ΗΠΑ Bοηθεια για Nεα Yορκη

geoeva01

Member
Μηνύματα
40
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
orlando-miami-bahamas-n.y
Ταξίδι-Όνειρο
orlando-miami-bahamas-n.y
Δεν ξερω αν αξιζει να πας στο woodbury για μενα παντως δεν αξιζε μολις γυρισα νεα υορκη και γινοταν μαχη εκει εγω τα πρισσοτερα τα πηρα απο το century 21 που εχει τρομερες τιμες και ειναι διπλα
 

sDT

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
@geoeva01

Σ'ευχαριστώ για την πληροφορία.

Ενδεικτικά ένα ποσοστό έκπτωσης σε σχέση με τις τιμές που βλέπουμε εδώ;
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
@geoeva01

Σ'ευχαριστώ για την πληροφορία.

Ενδεικτικά ένα ποσοστό έκπτωσης σε σχέση με τις τιμές που βλέπουμε εδώ;
Ειναι αναλόγως το brand και την ευκαιρία. Μιλάμε πάντα για στοκ με την Ελληνική έννοια του όρου.

Πχ εγω όταν πήγα βρήκα Tommy t-shirts γιακά με 18 δολάρια, μπότες ugg με 70 δολάρια και μια τεράστια βαλίτσα Kipling 150 δολάρια. Αλλα το Columbia μαγαζί ήταν ακριβό πχ.
Ότι πήρα γενικώς το πήρα με 60% τουλάχιστον.

Αν έχεις χρόνο και υπομονή να ψάξεις και εισαι τυχερός, το Woodbury αξίζει.

Αν πχ πας 10 μέρες NYC και θες να επιστρέψεις με ψώνια τότε αξίζει να πας.

Αν θα πας και σε άλλα μέρη ή λιγότερες μέρες, το century21 ειναι το αμέσως καλύτερο και μέσα στο manhattan.

Προσωπικά όμως εκει βρήκα λιγότερες ευκαιρίες αλλα πάλι ότι βρήκα με τεράστιες διάφορες απο εδώ.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Οχι κ ακριβο το Columbia ! Δυο φορες εχω παει κ τις 2 φορες το σηκωσα το μαγαζι ! Ειδικα τα μπουφαν ειναι κοψοχρονια !
Επισης κοιταξτε και τις προσφορες που κανει το Macy's , αν πετυχετε καποια ειναι πραγματικα συμφερουσες
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Οχι κ ακριβο το Columbia ! Δυο φορες εχω παει κ τις 2 φορες το σηκωσα το μαγαζι ! Ειδικα τα μπουφαν ειναι κοψοχρονια !
Επισης κοιταξτε και τις προσφορες που κανει το Macy's , αν πετυχετε καποια ειναι πραγματικα συμφερουσες
Εγώ πάντως το βρήκα ακριβό σχετικά με τα stock Columbia που βρίσκω γενικώς χωρίς να χρειάζεται να ταξιδέψω. Μπορώ να συγκρίνω άνετα τις τιμές με τα stock Columbia του Mega outlet όταν έχουν εκπτώσεις, απλά με πολύ μικρότερη ποικιλία.

Tα πάντα στο woodberry είναι φτηνά :)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ο trap τα είπε άριστα... αν θέλεις να ψωνίσεις και έχεις μια μέρα να αφιερώσεις, τότε το woodberry επιβάλλεται... δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις να ψωνίσεις σε τιμές κλάσματος από αυτές που κυκλοφορούν στην Ν.Υ. Φυσικά ο καλύτερος τρόπος για να πάτε είναι να νοικιάσετε αυτοκίνητο ΜΕ gps... θα σας έρθει περίπου 70$ συν την βενζίνη συν διόδια, αν πάτε από την σήραγγα, αλλά θα έχετε μεγάλη άνεση στην ώρα και θα μπορείτε να αφήσετε τα ψώνια σας στο αυτοκίνητο αντί να τα κουβαλάτε... αν πάλι αποφασίσετε να μείνετε στην Ν.Υ, το century είναι μονόδρομος, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει την ποιότητα και την ποικιλία του woodberry...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαι γω θα σου ελεγα οτι οι τιμες στο woodberry ειναι ποοοολυ πιο κατω απ οτι στη Ν.Υ
 

sDT

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Γνωρίζει κανείς πότε ξεκινούν οι εκπτώσεις στις ΗΠΑ; Διάβασα ότι μετά το Thanksgining ξεκινούν, αλλά αυτό που βλέπω ως "after holiday sales", τι είναι;

Οι μέρες που θα βρεθώ Νέα Υόρκη είναι οκτώ. Εγώ, αν και μέρος της παρέας θέλει να πάει μονοήμερη Ουάσιγκτον, προτιμώ να γυρίζω στη NY. TOR, ESB, κρουαζιέρα στον Hudson, νήσος Ellis, Immigration museum, Άγαλμα Ελευθερίας, Central Park, βόλτα σε γέφυρα Brooklyn και Astoria, δύο αγώνες ΝΒΑ, Soho-Little Italy-Chinatown, δεν είναι και λίγα αυτά που θέλω να δω. Αυτά, ενώ ταυτόχρονα σκέφτομαι αν θα πάω MoMA και Metropolitan, γιατί δεν είμαι και τόσο της τέχνης.. Πιθανώς να βάλω στο πρόγραμμα και το Woodbury, αφενός μεν για τη διαφορά στις τιμές που λέτε, αφετέρου δε, γιατί έτσι θα αποφύγω και τις συχνές στάσεις έξω από τα καταστήματα στο Μανχάτταν..

Στο Jersey Gardens έχει πάει κάποιος;
 
Last edited by a moderator:

geoeva01

Member
Μηνύματα
40
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
orlando-miami-bahamas-n.y
Ταξίδι-Όνειρο
orlando-miami-bahamas-n.y
Στο woodburrys ημουν την ημερα της black friday 29/11 αν θυμαμαι καλα.Ισως λογω της ημερας γινοτανε πανζουρλισμος και μπορει να περιμενες και 1.5 2 ωρες στην ουρα για καλες τιμες αλλα οχι τοσο ωστε να δικαιολογουν την αναμονη. Στην ugg που αναφερανε παραπανω ειχε τεραστια ουρα και καλες τιμες αλλα σε μοντελα περιεργα πχ τις classic short που ηθελαν να παρουν απο την παρεα οι γυναικες τις ειχε 135+tax στο μανχαταν στο κεντρικο τους καταστημα 155 + tax ,στην nike τα ιδια δινανε σε τρομερες τιμες κατι παπουτσια κλοουν.
century 21 απο μερους μου δαγκωτο ειδικα αυτο που ειναι κοντα στην fulton street ειναι τεραστιο και εχει τιμες ανεπαναλληπτες πηρα απο κει δεματινα πορτοφολια calvin clein 13 δολλαρια ,βαλιτσα σαμσοναιτ μεγαλη με ροδακια που γυριζουν 360 μοιρες 90 δολλαρια ,μπλουζακια juicy couture 25 δολλαρια και πολλα πολλα αλλα.
Επισης εχει ενα μαγαζι πιο πανω το j&r που πουλαει υπολογιστες με απιθανες τιμες μολις βρω χρονο θα σας ανεβασω και την δικια μου ταξιδιωτικη ιστορια λεπτομερως.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το Go select pass; Αξίζει ή καλύτερα να αγοράσω μέσω internet απευθείας τα εισητήρια που θέλω; Στο ellis island αξίζει να πάμε; Διάβασα πως το μουσείο έχει υποστεί πολλές ζημιές απ'τον περσινό τυφώνα και πως αν και ξαναλειτούργησε προσφατα, πολλοί χώροι είναι κλειστοί ακόμα για επισκευές..
 

geoeva01

Member
Μηνύματα
40
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
orlando-miami-bahamas-n.y
Ταξίδι-Όνειρο
orlando-miami-bahamas-n.y
το ιδιο ακουσα και γω και δεν πηγα. παντως το go pass το πηρα και ηταν πολυ βολικο συμφερει δε πολυ αν παρεις πολλες διαφορετικες δραστηριοτητες γιατι σου βγαινουν πανω απο 20% φθηνοτερα. Επισης σου δινουν ενα pdf που το περνας στο κινητο το δειχνεις και μπαινεις στα αξιοθεατα που πληρωσες.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
το ιδιο ακουσα και γω και δεν πηγα. παντως το go pass το πηρα και ηταν πολυ βολικο συμφερει δε πολυ αν παρεις πολλες διαφορετικες δραστηριοτητες γιατι σου βγαινουν πανω απο 20% φθηνοτερα. Επισης σου δινουν ενα pdf που το περνας στο κινητο το δειχνεις και μπαινεις στα αξιοθεατα που πληρωσες.
Ευχαριστώ geoeva01! Με το pass γλιτώνεις τις ουρές; π.χ για top of the rock έχεις κάποια προτεραιότητα ή είναι καλύτερο το εισητήριο απ'το επίσημο site που δηλώνεις συγκεκριμένη ώρα; Σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερο το ελεύθερο εισητήριο γιατί αν πέσεις σε κακό καιρό πας άλλη μέρα/ωρα.. Αλλά αν είναι να περιμένω μεγάλες ουρές το ρισκάρω και πάω σε συγκεκριμένη ωρα.. Το ίδιο με απασχολεί και για το άγαλμα της ελευθερίας (δε θέλουμε να ανεβουμε στο στέμμα, έτσι κι αλλιώς έχουν εξαντληθεί τα εισητήρια)..

επίσης για το go pass διάβασα ότι πας και παίρνεις από τα γραφεία τους εισητήρια για το ferry δεν είναι ταλαιπωρία έτσι;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.550
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom