Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Σωστή η Dafni!
Μία επιβεβαίωση είναι πάντα ο καλύτερος τρόπος να αποφύγουμε δυσάρεστες εκπλήξεις!
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
εκτός από τη Γη???
Ηλέκτρα είσαι σούπερ!:clap::clap: Με βλέπω να ακυρώνω το διαμέρισμα αυτό και να κατηφορίζουμε...;) Από όσα διάβασα στα φορούμ, τα περισσότερα μπαράκια βρίσκονται ανάμεσα σε chain bridge και opera, επομένως βολεύει να μείνουμε κάπου εκεί. Αξιοθέατα κτλ δεν τα υπολογίζω γιατί είναι μέσα στο πρόγραμμα τα ατέλειωτα walking tours!! Το βράδυ με προβληματίζει (όσοναφορα στην περιοχή διαμονής πάντα!)λόγω..ταρίφας:rolleyes: Όσο για τη Βιέννη, ένα είναι σίγουρο, δεν θα φάω τη SacherTorte!!:D
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Αν όντως αλλάξεις περιοχή, ρίξε μια ματιά στο Alta Moda Fashion Hotel. Σ' αυτό μείναμε εμείς. Από τις καλύτερες εναλλακτικές στο κέντρο. Τα καλά ξενοδοχεία είναι αρκετά στο κέντρο, δε θα έχεις πρόβλημα να διαλέξεις. Just for your info: αν "κυνηγάς τη θέα", δες και την περίπτωση του ξενοδοχείου Intercontinental. Είναι πάνω στην όχθη του Δούναβη, στη μία άκρη της Γέφυρας των Αλυσίδων, από την πλευρά της Πέστης. Τα περισσότερα δωμάτιά του έχουν θέα στο Δούναβη και, το κυριότερο, στη Βούδα, η οποία τη νύχτα είναι όνειρο, με όλα τα αξιοθέατά της φωτισμένα!!!
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
εκτός από τη Γη???
Σευχαριστώ για τις προτάσεις Ηλέκτρα αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μας αυτή την εποχή είναι για :harakiri: :haha::haha: Πάντως μπήκα στο Booking να τσεκάρω το Alta Moda και βγάζει μνμ ότι προσωρινά δεν μπορείς να κάνεις κράτηση...το ίδιο βγάζει και σε άλλα site...:?::?: Βρήκα ήδη άλλο διαμέρισμα στην Klauzal square με πολύ καλές κριτικές, αυτό θα κλείσω μάλλον! Σημειωτέον από σήμερα στο only-apartments.com οι τιμές των διαμερισμάτων αυξήθηκαν από 0.5 έως 1.5?:rolleyes:. Στο booking δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο..για άλλα site δεν ξέρω, δεν τα παρακολουθούσα. Καλό μας μήνα!!!!!:D
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Έχεις δίκιο, όπου κι αν έψαξα κι εγώ δε βγάζει διαθεσιμότητα. Anyway, σίγουρα θα βρείτε ένα καλό και όχι ακριβό κατάλυμα, η Βουδαπέστη είναι γενικά οικονομική πόλη. Το καλύτερο είναι που πάτε Μάιο, που θα είναι όλα καταπράσινα!
Καλά να περάσετε, λοιπόν, προκαταβολικά! Και για ότι άλλο χρειαστείς, με χαρά μας να βοηθήσουμε αν μπορούμε:)
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Ευχαριστω πολυ Ηλεκτρα, απο βδομαδα που θα γυρισω θα γραψω τις εντυπωσεις μου.φανταζομαι κρυο που θα εχει!ελπιζω να μην αρρωστησω γιατι εγω την παταω ευκολα.μαλλον θα ειναι τα πιο κρυα γεννεθλια που θα εχω περασει!
Καλο μηνα σε ολους!!!
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
εκτός από τη Γη???
σοφάκι???? άντε βρε σοφάκι που είσαι να μας πεις πώς πέρασες στα γενέθλιά σου!!;):clap:
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
εκτός από τη Γη???
Καλά να περάσεις! Πράγμα βέβαιο στη Βουδαπέστη...
Μακάρι να ήμουν στη θέση σου!;)
Ηλέκτρα είσαι καλεσμένη μου για το Μάιο!;)
Πολλές και χρήσιμες οι πληροφορίες. Θα είμαι Βουδαπέστη το Μάρτιο και ήδη έχω κάνει μία πρώτη λίστα με τις προτάσεις σας.Ευχαριστώ πολύ όλους!!!
Καλό και αξέχαστο ταξίδι να έχεις Παολίνα:clap: Θα περιμένω εντυπώσεις και επιπλέον tips για να παίρνω σειρά για Μάιο:icecream::bleh:
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Γεια σας παιδια,
Η Βουδαπεστη ηταν μια κουκλα, ειχε πολυ κρυο αλλα δυστυχως ηταν το πιο χαλια ταξιδι μου γιατι απο τη πρωτη μερα αρρωστησα με πυρετο και εγινε χειροτερα μολις γυρισαμε θεσσαλονικη.Παντως οσο προλαβα να τη δω μου αρεσε πολυ. το γκουλας πολυ ωραιο και ζεστο μια και πονουσε πολυ ο λαιμος μου.το ξενοδοχειο που μειναμε New York Palace ηταν καταπληκτικο!!!βεβαια περιμενεις τα δωματια να ειναι πιο εντυπωσιακα αναλογα με το υπολοιπο ξενοδοχειο αλλα και παλι ηταν ωραια.Μου εφεραν και μια τουρτα εκπληξη για τα γεννεθλια.Η βολτα στη περιοχη Βουδα ηταν πανεμορφη και στεναχωριεμαι που δε μπορεσα να την ευχαριστηθω.Το πιο ωραιο φαγητο απο τα εστιατορια που δοκιμασαμε το ειχε το Kiskakuk!Επισης ωραια βολτα ηταν στην μεγαλη αγορα που αγορασαμε λουκανικα και παπρικα και στο Terorr Haza που αξιζει ολοι να το δουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.465
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom