Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
απο οτι θυμαμαι ειχαμε προσπαθησει να κανουμε online κρατηση, αλλα δεν ηταν εφικτο. Οταν φτασαμε ζητησαμε απο τον ρεσεψιονιστ να μς κλεισει ενα τραπεζι για την επομενη μερα , αλλα δυστυχως ηταν γεματο.
Εγω θα σου προτεινα με το που θα πατε στο χοτελ να το κανονισετε αμεσως
Στο Gerbeaud για πρωινο θα πατε η εχει το χοτελ σας πρωινο???
Gerbeaud Budapest
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
απο οτι θυμαμαι ειχαμε προσπαθησει να κανουμε online κρατηση, αλλα δεν ηταν εφικτο. Οταν φτασαμε ζητησαμε απο τον ρεσεψιονιστ να μς κλεισει ενα τραπεζι για την επομενη μερα , αλλα δυστυχως ηταν γεματο.
Εγω θα σου προτεινα με το που θα πατε στο χοτελ να το κανονισετε αμεσως
Στο Gerbeaud για πρωινο θα πατε η εχει το χοτελ σας πρωινο???
Gerbeaud Budapest
Έχει το ξενοδοχείο πρωινό, αλλά μια μέρα θα την αφιερώσουμε εκεί - το χω μες στο πρόγραμμα..:cool:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
γινομαι κουραστικη , αλλα πραγματικα κλειστε στο kiskakukk και δεν θα το μετανοιωσετε!! Eξαιρετικο value for money και φοβερες γευσεις
Κρατηση εκανα στελνοντας τους ενα mail και μου απαντησαν αμεσως.
Kiskakukk
Kiskakukk Etterem, Budapest - Restaurant Reviews - TripAdvisor
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
γινομαι κουραστικη , αλλα πραγματικα κλειστε στο kiskakukk και δεν θα το μετανοιωσετε!! Eξαιρετικο value for money και φοβερες γευσεις
Κρατηση εκανα στελνοντας τους ενα mail και μου απαντησαν αμεσως.
Kiskakukk
Kiskakukk Etterem, Budapest - Restaurant Reviews - TripAdvisor
Καθόλου κουραστική δεν γίνεσαι...Τι νόμιζες; Έχω βγάλει πρόγραμμα φαγητού για όλες τις μέρες :haha: Και για το Kisakkukk και για το Menza και για το brunch της Κυριακής πριν τα λουτρά στο Gundel :clap:
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Τι έγινε ρε παιδιά, δεν επέστρεψε κανείς; Εμείς φτάνουμε Παρασκευή απόγευμα και γυρνάμε Δευτέρα μεσημέρι. Πιστεύετε ότι θα "βγει" το παρακάτω πρόγραμμα:

Παρασκευή

Βόλτα στη Vaci Utca, στην Κεντρική Πέστη και ίσως βραδυνη κρουαζιέρα στο Δούναβη. Φαγητό Fatal αφού ειναι και κοντά στο ξενοδοχείο μας

Σάββατο

Κεντρική Αγορά με τα σουβενιρ, Βασιλική Αγ.Στεφάνου, οδό Andrassy At, Κρατική όπερα, σπίτι του τρόμου, πλατεία Ηρώων, εστιατόριο Gundel, κάστρο Vajdahunyad, και όλη τη γύρω περιοχή. Φαγητό Menza

Κυριακή

Ουγγρικό κοινοβούλιο και τα γύρω αξιοθέατα. Για κάνα 2ωρο στο νησί Μαργαρίτα και έπειτα στη Βούδα, ναό Matyas, οδό των Λόρδων, προμαχώνα των ψαράδων, Βασιλικό ανάκτορο και τη γύρω περιοχή. Φαί στο Horvath ή κάπου κοντά στο ξενοδοχείο (Eurostars).

Δευτέρα

Μια σύντομη βόλτα στο λόφο Gellert ή στο ξενοδοχείο Gellert και έπειτα αεροδρόμιο.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Αν περπατάτε πολύ μια χαρά βγαίνει το προγραμματάκι! Εμείς μια φορά μπήκαμε σε μετρό- κι αυτό μετά τα λουτρά που νιώθαμε μια...πνευματική κούραση :D- κατ' τα λοιπά όλο ποδαράτο, από τη μια γέφυρα στην άλλη...
Το Μουσείο Τρόμου δεν το επισκεφθήκαμε αλλά δεν το μετάνιωσα να σου πω κιόλας, σύμφωνα με αυτά που είχα ακούσει και διαβάσει..
Μη χάσεις ένα δείπνο στο Kiskakukk:

Kiskakukk

Θα σας αποζημιώσει, κάντε εγκαίρως κράτηση ωστόσο, εμείς βρήκαμε την 3η μέρα τραπέζι...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αν περπατάτε πολύ μια χαρά βγαίνει το προγραμματάκι! Εμείς μια φορά μπήκαμε σε μετρό- κι αυτό μετά τα λουτρά που νιώθαμε μια...πνευματική κούραση :D- κατ' τα λοιπά όλο ποδαράτο, από τη μια γέφυρα στην άλλη...
Το Μουσείο Τρόμου δεν το επισκεφθήκαμε αλλά δεν το μετάνιωσα να σου πω κιόλας, σύμφωνα με αυτά που είχα ακούσει και διαβάσει..
Μη χάσεις ένα δείπνο στο Kiskakukk:

Kiskakukk

Θα σας αποζημιώσει, κάντε εγκαίρως κράτηση ωστόσο, εμείς βρήκαμε την 3η μέρα τραπέζι...
ΑΑ για πες.. σου αρεσε??? τι φαγατε??
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
ΑΑ για πες.. σου αρεσε??? τι φαγατε??
Τι να πρωτοπώ δεν ξέρω...Πήραμε απόφαση να δοκιμάσουμε ό,τι περισσότερο γινόταν γι' αυτό κιόλας φάγαμε πρωινό και απευθείας το δείπνο στις 21.30..
Ξεκινήσαμε με Gullash, με κρύο ουγγρικό πιάτο, υπέροχο ροζέ μπουκάλι κρασί και μετά έγινε της κολάσεως...Πάπια με σος Cabernet, ψητά λαχανικά και πατάτες ροδέλες για μένα και το έτερον ήμιση, μοσχαράκι σε κόκκινο κρασί και σπιτικά ζυμαρικά. Σκάσαμε από το φαί. Εξαιρετικό σέρβις και προσωπικό, πολύ όμορφος χώρος..:clap:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Χαιρομαι που σου αρεσε. Και μας μας εξεπληξε μιας και δεν ειχαμε διαβασει καποια κριτικη και δεν ξεραμε τι θα βρουμε.
 

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
σιγκαπουρη-πουκετ
γεια σε ολους!γυρισα την τριτη απο βουδαπεστη κ ειπα να σας πω τις εντυπωσεις μου..
''Kafkasios'':Στο προγραμμα σου που ειναι μια χαρα να προσθεσεις οπωςσδηποτε τα λουτρα Σέτσενι διπλα απο το ζωολογικο κηπο και ειναι πραγματικα υπεροχα~!!
Γενικη συμβουλη ειναι να προσεχετε το νερο,πεφτει πολυ μεγαλη εκμεταλλευση,ενω στο σουπερ μαρκετ το μικρο μπουκαλακι εχει 0.59 φιορινια μας ετυχε σε μαγαζι πανω στην vaci utca να πληρωσουμε 8.000 φιορινια!!!!!το μεγαλο μπουκαλι..γενικα να προσεχετε τις κρυφες χρεωσεις..το τιπ,το σερβιτσιο...
φαγαμε στο fatal,μεγαλες μεριδες,καλο φαγητο πεντανοστιμο το λουκανικο του
Μην παραλειψετε να πατε για γλυκο στο New York cafe αξιζει παιδια!!!(ειδικα το γλυκο truffle κι ενα λευκο που θα σας δειξει )

Επισης ωραια εμπειρια για κατι διασκεδαστικο ειναι ο Λαβυρινθος ειναι πολυ κοντα στον Προμαχωνα κ στον Α.Ματθια και ειναι ανοιχτος ολο το 24 ωρο οποτε το προλαβαινετε ανετα..
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Σας ευχαριστώ όλους/όλες. Για τα λουτρά Σέτσενι με προβληματίζει μόνο ότι θα πρέπει να κουβαλάμε δικές μας πετσέτες/σαγιονάρες κτλ ή κάνω λάθος; Κάπου διάβασα ότι οι πετσέτες που σου παρέχουν είναι ψιλοχάλια;;

Το είχα διαβάσει στα ποστ το εστιατόριο Kiskakukk αλλά δε ξέρω πόση ώρα είναι με τα πόδια από το ξενοδοχείο μας (βρίσκεται κοντά στη γέφυρα Ελισάβετ). Μπορώ όμως να πάρω και το τραμ Νο2 έτσι;;

Στο εθνικό τους μουσείο πήγε κανείς;;
 

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
σιγκαπουρη-πουκετ
ναι ουτε εγω εμπιστευομαι τα δικα τους αλλα πηρα πετσετα απο το ξενοδοχειο για να μην την κουβαλαω στη βαλιτσα κ για σαγιοναρες τις δικες μου δεν πιανουν χωρο..
σε μια τσαντουλα η σακουλιτσα δεν ειναι τιποτα ,πιστεψε με.
ειδικα αν πατε βραδι θα εντυπωσιαστειτε με τους ατμους που βγαινουν...
μου αρεσαν πολυ περισσοτερο απ τα γκελερτ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom