Ιταλία Bergamo/ Και μετα τι;

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Oχι δεν το εχω κανει. Αν θελεις πληροφοριες ανοιξε δικο σου καινουργιο θεμα, γιατι εδω ισως και να μην το δουν οι γνωστες της Ιταλιας.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.397
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
να κολλαει εξαιρετικά δύσκολο..μάλλον η συνδεση σου έχει πρόβλημά ή βαζεις λαθος τα ονοματα. βαλε Venezia-Bergamo. εμενα μου το εβγαλε σε 1 δευτ. από 33Ε κ βάλε. αλλάζεις στη Brescia.
ως γνωστον αυτό το σαιτ καθώς και της Alitalia δεν κολλάνε ποτέ. αν σας κολλήσουν αρχίστε την αναζήτηση νεου pc ή internet provider....:haha::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εχεις δικιο! Εγραφα το ονομα στα αγγλικα. Θεωρουσα οτι επειδη ειμαι στην αγγλικη ιστοσελιδα θα μπορουσε να αναγνωρισει ποια ειναι η Venice!:haha:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.397
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχεις δικιο! Εγραφα το ονομα στα αγγλικα. Θεωρουσα οτι επειδη ειμαι στην αγγλικη ιστοσελιδα θα μπορουσε να αναγνωρισει ποια ειναι η Venice!:haha:
μμμ εδώ χρειάζεται να πνιγεί η προβοκάτσια εν τη γενέσει..:haha::haha:
φυσικά και αναγνωρίζει τα αγγλικά. και στα αγγλικα σε 1 δευτ μου το έβγαλε.. φυσικά και άλλες πόλεις που έβαλα στα αγγλικά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.747
Likes
50.898
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
εχεις κανει αυτο το δρομολογιο?αν ναι οποιαδηποτε πληροφορια η παγιδα θα μου ητανε χρησιμη(κοστος εισητηριων,χρονος αναμονης κ.τ.λ)
To έκανα εγώ χθες, με στάση στη Βερόνα. Από Βερόνα για Μπέργκαμο ήθελε αλλαγή στο Rovato, τα τραίνα αστεία από πλευράς οργάνωσης για άλλη μια φορά, μαθήματα στωικότητας από τους Ιταλούς επιβάτες... Αν θυμάμαι καλά, από Βενετία για Βερόνα γύρω στα 7 ευρώ κι από εκεί για Μπέργκαμο γύρω στα 9 (ή ανάποδα, αλλά συνολικά γύρω στα 16 τέλος πάντων).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.397
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
To έκανα εγώ χθες, με στάση στη Βερόνα. Από Βερόνα για Μπέργκαμο ήθελε αλλαγή στο Rovato, τα τραίνα αστεία από πλευράς οργάνωσης για άλλη μια φορά, μαθήματα στωικότητας από τους Ιταλούς επιβάτες... Αν θυμάμαι καλά, από Βενετία για Βερόνα γύρω στα 7 ευρώ κι από εκεί για Μπέργκαμο γύρω στα 9 (ή ανάποδα, αλλά συνολικά γύρω στα 16 τέλος πάντων).
ε καλά δεν έκανες αυτό ακριβώς..και ούτε θα συνιστούσα αυτή τη λύση κι ας χαμηλώνεις το κόστος. εκτός αν έχει υπομονή και άααπλετο χρονο. με στάση και αλλαγή στη Βερόνα οι 3 ώρες γίνονται κάμποσες παραπάνω. και παίρνοντας εννοείται τα φθηνότερα τραίνα. τα οποία φυσικά δεν είναι τα μόνα στη γείτονα και ούτε χαρακτηρίζουν την εταιρεία. η διαδρομη Βενετία-Βερόνα διαρκεί κάτω απο 1 ωρα με υπερσύγχρονο τραίνο υψηλής ταχύτητας. οι επιβάτες που επιλέγουν τη φθηνότερη λύση των 2,5 ωρών εννοείται ότι θα πρέπει να χαμηλώσουν τις απαιτήσεις τους..δεν είναι επί του παρόντος αλλά οι καθυστερήσεις δεν είναι χαρακτηριστικό πάντως της Trenitalia.
 
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΣΕΒΙΛΛΗ-ΜΑΔΡΙΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ριο
το δοκιμασα πριν λιγο και στα ιταλικα και στα αγγλικα αλλα δεν βγαζει δρομολογια,τι λαθος να κανω αραγε?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.397
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το δοκιμασα πριν λιγο και στα ιταλικα και στα αγγλικα αλλα δεν βγαζει δρομολογια,τι λαθος να κανω αραγε?
το σαιτ δουλευει κανονικά και είναι κ πολύ γρήγορο. βάλε στο πεδίο 1. Venice, στο πεδίο 2. bergamo, στο 3,4 ημερομηνίες κ πάτα send. αν κ πάλι δεν γινεται τίποτε δοκίμασε με άλλο pc ή ζήτα βοήθεια από καποιον άλλο. το μόνο που δεν έχει πρόβλημα είναι το σαιτ.
 
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΣΕΒΙΛΛΗ-ΜΑΔΡΙΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ριο
το λαθος μου ητανε οτι εβαζα για τον μηνα ιουνιο δρομολογια οποτε προφανως δεν τα βγαζει για τοτε,ισως τον ιουνη αλλαζουν οι ωρες αναχωρησεις
 
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΣΕΒΙΛΛΗ-ΜΑΔΡΙΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ριο
το εισητηριο ειναι ενιαιο στην τιμη των 33 ευρω για βενετια-μπεργκαμο η πρεπει στη μπρεσια να κοψω αλλο?
 

koukounari

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
παιδιά γεια σας και από εμένα..χρειάζομαι την βοήθειά σας γιατί είμαι νέα στο χώρο των ταξιδιών..λοιπόν έκλεισα αεροπορικά εισιτήρια από Χανιά για Μπεργκαμο με 263ευρώ(+ 1 βαλίτσα) για να εμενα και για 2 φίλες μου για την χαλάρωση μας μετά την εξεταστική του Σεπτεμβρίου.(πολύ φτηνά!!).φτανουμε στο Μπεργκαμο 17/10 και ώρα 22.05 και φεύγουμε από το μπεργκαμο στις 24/10 και ώρα 17.20.έχω σκεφτεί το εξής πρόγραμμα : 19/10 να πάρουμε πρωινό τρένο για βανετια να μείνουμε εκεί 4 βράδια.στις 23 να πάρουμε πάλι πρωινό τρένο και να πάμε βερονα για ένα βράδυ.και στισ 24/10 να φύγουμε από Βερόνα για Μπεργκαμο ώστε να προλάβουμε την πτήση μας ( :( )
οι ερωτήσεις-απορίες μου είναι οι εξής:
α) πως σας φαίνεται το πρόγραμμα πού έφτιαξα?
β) το βράδυ στις 17 που φτάνουμε στο αεροδρόμιο τι συγκοινωνία θα πάρουμε για να πάμε στο μιλάνο?δρομολόγια και τιμές....
γ) στις 24 φτάνουμε στο Μπεργκαμο.πώς θα πάμε στο αεροδρόμιο που είναι λίγο πιο έξω από την πόλη?τι ώρες έχει δρομολόγια?και τι τιμές έχει?
Σας ευχαριστώ εκ το προτέρων!!!!!!!!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Καλά με τέτοιο τίτλο και δεν έχουν απαντήσει ακόμα τα ρσενικά του φόρουμ?
Θέλετε να μείνετε Μιλάνο??Γιατί όχι Μπέργκαμο?
Εγώ με τις φίλες μου δε νομίζω να έμενα 4βράδια Βενετία..Θα πήγαινα 2-3 βράδια μαξ και μετά κάπου αλλού...Έχετε δεί ξενοδοχεία και τιμές στη Βενετία?
Για δρομολόγια τρένων και τιμές , Trenitalia - HomePage

Κάνε λίγο υπομονή και απο Δευτέρα επστρέφει ο μετρ της Ιταλίας να σε βοηθήσει..Δε νομίζω να πεί όχι σε νέες κι ωραίες!:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.292
Μηνύματα
886.931
Μέλη
38.963
Νεότερο μέλος
panosFO

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom