Black Friday

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Για 2η φορά φέτος η black friday θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου.
Πέρυσι είχε μεγάλη επιτυχία όχι μόνο για τις πωλήσεις των εμπορικών καταστημάτων αλλά και γιατί οι περισσότερες αεροπορικές εταιρίες έκαναν κάποιες πολύ καλές προσφορές ή μάλλον έβγαλαν κάποια εισιτήρια με ελάχιστο αντίτιμο, πχ η Volotea για κάποιους προορισμούς εισιτήρια με 1 ευρώ.
Αποφάσισα το συγκεκριμένο θέμα να το συζητήσω μαζί σας από σήμερα έτσι ώστε να έχουμε ένα χρονικό περιθώριο να σκεφτούμε κάποιους προορισμούς που θέλουμε να επισκεφτούμε ή που πιθανώς θα θέλαμε αν βρούμε μια τέτοια προσφορά.
Και το λέω γιατί τις περισσότερες φορές μπορεί να αγοράσουμε κάποια εισιτήρια γιατί η τιμή είναι πολύ οικονομική και τελικά να μη τα χρησιμοποιήσουμε ποτέ γιατί δεν έχουμε συνυπολογίσει όλα τα υπόλοιπα έξοδα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μα τι παθατε φετος; Παρα πολλη συζητηση για το αν πρεπει να παρουμε προσφορες. Το 1 ευρο το παιρνεις και το σκεφτεσαι μετα. Και θα το σκεφτω απο τωρα;;
Το 1 οχι. Τα 6,67 ομως οπωσδήποτε απαιτούν μια δευτερη ενδελεχη σκεψη.


screenshot_20171108184206.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.076
Για να απαντησω στο αγωνιώδες ερώτημα του θέματος παραθέτω πάλι τον χρήσιμο χάρτη. Οποιοδήποτε εισιτήριο κοστίζει λιγότερο του εισιτηριου του μετρό για αεροδρόμιο και ο προορισμός ανήκει στις "πράσινες" περιοχές του χάρτη, σημαίνει οτι το παίρνεις το 3ήμερο θα βγει ανώδυνα.
https://www.numbeo.com/cost-of-living/gmaps.jsp
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Καλημέρα σας,
Μάλλον εγώ δεν εκφράστηκα σωστά και σας μπέρδεψα.
Σαφώς και είμαι υπέρ του να ''εκμεταλλευόμαστε'' την κάθε ευκαιρία που μας δίνετε για να πραγματοποιήσουμε ακόμα ένα ταξίδι ή μια απόδραση 2-3 ημερών όπως πολύ σωστά λέει και η paefstra.
Εγώ πέρυσι τη συγκεκριμένη μέρα αγόρασα 5 εισιτήρια ,για να ταξιδέψουμε όλη η οικογένεια ,
(βλέπετε είμαστε και πολλοί) Βενετία -Αθήνα με 1 ευρώ έκαστο και παρακολουθούσα για να κλείσω το πήγαινε με οικονομική τιμή .
Φέτος λοιπόν θα με είμαι με την κάρτα στο χέρι για να από νωρίς για να μπορέσω να ''τσιμπήσω''
κανένα φτηνό εισιτηριάκι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.076
Η Βενετια ειναι στα τζιζ κοκκινα του χαρτη. Το κοστος του εισιτηριου ειναι σταγονα στον ωκεανο.
Κλεισε νοτο αν και οταν βγουν παρομοιες προσφορες. Επισης το κοστος μουσειων και φαγητου στη Γενοβα το βρηκα λογικοτατο. Πιο οικονομικη και απο Βερονα.
 

porcelain

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Επιεικώς άσχετη....οι προσφορές τι ώρα εμφανίζονται; με το που αλλάξει η μέρα από Πέμπτη σε Παρασκευή; Και θα πρέπει να μπούμε στο site της κάθε αεροπορικής πχ Aegean, Ryanair..; Ή θα βρούμε τις προσφορές και σε μηχανές πχ airtickets, skyscanner κλπ;;
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Καλημέρα και καλή βδομάδα.
Μου ήρθε ένα mail από Raynair ότι από σημερα και καθ' ολη τη διάρκεια της εβδομάδας θα έχει καθημερινά διαφορετικές πορσφορές.
Δεν έχω καταφέρει να μπω και να δω αλλά ήθελα να σας ενημερώσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom