Capital Controls και ταξίδια

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.308
Μία σελίδα πίσω και στο πόστ Νο.510 είναι η εφημερίδα κυβερνήσεως με την απόφαση.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Δηλαδη αν καποιος εχει επανω του πανω απο 2000 τι γινεται???
Τωρα μας ρωτας τι ποινη εχει να σου βρουν,περισσοτερα χρηματα;...δεν το εχω ψαξει,αλλα να υποθεσουμε κατασχεση,προστιμο;....καποια τετοια μετρα.
 

djlakis1

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Σε ευχαριστω για την απαντηση απλα μου φανηκε περιεργο αυτο το 2000 γιατι πριν 10 μερες που ηταν χειροτερα τα πραγματα και με κλειστες τραπεζες το οριο ηταν 10.000.Τωρα που υποτιθεται μπαινουν σιγα σιγα τα πραγματα σε μια ευθεια ξαφνικα το οριο εγινε 2000??
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
καλα μουφες ειναι αυτο με τα 2.000 για ταξιδιωτες! δηλαδη ο αλλος αμα εχει να πληρωσει 2.000 μονο διαμονη τι θα κανει πως θα περασει τις επομενες μερες! προσωπικα θα παρω πανω απο 3.000 και αστους να λενε οτι θελουν . μεχρι 10.000 ειναι το οριο. εγω μπορει να θελω να παω στο las vegas και να φαω λεφτα στο καζινο.

παρεπιμπτοντος εχω ταξιδεψει στην ευρωπη με πανω απο 30 χιλιαρικα και δεν μου ειπανε τιποτα! το 2008 αυτο ομως αλλα και παλι δεν υπαρχει λογικη να εχεις μονο 2.000 σε ταξιδι
 
Last edited by a moderator:

djlakis1

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Εγω τον σεπτεμβρη εχω κλεισει για αμερικη 20 μερες και γενικα δεν μου αρεσει να χρησιμοποιώ καρτες.Τι θα μου πει ο αλλος στο αεροδρομιο??Παρε τα 2000 μαζι σου και ασε τα αλλα εδω??
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Εγω τον σεπτεμβρη εχω κλεισει για αμερικη 20 μερες και γενικα δεν μου αρεσει να χρησιμοποιώ καρτες.Τι θα μου πει ο αλλος στο αεροδρομιο??Παρε τα 2000 μαζι σου και ασε τα αλλα εδω??
τιποτα δεν θα σου πει δηλαδη αμα παρεις 10 χαρτονομισαμτα των 500 και τα εχεις κρυμενα νομιζεις οτι τηα στα βρουνε ? αν ειχες στην βαλιτσα 200.000 ευρω τωτε ναι θα σου κανανε θεμα που πας με τοσα λεφτα. και 20.000 να παρεις κρυψτα σε διαφορα σημεια και τελος !
 

djlakis1

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
τιποτα δεν θα σου πει δηλαδη αμα παρεις 10 χαρτονομισαμτα των 500 και τα εχεις κρυμενα νομιζεις οτι τηα στα βρουνε ? αν ειχες στην βαλιτσα 200.000 ευρω τωτε ναι θα σου κανανε θεμα που πας με τοσα λεφτα. και 20.000 να παρεις κρυψτα σε διαφορα σημεια και τελος !
Οκ Σε ευχαριστω.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
@Lexuss καταλαβαινω το θεμα που εχεις με το επικειμενο ταξιδι σου,αλλα να γραφεις σε ενα φορουμ και να παρακινεις μελη να κανουν την ιδια παρανομια μαζι σου,ειναι απαραδεκτο....αν θελεις να το κανεις,μεγαλο παιδι εισαι καντο,αλλα μην συμβουλευεις και τους αλλους να το κανουν.Καλυτερα να το σταματησεις εδω.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
που την ειδες την παρανομια εσυ? δεν παρακινω κανεναν απλα του λεω τη μου απαντησαν οι αρμοδιες υπιρεσιες για αυτο το θεμα! παρανομια να ταξιδεψεις με κανενα εκατομιριο ναι αλλα οχι να μην μπορεις να παρεισ μετρητα μαζι σου σε ενα μεγαλο ταξιδι? η λογικη το λεει οτι θα χρειαστης καπια λεφτα για να μπορεσεις να κινιθεις! ψαξτο καλα πριν γραψεις!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.308
που την ειδες την παρανομια εσυ? δεν παρακινω κανεναν απλα του λεω τη μου απαντησαν οι αρμοδιες υπιρεσιες για αυτο το θεμα! παρανομια να ταξιδεψεις με κανενα εκατομιριο ναι αλλα οχι να μην μπορεις να παρεισ μετρητα μαζι σου σε ενα μεγαλο ταξιδι? η λογικη το λεει οτι θα χρειαστης καπια λεφτα για να μπορεσεις να κινιθεις! ψαξτο καλα πριν γραψεις!
Δεν το ψάχνεις εσύ καλύτερα πρίν γράψεις;

Βάζουμε επίσημη απόφαση από το ΦΕΚ και μας λές ότι αρμόδιες υπηρεσίες και αεροπορικές σου είπανε πάρε όσα θέλεις;Και τι θα πούμε στο αεροδρόμιο;Ο Lexuss μας είπε να πάρουμε όσα θέλουμε σε 500 Ευρώ και να τα κρύψουμε σε διάφορα σημεία;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.657
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom