Γερμανία Berlin - δρομολόγιο για Schonefeld τα ξημερώματα

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Eπειδή γενικά όπως το κοίταξα γύρω στο 40άρι βγαίνει, τείνω προς το να ακυρώσω το ένα βράδυ στο άλλο ξενοδοχείο (ελπίζω να μου επιτραπεί από το πρακτορείο) και να κλείσω στο Leonardo Hotel δίπλα στο Schonefeld. Και θα γλυτώσω γύρω στα 50 ευρώ συνολικά, και θα έχω και πιο ήσυχο το κεφάλι μου ότι θα είμαι κοντά στο αεροδρόμιο (γενικά αγχώνομαι τρομερά με το να μη χάσω την πτήση μου). Επιπλέον, το shuttle service από το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι μάλλον δωρεάν, και το ξενοδοχείο μου φάνηκε αξιοπρεπέστατο! Ας ελπίσουμε το πρακτορείο να μου κάνει τη χάρη :p

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας για τις πληροφορίες σας!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
το shuttle bus δεν ειχε μεγαλη διαφορά με τα εισητηρια του τρενου που θα χρειαζοταν να πληρωσω για να φτάσω στο ξενοδοχείο και για αυτό το προτίμησα....29,70 βλεπω στις σημειωσεις μου για 2 ατομα....ψαξε germantransfer..
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
To κοίταξα αυτό, βγαίνει γύρω στα 40 ευρώ. Είναι μια καλή λύση!

Απλά πληροφοριακά για όποιον άλλο τον ενδιαφέρει η λύση του συγκεκριμένου ξενοδοχείου κοντά στο αεροδρόμιο, επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι το shuttle ξεκινάει αυστηρά στις 5 :( Ωστόσο 3 λεπτά από το ξενοδοχείο έχει λέει S bahn station, που σε μία στάση φτανεις στο αεροδρόμιο, και ξεκινάει στις 4 το πρωί. ααααααααχ Aegean που διέκοψες τις πτήσεις σου για Βερολίνο!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
alkistismaria...
στο ταξί εδωσα 25 ευρω...και δεν κάνω λάθος...μαλιστα μου ειχε κάνει εντυπωση που η κυρία οδηγός με ρωτησε αν θελω αποδειξη η οχι...
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
φιλανδια
Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.Παρακαλω τα φωτα σας.Εκλεισα στις 12 μαρτιου για βερολινο με Easyjet και θελω να μου πειτε αν ξερετε επειδη εχω πολυ πρωινη πτηση γυρισμου τι γινετεαι με τα τρενα η τα λεοφωρεια που πανε στο shonefeld αεροδρομιο.Η περιοχη που θα μεινω ειναι κοντα στο ζωολογικο κηπο και πρεπει να ειμαι στο αεροδρομιο 5 το πρωι ημερα σαββατο.Απο το σαιτ του αεροδρομιο δεν καταλαβα αν εχει τρενο η λεοφωρειο το βραδυ,απο καπου στο ζωολογικο κηπο κοντα,για αεροδρομιο,Σας ευχαριστω και καλα ταξιδια σε ολους.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Παλαιότερα είχε γραφτεί οτι δεν έχει συγκοινωνία τόσο πρωϊ.
Περίμενε μήπως απαντήσει κάποιος οτι άλλαξε κάτι.
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.Παρακαλω τα φωτα σας.Εκλεισα στις 12 μαρτιου για βερολινο με Easyjet και θελω να μου πειτε αν ξερετε επειδη εχω πολυ πρωινη πτηση γυρισμου τι γινετεαι με τα τρενα η τα λεοφωρεια που πανε στο shonefeld αεροδρομιο.Η περιοχη που θα μεινω ειναι κοντα στο ζωολογικο κηπο και πρεπει να ειμαι στο αεροδρομιο 5 το πρωι ημερα σαββατο.Απο το σαιτ του αεροδρομιο δεν καταλαβα αν εχει τρενο η λεοφωρειο το βραδυ,απο καπου στο ζωολογικο κηπο κοντα,για αεροδρομιο,Σας ευχαριστω και καλα ταξιδια σε ολους.
Πριν από μερικές ημέρες είχα κι εγώ πρωϊνή πτήση και είχε κανονικά. Βέβαια κάναμε το λάθος να συμβουλευτούμε την άκυρη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου που μας έδωσε λάθος info και καταλήξαμε να πάρουμε ταξί, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία :p

Εδώ πάντως που κοιτάω για 12 Μαρτίου δείχνει ότι έχει κανονικά
http://fahrinfo.vbb.de/bin/query.ex...1389286589&REQ0HafasScrollDir=2#soonerColumns
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
φιλανδια
Πριν από μερικές ημέρες είχα κι εγώ πρωϊνή πτήση και είχε κανονικά. Βέβαια κάναμε το λάθος να συμβουλευτούμε την άκυρη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου που μας έδωσε λάθος info και καταλήξαμε να πάρουμε ταξί, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία :p

Εδώ πάντως που κοιτάω για 12 Μαρτίου δείχνει ότι έχει κανονικά
http://fahrinfo.vbb.de/bin/query.ex...1389286589&REQ0HafasScrollDir=2#soonerColumns
ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας.μαλλον θα εινω το τελευταιο βραδυ στο αεροδρομιο.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.958
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.Παρακαλω τα φωτα σας.Εκλεισα στις 12 μαρτιου για βερολινο με Easyjet και θελω να μου πειτε αν ξερετε επειδη εχω πολυ πρωινη πτηση γυρισμου τι γινετεαι με τα τρενα η τα λεοφωρεια που πανε στο shonefeld αεροδρομιο.Η περιοχη που θα μεινω ειναι κοντα στο ζωολογικο κηπο και πρεπει να ειμαι στο αεροδρομιο 5 το πρωι ημερα σαββατο.Απο το σαιτ του αεροδρομιο δεν καταλαβα αν εχει τρενο η λεοφωρειο το βραδυ,απο καπου στο ζωολογικο κηπο κοντα,για αεροδρομιο,Σας ευχαριστω και καλα ταξιδια σε ολους.
Στις 30 Δεκεμβρίου που επιστρέψαμε πήραμε τρένο από Alexanderplatz στις 6 η ώρα το πρωί. Είχε και νωρίτερα αλλά δεν θυμάμαι συγκεκριμένες ώρες.
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
παιδια εχει σιγουρα συγκοινωνια s-bahn πρωι πρωι, νομιζω στι 5:20. τωρα για λεοφορεια δεν ξερω αλλα μετρο εχει σιγουρα ανοιχτο. δες το site των γερμανικων μεσεων μεατφορας και θα στα βγαλει ολα μονο του.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom