EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Να ρωτήσω κι εγω κάτι βρε παιδιά? εμεις θα είμαστε δυο άτομα και το μωρό.Θα παρουμε μια βαλίτσα μεγάλη και το καρότσι.Το καρότσι θεωρήτε αποσκευή ετσι? Αν το καροτσι ζυγιζει λιγότερο απο 20 κιλάκαι η βαλίτσα παραπάνω συμψηφίζεται το βάρος (συνολο 40 κιλά) μεταξυ των αποσκευων ή οχι? χαζομάρα ρώτησα?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
1)...μεχρι καποιες συγκεκριμενες διαστασεις
2)(φαντασου εναν μικρο σακο,που να χωραει στο ντουλαπι πανω σποτα καθισματα του αεροπλανου).
1)Οι διαστάσεις για χειραποσκευή με την easyjet αναφέρθηκαν πιο πάνω. (56x45x25cm)
2)Μικρός σάκος?:)
Σε πληροφορώ αγαπητή φιλενάδα ότι πάνω από τα καθίσματα των περισσότερων αεροπορικών εταιρειών χωράει βαλίτσα διατάσεων 55X40X20 cm.Η βαλίτσα αυτών των διαστάσεων χωράει ΠΟΛΛΑ,ειδικά αν εφαρμόσεις αυτά που θα διαβάσεις και θα δεις στο παρακάτω link.;)

Avoid Fees and Hassles With a Well-Packed Bag - SmarterTravel.com
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
1)Οι διαστάσεις για χειραποσκευή με την easyjet αναφέρθηκαν πιο πάνω. (56x45x25cm)
2)Μικρός σάκος?:)
Σε πληροφορώ αγαπητή φιλενάδα ότι πάνω από τα καθίσματα των περισσότερων αεροπορικών εταιρειών χωράει βαλίτσα διατάσεων 55X40X20 cm.Η βαλίτσα αυτών των διαστάσεων χωράει ΠΟΛΛΑ,ειδικά αν εφαρμόσεις αυτά που θα διαβάσεις και θα δεις στο παρακάτω link.;)

Avoid Fees and Hassles With a Well-Packed Bag - SmarterTravel.com
σωστος φιλε μου!!:)
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Έχω μπερδευτεί έκλεισα εισιτήρια για Βερολίνο με 1 βαλίτσα αλλά αυτό δεν ισχύει και για το έλα.? οτι θα έχω πάλι 1 βαλίτσα.?
Αυτο ακριβως ισχυει, με οτι πας, γυρνας κιολας. Αν θες να κουβαλησεις επιπλεον, πληρωνεις και επιπλεον.
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Όποτε εντάξει γιατί αγχώθηκα λίγο μην πάω με 1 και δεν γυρίσω με καμία. Στο εισιτήριο είδα ότι στην κράτηση έγραφε μόνο 1.
 

Lachesis

Member
Μηνύματα
22
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγορά Πηλίου
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα Κόστα Ρίκα Χαβάη
Επειδή πάλι δεν κατάλαβα :( (μόλις ξύπνησα, συγχωρέστε με) όταν λες είτε στο πήγαινε είτε στο έλα τι εννοείς. Εγώ θα έχω μία στο πήγαινε και μία στο έλα και έχω κλείσει εισιτήρια για μία αποσκευή. Λάθος? Όταν πηγαίνεις με μία βαλίτσα, δεν γυρνάς και πίσω μ΄αυτήν??:shock:
:haha::haha::haha::haha: Vavi, και 'γω λίγο μπερδεύτηκα μ' αυτή τη συζήτηση!
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια σας, απλα μια διευκρινιστικη ερωτηση θα ηθελα να κανω......Λεμε να ταξιδεψουμε 3 ατομα με Easy και λεμε να εχουμε μαζι μας 2 βαλιτσες και 1 χειραποσκευη......Αρα πρεπει να επιλεξω στο site 2 αποσκευες (44 ευρω) ?Ξερω οτι καθε βαλιτσα πρεπει να ειναι 20 kg, τωρα που θα εχουμε 2 μηπως ειναι παραπανω το επιτρεπτο οριο ????
Και επισης αν καταλαβα καλα, οι τσαντες (ωμου, γυναικιες...οπως θες πες το) θεωρουνται και αυτες χειραποσκευες ?????

Και μια αλλη τελειως ακυρη ερωτηση με το θεμα.....Μπορω να κλεισω κανονικα εισητηρια απο το site της easy με μια απλη προπληρωμενη καρτα της Eurobank ????

Καλα κανω ανοητες ερωτησεις αλλα την κανω πρωτη φορα ολη αυτη τη διαδικασια (και εχω και αλλες ερωτησεις):roll:!Sorry.....
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Κάθε άτομο όταν δηλώσει αποσκευή στην Easyjet είναι από όσο θυμάμαι 11 ευρώ ανά πτήση. Τώρα εσύ σε 2 από τους τρεις θα δηλώσεις βαλίτσα για aller και για retour. Σύνολο όπως είπες 44 ευρώ.

Αν θυμάμαι καλά όχι η γυναικεία τσάντα δεν είναι χειραποσκευή (αν την θεωρούσαν θα ήταν πολύ ξεφτίλες). Η χεραποσκευή πρέπει να είναι σε ορισμένο μέγεθος (αλλά όσα κιλά θες) το μέγεθος σε εκατοστά το λέει στο site της εταιρείας. Όταν πας στο αεροδρόμιο θα δεις ένα stand της easjet που δοκιμάζεις αν χωραέι η χειραποσκευή. Να σου πω την αληθεια αυτό το stand δεν θυμάμαι αν το έχω δει στην Αθήνα. Συνήθως δεν κοιτάνε αλλά μια φορά ακριβώς πριν την πύλη την είχαν στήσει οι υπάλληλοι και μας τις μέτραγαν, αυτό έγινε στη Σουηδία.

Για την κάρτα δεν ξέρω να σου πω...εγώ κλείνε πάντα από το site της easyjet με μια debit card γιατί με την πιστωτική κάνει μία μεγαλύτερη κράτηση.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Για την κάρτα δεν ξέρω να σου πω...εγώ κλείνε πάντα από το site της easyjet με μια debit card γιατί με την πιστωτική κάνει μία μεγαλύτερη κράτηση.
Σχετικά με αυτό μια ερώτηση αν ξέρει κανείς. Δεν μου δέχεται ούτε τη Visa ELECTRON (που δεν έχει καθόλου κράτηση) ούτε και την Depit. Είναι άραγε θέμα Easyjet ή τράπεζας;
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Η σελίδα της Easy δέχεται κανονικά και την προπληρωμένη πιστωτική κάρτα αλλά και όποια κάρτα συνδέεται με τον τραπεζικό σας λογαριασμό και έχει πάνω της το σήμα της Visa ή της Mastercard....σε κάποιες περιπτώσεις ακόμη και της Maestro.

Τώρα αυτό με τις αποσκευές... η γυναικεία τσάντα ή και ανδρική ώμου δεν υπολογίζεται σαν χειραποσκευή. Χειραποσκευή είναι η βαλίτσα που έχει διαστάσεις μέχρι 55x40x20 εκατοστά.

Κάλλιστα λοιπόν μπορείτε να πάρετε μέχρι 3 τέτοιες αποσκευές και εφόσον πληρώσατε για 2 παραδοτέες βαλίτσες τα 11 Ευρώ ανά διαδρομή και ανά βαλίτσα, δικαιούστε να παραδώσετε 2 βαλίτσες βάρους μέχρι τα 20 κιλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom