Camping.

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Κάτσε να πάρει πρώτα τη σκηνή!:haha:
Για λέγε Νίκο μπας και βρούμε τίποτα και για σένα και να μην παραπονιέσαι:D
 

nikosfp

Member
Μηνύματα
56
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βερολίνο-Δρέσδη
Ταξίδι-Όνειρο
Oρλάντο Φλόριδα-ΗΠΑ
Λοιπον,εχουμε και λεμε.Θελω να διασχισω την Ελβετια καθετα,απο Μιλανο και να βγω Γερμανια.Επειτα να διασχισω την Ν.Γερμανια προς δυτικα,να μπω Αυστρια,Klangenfurt,Gratz,Vienna.Επειτα να πεταχτω και μεχρι την Βουδαπεστη.Εκεινο που θα παρακαλουσα οποιον νομιζει πως αξιζει και ξερει φυσικα,ειναι να μου υποδειξει πια διαδρομη αξιζει να περασω την Ελβετια.Ποια ειναι η πιο μαγευτικη διαδρομη?Ευχαριστω.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δυστυχώς δεν έχω κάνει αυτή τη διαδρομή. Ελπίζω αν όλα πάνε καλά να κάνω τον Ιούλιο ένα μέρος της. Υπάρχουν εκατοντάδες κάμπινγ σε αυτές τις περιοχές. Απλά πρέπει να ψάξεις με google ή ότι άλλο. Τα λέμε πάλι
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Εγω φιλε μου εχω κανει αυτο που ζητας και σε παροτρεινω να το κανεις κι εσυ.
Διαβασε εδω που το εγραψα πολυ προσφατα http://www.travelstories.gr/showthread.php?t=1391

ΥΓ.Για οτι χρειαστεις,εδω ειμαι.
 

nikosfp

Member
Μηνύματα
56
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βερολίνο-Δρέσδη
Ταξίδι-Όνειρο
Oρλάντο Φλόριδα-ΗΠΑ
Εγω φιλε μου εχω κανει αυτο που ζητας και σε παροτρεινω να το κανεις κι εσυ.
Διαβασε εδω που το εγραψα πολυ προσφατα http://www.travelstories.gr/showthread.php?t=1391

ΥΓ.Για οτι χρειαστεις,εδω ειμαι.
Φιλαρακο dk σ ευχαριστω για την βοηθεια σου.Αλήθεια εχεις διασχισει την Ελβετια οδικως?Αν ναι, πες μου ποια διαδρομη πηρες?
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Δεν την εχω διασχισει ολη,απλα ενα κομματι της.
Μπηκα απο τα συνορα με Λιχτενσταιν(Βαντουζ) και πηρα τον Α3 που οδηγει στην Ζυριχη.
Ειχα να διανυσω περιπου 100 χλμ,τα μισα απο αυτα ομως πλαι στην ομωνυμη λιμνη.
Απο Ζυριχη πηρα τον Ε41 που οδηγει στους καταρρακτες του Ρηνου(Σαφχαουζεν) και μετα απο κει ενα μικρο κομματι εθνικης οδου Α4 με οδηγησε στα συνορα με την Γερμανια και συγκεκριμενα στον επαρχιακο δρομο που κατεβαινει τον Μελανα Δρυμο(Βlack Forest) περναει απο την λιμνη Titisee και καταληγει στο Φραιμπουργκ.Η διαδρομη ειναι φανταστικη.
Παλαιοτερα ειχα μπει απο Γαλλια με πουλμαν στη Γενευη και εφτασα μεχρι Λωζανη.
 

AleGE

Member
Μηνύματα
42
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Οδικός στο Θιβέτ
Λοιπον,εχουμε και λεμε.Θελω να διασχισω την Ελβετια καθετα,απο Μιλανο και να βγω Γερμανια.Επειτα να διασχισω την Ν.Γερμανια προς δυτικα,να μπω Αυστρια,Klangenfurt,Gratz,Vienna.Επειτα να πεταχτω και μεχρι την Βουδαπεστη.Εκεινο που θα παρακαλουσα οποιον νομιζει πως αξιζει και ξερει φυσικα,ειναι να μου υποδειξει πια διαδρομη αξιζει να περασω την Ελβετια.Ποια ειναι η πιο μαγευτικη διαδρομη?Ευχαριστω.

Φίλε μου έχω κάνει της διαδρομές αυτές , και σύντομα θα σου δώσω λεπτομέρειες .
 

nikosfp

Member
Μηνύματα
56
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βερολίνο-Δρέσδη
Ταξίδι-Όνειρο
Oρλάντο Φλόριδα-ΗΠΑ

vagelis

Member
Μηνύματα
58
Likes
47
Ζητουνται πληροφοριες για καμπιγκ, οργανωμενο ή ελευθερο, στην Ευβοια.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Έχεις υπ'όψη σου το ΠΟΤΑΜΙ; Νότια Εύβοια, απέναντι από την Άνδρο, τα πλατάνια μέχρι τη θάλασσα που όμως με βοριά έχει πολύ κύμα. Μιλάμε βέβαια για ελεύθερο. Καφενεδάκι-ταβέρνα-μίνι μάρκετ όλα σε ένα. Φοβερή παραλία
 

AleGE

Member
Μηνύματα
42
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Οδικός στο Θιβέτ
Ζητουνται πληροφοριες για καμπιγκ, οργανωμενο ή ελευθερο, στην Ευβοια.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.
Με θέα το αιγαίο πέλαγος
Για privet ελεύθερο camping πάνω στο ποτάμι, κάτω από τα πλατάνια ( προτείνω με παρέα επειδή είναι απόμερα ) συμφωνώ με το Δήμο , είναι το ΠΟΤΑΜΙ .
Για ελεύθερο camping πάνω στο ποτάμι , κάτω από τα πλατάνια , στην εκπληκτική παραλία της ΒΛΑΧΙΑΣ ( έχει και δύο μαγαζάκια ) ενώ εναλλακτικά αν σου αρέσει το βότσαλο και ο πολύς ήλιος ( χωρίς δέντρα ) πήγαινε στην ΧΙΛΙΑΔΟΥ .
Για οργανωμένο camping συνιστώ ανπιφίλακτα αυτό στην παραλία της ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ ( καθαρό και οργανωμένο , σε ωραία παραλία ) κοντά και στη νυκτερινή ζωή .
Στον ευβοϊκό κόλπο
Για ελεύθερο camping , στο βότσαλο κάτω από τα πεύκα ( έχει και καφέ-μπαρ ) , ακριβός πριν της ΡΟΒΙΈΣ .
Για privet ελεύθερο camping , κοντά στην αμμουδιά , κάτω από τα πεύκα κοντά στον ΑΓΙΟ ΓΕΩΡΓΙΟ ΛΙΧΑΔΑΣ δίπλα στο club MED .
Όλα τα μέρη έχουν τη χάρη τους , ότι και να επιλέξεις πιστεύω θα σου αρέσει .
 
Last edited by a moderator:

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Να συμπληρώσω για οργανωμένα: Το κάμπινγκ της Αγ.Άννας είναι πιο νεολαιίστικο και πιο "βαβουριάρικο". Στο Πευκί, ωραίο, πιο οικογενειαακό αλλά και κοντά στη "βαβούρα" του χωριού στο θάλάσσιο πέρασμα μεταξύ Εύβοιας και Μαγνησίας. Στις Ροβιές ώραίο, ήσυχο,οικογενειακό κάμπινγκ στον Β.Ευβοϊκό. Όλα με αρκετό ως πολύ πράσινο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.088
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom