Alpha bank bonus

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Εγώ πάω να παραλάβω την παραγγελία μου σήμερα από την προσφορά της προηγούμενης εβδομάδας. Ως συνήθως τα μαγαζιά είναι κλειστά Κυριακή, αλλά στην ιστοσελίδα τους έλεγε ότι είναι ανοιχτά και Κυριακή. Πάω σήμερα (κανονικά ναι ξέρω, έπρεπε να είχα πάει εχθές) και τελικά είναι κλειστό :(

Γιατί καλό μου λέτε οτι είναι ανοιχτό τότε 🤷‍♂️
 

Attachments

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Ερώτηση σε έκδοση εισιτηρίου με εξαργύρωση bonus πόντων γιατί δε μου έδινε θέση και μου ζήταει πλήρωμη 6€ ακόμα και για τις standard θέσεις; Δεν υποτίθεται ότι είναι comfort flex? Παλιότερα έδινε δωρεάν θέσεις θυμάμαι αλλά εχω να βγάλω χρόνια με πόντους.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Θα σου δώσει δωρεάν θέση τη μέρα που θα κάνεις check-in. Μου έχει δώσει αυτόματα το σύστημα up front θέση, όταν έκλεισα award εισιτήριο με επιστροφή αλλά μόνο στο ένα σκέλος (δεν ξέρω με ποιο σκεπτικό).
 

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Θα σου δώσει δωρεάν θέση τη μέρα που θα κάνεις check-in. Μου έχει δώσει αυτόματα το σύστημα up front θέση, όταν έκλεισα award εισιτήριο με επιστροφή αλλά μόνο στο ένα σκέλος (δεν ξέρω με ποιο σκεπτικό).
Μα το πρόβλημα δεν είναι τι θέση θα μου δώσει τυχαία αλλά ότι ήθελα να διαλέξω θέση δίπλα με υπόλοιπους και απλή θέση δε με νοιάζει, γιατί οι υπόλοιποι που έχουμε βγάλει θέσεις με μίλια μπορούμε να διαλέξουν οποία θέση κανονικά.
Απλά η απορία μου πιο πολύ είναι αφού είναι comfort flex πως και δε δίνει θέση έστω standard
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
Μα το πρόβλημα δεν είναι τι θέση θα μου δώσει τυχαία αλλά ότι ήθελα να διαλέξω θέση δίπλα με υπόλοιπους και απλή θέση δε με νοιάζει, γιατί οι υπόλοιποι που έχουμε βγάλει θέσεις με μίλια μπορούμε να διαλέξουν οποία θέση κανονικά.
Απλά η απορία μου πιο πολύ είναι αφού είναι comfort flex πως και δε δίνει θέση έστω standard
Παρε ενα τηλ να συνδεσεις τα εισιτηρια ειτε τα συνδεεις μεταξυ τους στο τσεκ ιν και κανεις εσυ τσεκ ιν για ολους. Θα καθησετε ολοι μαζι.
 

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Παρε ενα τηλ να συνδεσεις τα εισιτηρια ειτε τα συνδεεις μεταξυ τους στο τσεκ ιν και κανεις εσυ τσεκ ιν για ολους. Θα καθησετε ολοι μαζι.
Δηλαδή κατά το check in παίζει να με αφήσει να διαλέξω θέση; Καλά θα πάρω αύριο τηλέφωνο γενικά να ρωτήσω γιατί δε μου δίνει θέση σαν comfort flex ούτως η άλλως απλά έλεγα μήπως έχει βγάλει κανείς προσφατα και ξέρει κάτι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
Δηλαδή κατά το check in παίζει να με αφήσει να διαλέξω θέση; Καλά θα πάρω αύριο τηλέφωνο γενικά να ρωτήσω γιατί δε μου δίνει θέση σαν comfort flex ούτως η άλλως απλά έλεγα μήπως έχει βγάλει κανείς προσφατα και ξέρει κάτι
Eιπα κατ αρχας οτι αν συνδεθουν τα εισιτηρια θα καθησετε μαζι οπωσδηποτε. Το αν θα διαλεξεις θεση ειναι αλλο ερωτημα που δεν μπορω να απαντησω, αλλα ειπες οτι σε ενδιεφερε μονο να καθεστε παρεα.
Εχω συνδεσει εισιτηριο με μιλια με κανονικο εισιτηριο και καναμε μαζι τσεκ ιν και καθησαμε παρεα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Eιπα κατ αρχας οτι αν συνδεθουν τα εισιτηρια θα καθησετε μαζι οπωσδηποτε. Το αν θα διαλεξεις θεση ειναι αλλο ερωτημα που δεν μπορω να απαντησω, αλλα ειπες οτι σε ενδιεφερε μονο να καθεστε παρεα.
Εχω συνδεσει εισιτηριο με μιλια με κανονικο εισιτηριο και καναμε μαζι τσεκ ιν και καθησαμε παρεα.
Όταν λες να τα συνδέσω τι λέω δηλαδή στην εξυπηρέτηση; αλλά τα υπόλοιπα 5 εισιτήρια είναι το καθένα ξεχωριστή έκδοση με μίλια και έχουν όλα ήδη επιλεγμένη θέση στο αεροπλάνο.
Eπίσης επειδή τώρα έβγαλα ένα ακόμα με εξαργύρωση πρόσεξα και αυτό που δείχνει η φώτο "ΧΩΡΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΚΥΡΩΣΗΣ" λέτε να έχουν αλλάξει οι όροι στις εξαργυρώσεις και να μη μας το έχουν πει...
Πάντως στα νέα δρομολόγια Talin, riga, vilnious έχει αφθονία εισιτηρίων εξαργύρωσης περίπου 7-8 εισιτήρια με εξαργύρωση μιλίων/bonus σε κάθε πτήση. Αυτό είναι το έβδομο που βγάζω, τα 5 με μίλια και τα 2 με bonus.
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.042
Όταν λες να τα συνδέσω τι λέω δηλαδή στην εξυπηρέτηση; αλλά τα υπόλοιπα 5 εισιτήρια είναι το καθένα ξεχωριστή έκδοση με μίλια και έχουν όλα ήδη επιλεγμένη θέση στο αεροπλάνο.
Eπίσης επειδή τώρα έβγαλα ένα ακόμα με εξαργύρωση πρόσεξα και αυτό που δείχνει η φώτο "ΧΩΡΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΚΥΡΩΣΗΣ" λέτε να έχουν αλλάξει οι όροι στις εξαργυρώσεις και να μη μας το έχουν πει..
Τους λες "θελω να συνδεσω το εισιτηριο μου με του ταδε για να κανουμε μαζι τσεκ ιν"
Αυτο το "χωρις ακυρωση" παραπαει.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Απλά η απορία μου πιο πολύ είναι αφού είναι comfort flex πως και δε δίνει θέση έστω standard
Πού είδες να γράφει ότι τα εισιτήρια Bonus είναι comfort flex; Εγώ δύο κατηγορίες βλέπω, economy και business.
Untitled.png
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Πού είδες να γράφει ότι τα εισιτήρια Bonus είναι comfort flex; Εγώ δύο κατηγορίες βλέπω, economy και business.
View attachment 455850
A δε το είχα δεί αυτό, έχω πολλά χρόνια να βγάλω με bonus και θεώρησα αυτονόητο είναι της κατηγορίας comfort flex αφού δίνεις και τη βαλίτσα. Οκ τότε εξηγήθηκε το τι συμβαίνει thanks North66.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.735
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom