατι ειμαι ψιλικατζου.
 
Last edited:

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.123
Likes
3.831
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Εγω παντως χθες τον έκαψα τον εγκεφαλο μου προσπαθώντας να χρησιμοποιήσω με τον καλυτερο δυνατο τρόπο την προσφορά του κώτσου
Εδω κ κανα χρόνο γκρινιαζει ο συζυγος για την τηλεόραση μας…έχει κατι γκρίζες σκιες λεει
Εγω δεν έβλεπα τπτ
Η προσφορά του κώτσου με βοήθησε πολυ να δω τις γκρίζες σκιες στην τηλεόραση
Μαυρίλα σας λεω🤓
Πήραμε λοιπον μια τιβι στα 1800€ ( ο ανταγωνισμος την ειχε 100€ φθηνότερα)
Αυτό θα μου δώσει συνολικα 270.000 μιλια και μια δωροεπιταγή 100€
Με 240.000 μίλια και 600€ πήρα 3 εισιτήρια για τα επομενα χριστουγεννα για φλοριντα και νεα υορκη και επιστροφη
Στο skyscanner αυτή τη στιγμη τα πιο φθηνα εισιτηρια για τα συγκεκριμενα δρομολόγια τα δίνει 4720€
Απέδωσε λοιπον το διάβασμα στο φόρουμ🙂
Εκανες την επένδυση του αιώνα!!! Καλοφάγωτα τα μίλια! Με μια κίνηση ματ κέρδισες 4.000 ευρώ!
Αλήθεια πως βρήκες 3 εισιτήρια σε πτηση με μίλια σε περίοδο υψηλής ζήτησης; Με ποια εταιρεία;
(Εάν είχα και εγώ την aegean visa θα είχα αγοράσει και τηλεόραση και 2ο κινητό που όπως και να έχει σκέφτομαι να το αλλάξω,αλλά θα περιμένω την επόμενη προσφορά του Κώτσου)...
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
56
Likes
63
Πολύ ψαξιμο και υπομονη
Βρήκα με turkish για miami μεσω κωνσταντινουπολης για 19/12 ( μετά τις 20/12) δεν έβρισκα
Η turkish γενικα πρεπει να δίνει αρκετά award ανα πτήση
Μετά έκλεισα για 2/1 απο τάμπα ( εκεί θα είναι η βαση μας) για νεα υορκη με united. Βρήκα μόνο βραδινη πτήση και θα προσπαθήσω να την αλλαξω αν δωσει διαθεσιμοτητες πιο νωρις μεσα στη μερα
Σε αυτο έδινε award μόνο στις 25/12 και μετα τις 2/1
Εισιτηρια επιστροφης με united και aegean μεσω λονδινου είχε για αρκετες ημερομηνιες, πολλες όμως απο αυτες ήταν μέσω Κα’ί´ρου και είχαν πανάκριβους φόρους
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.072
Likes
1.624
Καιρό θέλω να ρωτήσω: μήπως τελικά είσαι adiafθoros; 🙂
Χαχαχαχα.. όχι βρε, κι εγώ τρύπες του συστήματος ψάχνω, απλά πάντα χρειάζεται και λίγο αυτοσυγκράτηση. Συνήθως οι τρύπες κλείνουν όταν παρατηρηθεί γενικευμένα κάποια ασυνήθιστη κίνηση. Τουλάχιστον όταν γίνεται έμμεση προτροπή για κάτι αμφιλεγόμενο, ας υπάρχει επίγνωση ότι μπορεί και να την πατήσουμε.
Χίλια ευχαριστώ για την ενημέρωση!!!
Τελικά οι πόντοι δεν είναι μόνο Χ100 αλλά περισσότεροι!
Με αγορά 1.499 € μου έβαλαν 173.884 πόντους και άλλους τόσους λάθος!
Καλά είμαι σίγουρη ότι τρελάθηκε το σύστημα της alpha και αύριο θα μου τους πάρουν πίσω, αλλά και πάλι οι πόντοι δεν είναι χ100 γιατί θα έπρεπε να μου βάλουν 150.000 πόντους.
Τι παίζει;
Στην περίπτωσή σου έτρεχε μια προωθητική ενέργεια της ALPHA 1€=20 πόντοι αντί του συνήθους 1€=4 πόντοι, λογικά έχεις λάβει μήνυμα (εμένα δεν μου έχει στείλει ποτέ, αλλά το έχω ακούσει από άλλους). Επειδή έτρεξε η ενέργεια 1€=100€ πόντοι ταυτόχρονα με την προσωποποιημένη, έλαβες 100x1.499 πόντους συν 16x1.499 έξτρα από την προσωποποιημένη.
 
Last edited:

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.123
Likes
3.831
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Έκανα μια παραγγελία 389ε και μου έδωσε 45120 πόντους όχι 38900
Και τι κουπόνι σου έστειλε;
Εμένα με αγορά 1500 € μου έδωσε κουπόνι 50€ που μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε αγορά πάνω 100€.
Τελικά απάτη ήταν το κουπόνι...
Φαίνεται ότι ήταν στάνταρ το κουπόνι ανεξαρτήτως ποσού αγοράς...🤔
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.162
Likes
41.529
Και τι κουπόνι σου έστειλε;
Εμένα με αγορά 1500 € μου έδωσε κουπόνι 50€ που μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε αγορά πάνω 100€.
Τελικά απάτη ήταν το κουπόνι...
Φαίνεται ότι ήταν στάνταρ το κουπόνι ανεξαρτήτως ποσού αγοράς...🤔
Εγω πηρα 50ρικο απο ανακυκλωση που συνηθως επαιρνα 30, οχι λογω της αγορας.
 

giannis228

Member
Μηνύματα
61
Likes
41
1. Παραγγελνεις κατι απο τον Κωτσο αμεσα, κανεις τους ποντους μιλια σημερα και ακυρωνεις την αγορα σημερα Σε καποιες μερες που θα τα αφαιρεσουν απο τον λογαριασμο σου δεν θα σου παρουν το 20%.
2. Αγοραζεις δωροεπιταγες απο τον ΑΒ για το σουπερμαρκετ του Μαρτη και μετατρεπεις τα μιλια ως τις 29 Φεβρουαριου.
δεν συμβαινει αυτο πια γιατι θα σου παρουν ποντους αν εχεις υπολοιπο αλλα μετα με το που μαζευεισ ποντους απο την aegean θα σου τραβουν απο εκει και θα σου επιστρεφουν τους γενικους ποντους που σου ειχαν παρει πριν και αν δεν βρουν καθολου ποντους θα σε αναγκασουν να τους πληρωσεις με ο.02 ανα ποντο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
640
Likes
794
δεν συμβαινει αυτο πια γιατι θα σου παρουν ποντους αν εχεις υπολοιπο αλλα μετα με το που μαζευεισ ποντους απο την aegean θα σου τραβουν απο εκει και θα σου επιστρεφουν τους γενικους ποντους που σου ειχαν παρει πριν και αν δεν βρουν καθολου ποντους θα σε αναγκασουν να τους πληρωσεις με ο.02 ανα ποντο.
Aυτο εννοούσαν, ότι θα σού πάρει τους πόντους από τους υπόλοιπους που έχεις η από τούς μελλοντικούς που θα μαζέψεις αλλά εντωμεταξύ εσύ θα κερδίσεις τώρα το +20% που δινει δώρο στη μετατροπή σε μίλια. Καλά να σου ζητήσουν χρήματα για τους πόντους μου φαίνεται αδύνατο και ίσως να εφαρμόζοταν αν πηγαίνες μετα από ένα τεράστιο αρνητικό υπόλοιπο να καταργήσεις την επόμενη μέρα όλες τις bonus κάρτες σου. Έχεις ακούσει ποτέ σε κάποιον να ζητήσουν λεφτά; Αν οι πόντοι είναι αρνητικοί μόνο στην aegean και τους έχουν πάρει κανονικά πίσω από το γενικό κούβα όμως δε μπορούν να ζητήσουν κάτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.076
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom