Γαλλία Cannes η Antibes?

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Γεια σας!Ειμαι 16 χρονων και σε ενα χρονο μιας καιε χω αποφασισει αν σπουδασω Γαλλια θελω να παω σε summer camp στη Γαλλια για 1 μηνα ωστε να κανω μαθηματασ τη γλωσσα που αν και γνωριζω θελω να εξελιξω σε αριστο επιπεδο!Εψαξα και βρηκα προγραμματα και εχω καταληξει οτι θελω να μενω οχι σε campus μαζι εμ χιλαιδες αλλα παιδια αλλα σε οικογενεια ωστε να μπορω να χρησιμοποιω καθημερινα τη γλωσσα και εκτος μαθηματων(γτ στο campus θα ειχα την δυνατοτητα των Αγλικων).Ετσι ειμαι αναμεσα σε δυο εμρη.Antibes και Cannes.Απλα πια ειναι θεμα του τι θα επιλεξω.Και τα δυο μερη προσφερουν ακριβως τα ιδια.Τωρα,οσον αφορα το σχολειο στις Καννες μου φενεται πιο νορμαλ.Κλασσικο γαλλικο σπιτι της Κυανης ακτης το οποιο τον χειμωνα ειναι ιδιωτικο σχολειο.Οσον αφορα την Αντιμπ το σχολειο τουλαχιστον απο το google earth θυμιζει τρωγλη.Αν ειμαισ ε σωστο μερος δηλαδη.Οσον αφορα τις πολεις αποσο ειδα η Αντιμπ ειναι πιο γραφικη ενω οι Καννες με απογοητευσαν λιγο.Παρ'ολα αυτα δνε εχω δει τιποτα απο κοντα και η εμπειρια και στα δυο μερη σιγουρα θα ειναι καταπληκτικη.Απλκως ηθελα και την γνωμη σας!Ελπιζω να μου απαντσηετε!Ευχαριστω πολυ!
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Οσον αφορα το σχολειο στην Αβντιμπ τελικα το βρηκα.Οντως αυτη η τρωγλη ηταν το σχολειο αλλα η γραμματεια του ενω το σχολειο ειναι λιγο πιο "μεσα"Επισης να προσθεσω οτι στις Καννες ολοι οι μαθητες θα μενουν σε σπιτια ενω στην Αντιμπ εχουν την ευκαιρια να μεινουν σε campus οποτε δεν ξερω μηπως νιωσω μονος αν ειμαι ο μονος που θα μενει εξω απο τις ταξεις κλπ.....περιμενω συμβουλες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom