EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
To simplify our baggage options we’re no longer offering Hands Free, however we still have a wide range of other bag choices available including a large cabin bag option from £5.99, or hold bags from just £6.99. If you’ve already booked or have a voucher for Hands Free, you can of course still use the service.
 
Last edited by a moderator:

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
To simplify our baggage options we’re no longer offering Hands Free, however we still have a wide range of other bag choices available including a large cabin bag option from £5.99, or hold bags from just £6.99. If you’ve already booked or have a voucher for Hands Free, you can of course still use the service.
Πριν ενα εξαμηνο το χρησιμοποιησα! Αλλαζουν γρηγορα τα πραγματα! :)
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
Πριν ενα εξαμηνο το χρησιμοποιησα! Αλλαζουν γρηγορα τα πραγματα! :)
Όντως, αλλάζουν αστραπή!
Να σε ρωτήσω και κάτι επί της ευκαιρίας.
Έχω ένα voucher για hands free για μια πτήση μου που είχε ακυρωθεί και την άλλαξα. Υποθέτω ισχύει ακόμα.
Τι ακριβώς είναι αυτό; Πάω στο γκισέ και δίνω τη βαλίτσα κάτω; Πρέπει να προηγηθεί check in διαδικτυακό;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Όντως, αλλάζουν αστραπή!
Να σε ρωτήσω και κάτι επί της ευκαιρίας.
Έχω ένα voucher για hands free για μια πτήση μου που είχε ακυρωθεί και την άλλαξα. Υποθέτω ισχύει ακόμα.
Τι ακριβώς είναι αυτό; Πάω στο γκισέ και δίνω τη βαλίτσα κάτω; Πρέπει να προηγηθεί check in διαδικτυακό;
Φαντασου κ εγώ voucher είχα γιατί είχα κλείσει πτήση πριν αλλαξει η πολιτική και αρχίσουν να χρεώνουν τις χειραποσκευές. Κάνεις κανονικά check in και πας στο γκισε priority (βοηθησε αυτο γιατι γινόταν χαμός) δίνεις την χειραποσκευή και στην τσεκάρουν (οπότε μπορείς να βάλεις κ υγρα-αλλά πρόσεχε διαστασεις κιλα βαλιτσας) και την δίνεις κάτω. Καλό είναι να έχεις εκτυπωμένο το voucher γιατί και στα δύο ταξίδια μου πήγαν να μου την χρεωσουν γιατι δεν ηξεραν τι ειναι.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
Φαντασου κ εγώ voucher είχα γιατί είχα κλείσει πτήση πριν αλλαξει η πολιτική και αρχίσουν να χρεώνουν τις χειραποσκευές. Κάνεις κανονικά check in και πας στο γκισε priority (βοηθησε αυτο γιατι γινόταν χαμός) δίνεις την χειραποσκευή και στην τσεκάρουν (οπότε μπορείς να βάλεις κ υγρα-αλλά πρόσεχε διαστασεις κιλα βαλιτσας) και την δίνεις κάτω. Καλό είναι να έχεις εκτυπωμένο το voucher γιατί και στα δύο ταξίδια μου πήγαν να μου την χρεωσουν γιατι δεν ηξεραν τι ειναι.
Ναι ναι θα έχω και το mail έτοιμο να το δείξω. Σκέψου, εγώ θα ταξιδέψω καλοκαίρι του 22 με πτήση ακυρωμένη από το 20, η οποία ξανα ακυρώθηκε το 21. Οπότε σίγουρα θα απορούν και θα ζητάν χαρτιά.
Το τσέκαραν μετά με κάποιον τρόπο;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ναι ναι θα έχω και το mail έτοιμο να το δείξω. Σκέψου, εγώ θα ταξιδέψω καλοκαίρι του 22 με πτήση ακυρωμένη από το 20, η οποία ξανα ακυρώθηκε το 21. Οπότε σίγουρα θα απορούν και θα ζητάν χαρτιά.
Το τσέκαραν μετά με κάποιον τρόπο;
Στο mail αναφέρουν τον αριθμό κράτησης, αυτός ίδιος δεν είναι?
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
Στο mail αναφέρουν τον αριθμό κράτησης, αυτός ίδιος δεν είναι?
Ναι! Κι αν μπω στην εφαρμογή φαίνεται ότι οι κρατήσεις μου έγιναν πριν τον Φλεβάρη του 21 που άλλαξε η πολιτική για τις αποσκευές.
Απλά για priority δεν αναφέρει κάτι.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ναι! Κι αν μπω στην εφαρμογή φαίνεται ότι οι κρατήσεις μου έγιναν πριν τον Φλεβάρη του 21 που άλλαξε η πολιτική για τις αποσκευές.
Απλά για priority δεν αναφέρει κάτι.
Αυτο με το Priority το εγραφε στο mail που μου ήρθε με την περιγραφη της διαδικασίας hands free. Aφου εχεις ενα mail που αναφερει τον αριθμο μιας συγκεκριμενης κρατησης δεν χρειαζεται να αποδειξεις κατι αλλο
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
Αυτο με το Priority το εγραφε στο mail που μου ήρθε με την περιγραφη της διαδικασίας hands free. Aφου εχεις ενα mail που αναφερει τον αριθμο μιας συγκεκριμενης κρατησης δεν χρειαζεται να αποδειξεις κατι αλλο
Σε μένα δεν το αναφέρει, αλλά δεν πειράζει.
Θα περιμένω στην ουρά από το να πληρώνω για βαλιτσάκι.
Το μόνο κακό είναι ότι πάει κάτω και θα περιμένω στην άφιξη!!
Ευχαριστώ πολύ για τη συνομιλία. Καλή συνέχεια και καλά ταξίδια!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σε μένα δεν το αναφέρει, αλλά δεν πειράζει.
Θα περιμένω στην ουρά από το να πληρώνω για βαλιτσάκι.
Το μόνο κακό είναι ότι πάει κάτω και θα περιμένω στην άφιξη!!
Ευχαριστώ πολύ για τη συνομιλία. Καλή συνέχεια και καλά ταξίδια!
Tώρα τσεκαρα το μέιλ. Ούτε εμένα, αλλά μάλλον έτσι περιέγραφε τότε την διαδικασία του hands free, που πλεον δεν υπάρχει στο site. Kαλα ταξίδια κ σε σενα!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
1 piece(s) per person, 15 kg each piece.
Size cannot exceed 45*36*20CM
Must be placed under the seat in front of you.

Καλημέρα παίδες. Αυτό που περιγράφει πρέπει να είναι τσάντα ή μπορεί να είναι βαλιτσάκι σ αυτές τις διαστάσεις και βάρος???

Επίσης έκανα κράτηση από την trip com και μου έστειλαν τις πληροφορίες του ταξιδιού. Αυτό θα το παραδώσω στο γκισέ για check in???
Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.941
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom