Κένυα Τανζανία Been there, Seen it All

Gyristra

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Εδώ δε μπορούμε να φιμώνουμε τον κόσμο. Είμαστε μια ανοιχτή κοινότητα με όλων των ειδών τους ανθρώπους. Κάθε άνθρωπος κρίνεται από αυτά που λέει και γράφει.

Αν είναι να φοβόμαστε να συμμετέχουμε σε μια κοινότητα επειδή μπορεί κάποιοι να μη μας απαντήσουν όπως μας αρέσει, τότε δε βρίσκω το νόημα της συμμετοχής. Μπορεί στην κοινωνική μας ζωή να διαλέγουμε με ποιους θα κάνουμε διάλογο, όμως εδώ έχουμε όλων των ειδών τους ανθρώπους, είτε μας αρέσουν είτε όχι. Αυτό είναι που το κάνει και ενδιαφέρον. :)
Εχεις δικιο,φαινεται δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο φορουμ,ειναι η δευτερη συμμετοχη μου,ειμαι μελος και σε ενα φιλοζωικο site ,ειμαι και λιγο ευαισθητη ,αν και κοντευω να γινω γιαγια,εδεσε το γλυκο:)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν λέω ότι είναι γενικός κανόνας των online κοινοτήτων, μπορεί σε άλλα φόρα να λειτουργούν έτσι που περιγράφεις. Απλά εδώ έχουμε προτιμήσει να μην επιβάλουμε "κανόνες συμπεριφοράς" (μέχρι κάποια όρια ασφαλώς), να μην καλουπώνουμε δηλαδή την προσωπικότητα κάθε ανθρώπου.

Και απλά, όλοι κρίνονται από αυτά που γράφουν.

Οπότε μην ανησυχείς για το πώς θα αντιδράσουν κάποιοι σε κάτι που θα γράψεις. Πάντα θα βρεθεί κάποιος να πει την κακία του, συμβαίνει σε όλους. ;)
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Και σίγουρα θα βρεθεί κάποιος-α να πάρει το μέρος σου και να σε υπερασπισθεί. ;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.965
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ενδιαφέροντα τα παραπάνω, αλλά τη σχέση έχουν με την αφρικάνικη ταξιδιωτική ιστορία?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Διότι η κουβέντα ξεκίνησε με βάση έναν χαρακτηρισμό που υπάρχει στη συγκεκριμένη ιστορία. Αν μείνει εδώ, θα την αφήσω εδώ. Αν συνεχιστεί η κουβέντα θα τη μεταφέρω.
 

flora

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Αζόρες-Μαδέιρα
το ταξίδι έχει αξία όταν βλέπεις αυτά που έχει να σου δείξει μια χώρα...όχι όσα θες να δεις εσύ! τουλάχιστον για μένα αυτή είναι η ουσία του ταξιδιού..να δώ και τη χειρότερη πλευρά του προορισμόυ μου (και την καλύτερη βέβαια). με μεγάλο ενδιαφέρον διάβασα τις ταξιδιωτικές ιστορίες για αιθιοπία, τανζανία και κένυα... θέλω να πάω το μάιο σε αυτές τις χώρες και έχω ενθουσιαστεί! νομίζω πως είναι ταξίδι ζωής και πως επιστρέφεις πιο άνθρωπος μετά απο τέτοιους προορισμούς. ευχαριστώ πολύ για τις αληθινές εικόνες που μου χαρίσατε.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
AEKfan πολυ καλη η διηγηση σου.Πρεπει να ειχες στομαχια και αντερα λυκου για να κανεις μονος σου τετοιο ταξιδι και μπραβο σου που τα καταφερες, ταξιδευουμε και εμεις νοερα διαβαζοντας τετοιες ιστοριες
 

stub_born

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Όνειρο ζωής οι εικόνες που περιγράφετε, μακάρι να τα καταφέρουμε (Σύντομα!) και εμείς οι νεότεροι :)
Eρώτηση: πηγαίνατε ας πούμε, σε ένα τζιπ, 6 άτομα. Υπήρχε περίπτωση να σας επιτεθεί ζώο ή να συμβεί γενικά κανένα απρόοπτο; Υποθέτω η συμβολή των ντόπιων θα ήταν καθοριστική.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Όνειρο ζωής οι εικόνες που περιγράφετε, μακάρι να τα καταφέρουμε (Σύντομα!) και εμείς οι νεότεροι :)
Eρώτηση: πηγαίνατε ας πούμε, σε ένα τζιπ, 6 άτομα. Υπήρχε περίπτωση να σας επιτεθεί ζώο ή να συμβεί γενικά κανένα απρόοπτο; Υποθέτω η συμβολή των ντόπιων θα ήταν καθοριστική.

Πιθανόν να μην είδες ότι έχει να γράψει τρία χρόνια σχεδόν...

Μάλλον δύσκολα θα πάρεις απάντηση....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.521
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom