Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
σιγκαπουρη-πουκετ
γιατι το λες αυτο?εμεις περασαμε τελεια στο λαβυρινθο γελασαμε πολυ μεχρι κ μινι ταινια γυρισαμε πλακα ειχε
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για μένα, που η Βουδαπέστη έχει να προσφέρει τόσα πράγματα, είναι κρίμα να χαλάσεις λεφτά εκεί. Καλύτερα κανένα λουτρό
 

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
σιγκαπουρη-πουκετ
καλα ναι απο αυτη την αποψη αν δεν εχεις χρονο καλως... εμεις ειχαμε πολυ χρονο κ θελαμε να το δουμε απο περιεργεια.. πηγαμε κ σε 2 λουτρα εχουν θεματα ομως με την καθαριοτητα στα κλειστα ( gellert) τα σέτσενι μακράν καλύτερα !
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Εμείς πηγαμε μια βόλτα και στa δυο αλλα βόλεψε λόγω ωρας να μπούμε στο Gellert εντάξει ωραια ήταν αλλα τα περίμενα καλυτερα!
Tip
Να έχετε σκουφάκι οσοι θέλετε να μπείτε στη μεγάλη πισίνα είναι υποχρεωτικό.
Αν δεν εχετε θα αγοράσετε εκει 650 ft.
Οι εξωτερικη πισίνα ηταν μισογεμάτη αυτη την εποχή δεν κολυμπούσαν πολλοι εκεί αλλα έκαναν ηλιοθεραπεία...
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Καλημέρα! Επειδή έχω μπερδευτεί γενικότερα και φεύγω Παρασκευή για Βουδαπέστη, τελικά ποια είναι η καλλήτερη γραμμή με το Hopp-on Hopp-off; Η Κόκκινη ή η Πορτοκαλί; Ισχύει για 24 ή 48 ώρες; Και η κρουαζιέρα στο Δούναβη είναι δωρεάν και με την Πορτοκαλί και με την Κόκκινη;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ούτε το ένα ούτε το άλλο. Η καλύτερη επιλογή είναι τα ποδαράκια και οι δωρεάν ξεναγοί
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ούτε το ένα ούτε το άλλο. Η καλύτερη επιλογή είναι τα ποδαράκια και οι δωρεάν ξεναγοί
Ασε το Χιπ χοπ όν οφ ... Γιατι να πάρει δωρεάν ξεναγούς και να μην έχει τον οδηγό ανά χείρας ή κάποια τιπς απο το φόρουμ και να κάνει τη δουλεια του ο άνθρωπος ; Δεσμεύεσαι με τους ξεναγούς
Εξάλλου η Βουδαπέστη περπατιεται εύκολα
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Νέα παιδιά είστε. Αφήστε τα λεωφορεία για τις άλλες ηλικίες και περπατήστε. Αν δεν το κάνεις τώρα πότε θα το κάνεις;
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ευχαριστώ για το "νέα παιδιά", αλλά έχω ήδη 2 παιδιά.... Πάντως θα ακολουθήσω την συμβουλή όλων σας και θα το κόψουμε με τα πόδια.. Έχουμε συνηθίσει και το πολύ περπάτημα με τα παιδιά... και οι αποστάσεις ούτως ή άλλως από ότι είδα περπατιούνται! Απλά έλεγα μήπως το παίρναμε για να έχουμε μια πρώτη γρήγορη εικόνα της πόλης. Ειδικά όταν πάμε Αμερική αυτό μας βοηθάει πολύ!
Αύριο φεύγουμε, οπότε αν έχετε κάποια πρόταση...
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Εμείς πηγαμε μια βόλτα και στa δυο αλλα βόλεψε λόγω ωρας να μπούμε στο Gellert εντάξει ωραια ήταν αλλα τα περίμενα καλυτερα!
Tip
Να έχετε σκουφάκι οσοι θέλετε να μπείτε στη μεγάλη πισίνα είναι υποχρεωτικό.
Αν δεν εχετε θα αγοράσετε εκει 650 ft.
Οι εξωτερικη πισίνα ηταν μισογεμάτη αυτη την εποχή δεν κολυμπούσαν πολλοι εκεί αλλα έκαναν ηλιοθεραπεία...
300 φιορινια (τουλαχιστον στα gellert) εχει το σκουφακι κ ειναι σαν τα shower caps που παρέχουν τα ξενοδοχεια.
Αν είστε φαν της σαουνας, να τη δοκιμασετε οπωσδηποτε. Μακραν καλύτερη απο πολλές που εχω κανει εδω...Σκανδιναβία δεν έχω παει ακομα!:D
Ααα. Επίσης στην μεικτή εσωτερική πισίνα παλι στα Gellert αν μισαωρο έχει aqua aerobic. ο μ.ο ηλικιας είναι ανω των 50-60..αλλα είχε την πλάκα του.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Συμφερει να παρω budapest card?Αυτη των 72 ωρων?

Την εχει παρει κανενας?

Ή να προτιμησω το κλασσικο 3ημερο εισιτηριο?

Γιατι ρωταω θα μου πειτε.
Η παρεα με την οποια θα παω βουδαπεστη θελει να δει και κανενα μουσειο.
Εχουμε κατι καλο να δουμε εκει,που να αξιζει?Καποια προταση?

Γιατι οταν ειχα παει εγω δεν ειχα δει κανενα.Δεν ενδιαφερομουν τοτε και δεν το εψαξα.

Οποτε αν εχετε καποια προταση που να εχει και εκπτωση με την budapest card ή και χωρις με χαρα θα την διαβασω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.060
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom