AMAZON

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχετε ιδέα από ΑΜΑΖΟΝ? Εννοώ έχει original προϊόντα ή μαϊμού? :roll:
Το σωστό Amazon (amazon.com/amazon.co.uk/amazon.fr/amazon.de κλπ) έχει μια χαρά original προϊόντα - το 'χω χτίσει το μαγαζί...
Προσοχή, δε στέλνει όλες τις κατηγορίες ειδών στην Ελλάδα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Το σωστό Amazon (amazon.com/amazon.co.uk/amazon.fr/amazon.de κλπ) έχει μια χαρά original προϊόντα - το 'χω χτίσει το μαγαζί...
Προσοχή, δε στέλνει όλες τις κατηγορίες ειδών στην Ελλάδα.
Xaxa! To έχεις χτίσει ε? Μα με τις τιμές που βλέπω βραδιάτικα νομίζω ότι θα χτίσω κι εγώ καμιά πτέρυγα! :haha:
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Θα συμφωνήσω με τον taver, η ιστοσελίδα είναι από τις πιο αξιόπιστες, δύο φορές από τις δεκάδες που έχω παραγγείλει έτυχε να χαθεί το αντικείμενο στο ταχυδρομείο, ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ μου έστειλαν αντικατάσταση! Τους εμπιστεύομαι απόλυτα καιόντως δεν στέλνουν στη χώρα μας ακόμα όλα τα είδη προιόντων, κυρίως μικροαντικείμενα (βιβλία, cd, dvd, games κλπ)
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
+1 στα λεγομενα απο τους παραπανω - και εγω "συνιδιοκτητης" σε αρκετα τουβλα του κτιριου ειμαι. Απολυτα αξιοπιστο μαγαζι. Ο κ. Τζεφ Μπεζος (το 7ο πλουσιοτερο παλικαρι ειναι) δεν χαραμιζει το ονομα που εχτιζε τοσα χρονια για καμια αρπαχτη. Δεν το εχει αναγκη.

Οσο για τα προιοντα που δεν στελνουν Ελλαδα, υπαρχει και η λυση των forwarding companies μεσω ΤΘ στις ΗΠΑ. Δες παραδειγμα μιας απο τις πολλες εταιρειας εδω:

MyUS.com | U.S. Mail Forwarding, Worldwide Shipping

Φυσικα αξιζει μονο αν προκειται για αντικειμενα καποιας αξιας και υπο τη προυποθεση οτι δεν θα πληρωσεις δασμους.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Έχω παραγγείλει αρκετές φορές από το amazon.co.uk, από βιβλία μέχρι...ποδήλατα! Έφτασαν όλα στην ώρα τους, ατσαλάκωτα κι αγρατζούνιστα (φαντάσου ολόκληρο ποδήλατο σε δέμα, τι ζόρι τράβηξε...), κι ακριβώς όπως υπόσχονταν στις περιγραφές. Καλό είναι να διαβάζεις reviews προηγούμενων αγοραστών, για να δεις αν κάτι δε σου ταιριάζει.
 

micmic

Member
Μηνύματα
178
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βotswana
Ταξίδι-Όνειρο
Trans-African Highways
Πολλές φορές το Γερμανικό Amazon στέλνει στην Ελλάδα προϊόντα που το Αγγλικό δεν στέλνει (ή δεν έχει). Για το Αμερικανικό το forwarding είναι η μοναδική λύση (εκτός αν πρόκειται για βιβλία, CDs, DVDs κτλ τα οποία έρχονται ούτως ή άλλως). Για forwarding βρίσκει κανείς καλές τιμές αν το ψάξει λίγο στο eBay.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω ενα βιβλιο παρηγγειλα και ηρθε στην ωρα του μια χαρα...και σκοπευω να αρχισω να το χρησιμοποιω πιο πολυ
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Εγώ έχω προσθέσει τα υδραυλικά και τα κουφώματα στο μαγαζί...
Το τι έχω παραγγείλει δεν λέγεται.
Δεν χάθηκε τίποτα και όλα ήρθαν στην ώρα τους.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Παρηγγειλα εναν τουριστικο οδηγο στις 5 Μαη και ενω αναμενονταν να καταφτασει μεχρι τις 18 Ιουνιου, δεν φανηκε. Διαβαζοντας το θεμα αυτο, τους εστειλα ενα mail ενημερωνοντας τους οτι ο οδηγος δεν εφτασε και οτι φευγω για διακοπες την Δευτερα και αυτοι αμεσως μου απαντησαν πως ειτε μπορω να ζητησω να μου ξαναστειλουν τον οδηγο, ειτε να μου επιστρεψουν τα χρηματα. Αψογοι και ταχυτατοι.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
θέλω να παραγγείλω από το amazon.com.
κάποια προϊοντα δεν τα αποστέλνει Ελλάδα....
μπορώ να βάλω διεύθυνση αποστολής στην Αμερική (καθώς περιμένω συγγενείς από εκεί να έλθουν Ελλάδα 1/9) ? το έχει κάνει κανείς σας ?
(δεν θα υπάρξει πρόβλημα με visa που είναι εκδοθείσα στην Ελλάδα? ...λέω τώρα εγώ...)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom