Capital Controls και ταξίδια

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
και μενα παιδια δοκιμασα με χρεωστικη πειραιως πολλες φορες να κλεισω αεροπορικα απο το επισημο site της hawaiian airlines και σημερα κ πριν 3 μερες και μου την απερριψε.μιλησα κ με την τραπεζα κ μουπε οτι το προβλημα και καλα δεν ειναι στην καρτα αλλα στην εταιρια που δεν την δεχεται...αντε μετα να κανονισεις της διακοπες σου στο εξωτερικο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όταν λένε αγορα εισητηρίου ονλάιν εννοούν μόνο σε ελληνικά σάιτ λογικα.. Γιατί εγώ δοκίμασα στην AMERICAN να κλείσω εισητήρια και μου απέρριψε όλες τις κάρτες ακόμα και χρεωστική...
Mάλλον θέμα αεροπορικής είναι, εγώ αγόρασα εισιτήριο της Vueling από το σάιτ της.
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
το προβλημα δεν νομιζω να ειναι στην ευρωπη πλεον...αλλα στην αμερικη οντως υπαρχει προβλημα με τις αεροπορικες εταιριες.και ρωταω τωρα,οκ τα κλεινουμε απο ελληνικα σαιτ τα αεροπορικα,με τις βαλιτσες τι γινεται που τις κλεινεις 1 μερα νωριτερα?εχει δοκιμασει καποιος?λογικα θα πρεπει να την πληρωσεις στο αεροδρομιο πιο ακριβα..με ξενοδοχεια στην αμερικη?εχει καποιος καποια εμπειρια αυτον τον καιρο??με τo airbnb καποιος που εχει κλεισει οσο ισχυουν capital controls??
 
Last edited:

ka8y

Member
Μηνύματα
66
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Χτες δοκίμασα τις οδηγίες εδω και έτσι έβαλα χρήματα στο paypal μου και μετα έκανα αγορά απο Αμερική. Είχε κάποιες κρατήσεις (70 λεπτά στα 10 ευρώ) αλλά είναι μια κάποια λύση...
 

GEOPAL

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Airbnb και American Airlines έκλεισα κ πλήρωσα κανόνα χθες με κάρτα άλφα κ Πειραιώς αντίστοιχα αφου μίλησα πρώτα με τράπεζα . Λάβετε υπόψη σας πως μερικά σάιτ αν κάνετε 3+ προπςαθειες για συναλλαγές που απορριφθούν σε μικρο διάστημα για κανενα μισάωρο μπλοκαρουν κάθε συναλλαγή απο την ίδιο υπολογιστή
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Προσπαθώ εδώ και κάμποση ώρα να κάνω 1 κράτηση για ξενοδοχείο στο Παρίσι με χρεωστική εθνικής.Το συνολικό ποσό είναι 520 και μου το απέρριπτε.Έσπασα την κράτηση σε 4 και 3 βράδια(300+220).Την πρώτη συναλλαγή τη δέχτηκε,τη δεύτερη,τα 3 βράδια όχι.Έχετε κάποια ιδεα;;Υπάρχει κάποιο όριο;
 

ka8y

Member
Μηνύματα
66
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Tο όριο για μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό σε μηνιαία βάση είναι 500 ευρώ ίσως γι αυτό.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Οι αγορές με paypall στο ebay έχουν ανοίξει?
προσπάθησα να αγοράσω μικροπράγματα και λένε προσωρινά δεν μπορώ να εξυπηρετηθώ.
 

GEOPAL

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
PayPal οχι! Κ δεν ξέρω αν μπορέσεις γενικά να αγοράσεις απο eBay οτιδήποτε εκτός εισιτήρια, κράτηση ξενοδοχείων κτλ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom