EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.771
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Εγώ πάντως πέταξα το Νοέμβριο από Θεσσαλονίκη για Βασιλεία με Easy. Στην Θεσσαλονίκη ανάγκαζαν τις γυναίκες να χώνουν την τσάντα τους στην χειραποσκευή. Ακόμη και ένα μικρό τσαντάκι μέσης (μπανάνα) τους το έβαλαν στην χειραποσκευή. Μετρούσαν οποιαδήποτε χειραποσκευή για τις διαστάσεις της. Όλα αυτά ακριβώς πριν την είσοδο στο αεροπλάνο, όχι στο check in. Δεν πέρασε δεύτερο τεμάχιο με τίποτα, όχι λάπτοπ, ούτε μπανάνα.
Στην επιστροφή από την Βασιλεία ήταν πολύ πιο χαλαροί και δεν έδιναν τόση σημασία.
Άρα είναι θέμα ημέρας ή υπαλλήλου ή αεροδρομίου ή δεν ξέρω και γω τι.
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Στην επιστροφή από την Βασιλεία ήταν πολύ πιο χαλαροί και δεν έδιναν τόση σημασία. Άρα είναι θέμα ημέρας ή υπαλλήλου ή αεροδρομίου ή δεν ξέρω και γω τι.
Τελικά, αυτό πρέπει να μας μείνει ως συμπέρασμα από τη συζήτηση. Εγώ πάλι βλέπω πως από ελληνικά αεροδρόμια είναι τα πράγματα χαλαρά ως προς τις πλαστικές σακούλες αλλά και τη χειραποσκευή συγκεριμένω διαστάσεων. Μιλάω πάντα για easyjet-ryanair. Από εκεί όμως για εδώ, χρειάζεται προσοχή. Είναι θέμα υπαλλήλου ή γενικών οδηγιών που έχουν στα αεροδρόμια.
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
τελικα αν εχω 22 κιλα θα πληρωσω η απο τα 23 και πανω σε χρεωνουν? και ποσο ? στο σαιτ λεει τα 23 κιλα ειναι 27 ευρω.αλλοι μου ειπαν παει 10 ευρω το κιλο.je ne comprends pas..
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
ολα καλα σημερα.ειχα 20 κιλα κ 700 γραμμαρια και δεν μου ειπαν τιποτα.ολοι ειχαν εκτος απο χειραποσκευη και μια επιπλεον τσαντα.εγω τα ειχα χωσει ολα στην χειραποσκευη και μου βγηκε ο κ***ς να τα κουβαλαω.οποτε αυριο για θεσσαλονικη θα τα παρω χωρια.η χειραποσκευη μου δεν εχει ροδακια βλεπετε και οταν τη φορτωνω ειναι ενα μαρτυριο.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Για πτήση από Αθήνα για Ισπανια με εύκολη (μέσω Μιλάνου) ή vueling (μέσω Βαρκελώνης) δεν παίζει απευθείας απστολή της βαλίτσας στον προορισμό ούτε ένα μόνο check in (μόνο στην Αθήνα)...Σωστά??
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Για πτήση από Αθήνα για Ισπανια με εύκολη (μέσω Μιλάνου) ή vueling (μέσω Βαρκελώνης) δεν παίζει απευθείας απστολή της βαλίτσας στον προορισμό ούτε ένα μόνο check in (μόνο στην Αθήνα)...Σωστά??
Με easyjet δε γίνεται.
Με vueling όμως γίνεται. F.A.Q
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
αν τα παιδια πληρωσαν ολοκληρο εισιτηριο δικαιουστε 4.αν κι εγω που ταξιδεψα χτες και σημερα ηταν ελαστικοι με τις χειραποσκευες.
 

ALEXSTI

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους..Επειδή πρόκειται να πετάξω με eazyjet για Εδιμβούργο θα ήθελα να μάθω εάν ξέρει κανείς τι γίνεται με τις αποσκευές στο Λονδίνο??Δηλαδή κατα την αποβίβαση στο Λονδίνο πρέπει να παραλάβουμε τις αποσκευές μας η πηγαίνουν αυτόματα στην επόμενη πτήση για Εδιμβούργο??Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

ALEXSTI

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
όχι βλάκας δεν είμαι κάθε μέρα απλά πετάω πρώτη φορά στην ζωή μου εσύ είσαι απο μόνος σου ηλίθιος η γεννήθηκες έτοιμος??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.284
Μηνύματα
886.434
Μέλη
38.950
Νεότερο μέλος
vaggelis55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom